Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok David Cameron...

Mit gondoltok David Cameron brit miniszterelnökről és Horst Seehofer bajor tartományi miniszterelnökről?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, mintha egyre több európai politikus látná az elmúlt évtizedek tapasztalatai alapján, hogy a bevándorlásból komoly problémák adódnak, és hogy a multikulti nem igazán működőképes, mert teljesen eltérő kultúrájú emberek együttélése mindig problémás. Mintha néhány politikus változtatni akarna, csak nem merné ezt nyíltan vállalni, mert fél a liberális rezsim általi megbélyegzéstől. Engem érdekelnek a különböző kultúrák, szívesen foglalkozom velük, olvasok róluk, nem tartom egyiket se magasabbrendűnek a másiknál, nem nézek le népeket, és úgy gondolom, átmenetileg segíteni kell azt, aki háború, katasztrófa vagy hasonló csapás elől menekül. Egyszóval, szeretem a különböző kultúrákat, éppen ezért nem örülök a multikultinak, mert ezzel éppen a kulturális sajátosságok, a sokféleség veszik el. Pedig egy osztrák, egy spanyol, egy brit teljesen más mentalitás, más világ, más kinézet, más szokások, és ez így van jól, nem? Ezen kívül, ha nincsenek kulturális sajátosságok, akkor nincs ami összetartsa a társadalmat, azaz egy ilyen társadalomban nem érezheti jól magát az ember, mert nem érzi egy közösség tagjának magát.

2016. febr. 10. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem baromságokat beszélsz, de mivel nem akarom, hogy agyonverjen egy rakás arab kan, ezért ezen a téren azt mondom, hogy valóban nem az EU-ban van a helyük.
2016. febr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Aki háború elől menekül, az az első biztonságos országban megáll és nem igáz le egy teljes kontinenst, mint a "szír" menekeültek.


A multikulti nem azt jelenti, hogy különböző nemzetiségű emberek élnek együtt, hanem hogy különböző kultúrájuk. Az osztrák, spanyol, brit hasonló keresztény kultúrából való, de a muszlim, hindi, buddhista már más kultúrák.

2016. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen jól látod. Az #1 válaszoló a válasza első felében vagdalkozik csupán, teljesen feleslegesen.


A kérdezett két úriember próbál felelősen gondolkodva cselekedni. Tetszik, hogy a saját népük érdekeit igyekeznek képviselni a nagy liberális multikatyvasz helyett.

2016. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A multikulti nem azt jelenti, hogy különböző nemzetiségű emberek élnek együtt, hanem hogy különböző kultúrájuk. Az osztrák, spanyol, brit hasonló keresztény kultúrából való, de a muszlim, hindi, buddhista már más kultúrák."


Bizonyos fokú bevándorlás mindig is létezett, és kis arányban ez nem is probléma, mert annyi beolvad, talán jót is tesz vérfrissítésként, de amikor önálló kulturális értékrendet akarnak megőrizni bevándorlók, akkor abból előbb-utóbb feszültségek lesznek, és persze a nemzeti identitás látja kárát, ami csak azok szemében jó, akik azt hiszik, hogy másokkal közös értékek nélkül az ember jól érezheti magát a világban. Én azt mondom, hogy kevés bevándorlót kell beengedni, lehetőleg minél közelebbi kultúrájúakat, és azok is integrálódjanak. Aki nem akar, az meg menjen az anyaországába. Már ha ott nincs éppen háború, mert ahogy mondtam, ideiglenesen segíteni kell.


"A kérdezett két úriember próbál felelősen gondolkodva cselekedni. Tetszik, hogy a saját népük érdekeit igyekeznek képviselni a nagy liberális multikatyvasz helyett."


Egyetértek.

2016. febr. 10. 12:41
 5/13 anonim ***** válasza:

1.Az emberiség egyetlen családot alkot, valamennyien Közép-Afrika egy meglehetősen kis területéről származunk és onnan terjedtünk szét az elmúlt párszázezer évben.

2. Ez a kicsiny sárgolyó a mi hazánk.

3. Az emberi kultúra szerencsére nagyon gazdag, színes a sokféle vallás, filozófia, életmód együttesen alkotja a mi közös kulturális örökségünket és az egyetemes emberi civilizációt.

4. Méltatlan, embertelen, ostoba, szűklátókörű, maradi és elavult dolog az emberiséget 195 nemzetállam keretei közé szétszabdalni és az egyéneket születési helyüktől függően eltérő jogokkal felruházni. Minden ember azonos és egyenlő jogokra méltó, mégha a történelem során ezt eddig még soha sem gyakorolhatta minden ember.

5. A címben említett politikusok helyi, lokális csoportérdekeket védenek az emberiség egyetemes érdekei helyett, ezért egynémely kérdésben tévednek, de ettől még nem rossz emberek. Tévedni emberi dolog.

2016. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezzel az a probléma, hogy a kultúrák eltérőek, és ha nincs összetartó erő, ha a nagy liberalizmus nevében mindannyian leginkább egy óriási rendszer fogyasztói vagyunk, arctalan tömegek, akkor nincs is semmi emberi a világban. Egy ember alapvetően egy nemzethez tartozik, ezt a szélsőségeken kívül semmilyen szocialista vagy liberális gondolkodású ember nem tagadja. A mai világgal egyébként pontosan olyanok a problémák, hogy az emberek inkább vásárolnak egy óriási multicégtől, inkább dolgoznak neki, inkább egy nagy hatalmat szolgálnak, a közös primitív kommersz "kultúrát" követik, semmint a saját országuk gyarapodását, kultúráját helyeznék előtérbe. Természetesen én is úgy gondolom, és minden tisztességes ember, hogy elsősorban vagyok ember, másodsorban pedig magyar, és hogy segíteni kell azoknak az országoknak, akik rossz helyzetben vannak, csakhogy a legtöbb problémát, az iszonyatos kirablást, és nyomorban tartást pontosan az a globalizáció okozza, amit te támogatsz. Globalizációról különben értelmetlen dolog beszélni. Ez valójában semmi más, mint hogy sok kis hatalom helyett egyetlen nagy van, ami aztán tényleg bármit megtehet majd az alattvalóival, ha úgy alakul. Ha nincs ellensúly, nem létezhet szabadság sem.
2016. febr. 14. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Az emberiség gyökerei közösek, ezért írtam, hogy egy család vagyunk.


Az eltérő nyelvek, szokások, vallások, rasszok, nemzetiségek, kisebb-nagyobb kulturális különbségek azért alakultak ki, mert szétterjedtünk a Földön és földrajzi akadályok miatt a szabad kommunikációnk, egészséges keveredésünk, párbeszédünk és interakcióink korlátozottak voltak. A különböző területeken élő emberek nem találkoztak másokkal, nem kaptak hírt róluk és külön-külön voltak kénytelenek a helyi természeti és társadalmi viszonyokhoz, környezethez, közvetlen szomszédsághoz alkalmazkodni, külön egymástól függetlenül gazdálkodtak, életek, fejlődtek.


A XIX. XX. és különösen a XXI. századi tudományos és technológiai fejlődés ezt az alaphelyzetet véglegesen megváltoztatta. A közlekedés és hírközlés fejlődésével, és különösen az internet által a földrajzi eredetű társadalmi-gazdasági és kulturális elkülönülés megszűnt. Kialakult a globális falu, globális gazdaság és a kulturális értékek, szokások, alkotások, történetek is közkinccsé váltak. Világszintű közvetítőnyelvek alakultak ki (főként az angol), de a nemzeti nyelvek is elkezdetek szavakat, kifejezéseket átvenni egymástól, azaz egységesülni, összeolvadni. A gazdaság, kereskedelem és információszolgáltatás máris teljesen összeolvadt.


Ezen összeolvadás révén a kulturális fejlődés hihetetlen mértékben felgyorsult, a generációk közötti különbség megnőtt. Unokáink olyan dolgokról beszélnek, olyan szavakat használnak, olyan tárgyi eszközökkel vannak körülvéve, olyan módon élnek, amely nagyszüleink számára teljesen felfoghatatlan lett volna. Néhány nemzedék (unoka-nagyszülő, dédunoka-dédszülő) között nagyságrendekkel nagyobb kulturális különbség van a világ minden táján, mint ami egy időben akár kontinensek között észlelhető.


Én egyetemi munkám során vendégoktatóként, konferencia résztvevőként, turistaként, ideiglenes munkavállalóként, szakértőként, projekt-munkák keretében jártam sokfelé Afrikában, Ázsiában, Dél-Amerikában, Ausztráliában és magam is fogadtam mindenféle vendégeket itthon. A világ minden egyetemén angolul beszéltünk, és a piacon, városban, faluban, vagy az erdőben mindenhol megértettük magunkat kézzel-lábbal. Sokféle vallás templomában jártam, sokféle nép tagjainak otthonában vendégeskedtem, sok nép konyháját megkóstoltam, sok város múzeumát megcsodáltam, sok nép tagjaival dolgoztam együtt, kerültem kereskedelmi, szolgáltatási, oktatási vagy tudományos kapcsolatba. Az én tapasztalatom az, hogy csodálatosan szép és gazdag az emberiség kulturális öröksége és azt meg is fogjuk őrizni, de a mindennapi életben, együttműködésben, együttélésben a kulturális eltérések semmiféle akadályt nem jelentenek. Minél változatosabb etnikailag egy város annál virágzóbb minden szempontból. Szingapúr, Frankfurt, vagy New York sikerét a világszintű kapcsolatok, a bevándorlók sokfélesége, a gazdaság és a kultúra sokszínűsége biztosítja. Ez az út áll előttünk, nincs értelme visszafelé menni az időben, mert a fejlődés és egyesülés megállíthatatlan.


Szerintem 5-10 éven belül létrejön az Európai Egyesült Államok és 20-30 éven belül a Földi Egyesült Államok is. Közös gondjainkat közösen kell megoldani, mert 195 nemzetállamocskára szétszakítva reménytelen. Ez nem jelent valamiféle központi diktatúrát vagy birodalmi császárságot (mert azok is elavult formációk), hanem minden döntés ott születik majd meg ahol az a leghatékonyabb, a globális ügyekről a demokratikusan választott és demokratikusan működő világparlament dönt, a regionális ügyekről a regionális képviselőház, a települési ügyekről a települési önkormányzat. Én azt hiszem, hogy a világ népeinek már nagyon elegük van a háborúkból, terrorból, diktatúrákból, ordító jogi és esély-egyenlőtlenségekből, amit a nemzetállami széttagoltság hozott magával. Meggyőződésem, hogy elegük van már abból is, hogy a 195-felé szétszakított demokratikus politikai hatalom erőtlen ha közérdek érvényesítéséről van szó, a már teljesen globális multicégek és üzleti-hálózatok profit érdekeivel szemben.

2016. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: az a gond, hogy az ősi közösségek ideálisak voltak, annál nagyobb társadalmak esetén viszont, amikor már nem ismerhet mindenki mindenkit, kialakul az önzés és a hatalom. A te álláspontod azért végtelenül naiv, mert nem vagy tisztában azzal a megosztottsággal, ami törvényszerűen adódik abból, hogy sokan vagyunk. Ezért aztán hatalom mindig lesz, és mindig vissza is fognak élni vele, és mindig lesz, akinek nem tetszik ez. Szerencsére. Ezért aztán a nagy birodalmak sorsa egy ponton mindig az, hogy szétesnek kisebbekre, mert ez a természetes. Sok kis hatalom jobb, mert nagyobb garanciája a sokféleségnek és a szabadságnak, míg egyetlen nagy esetében nincs ellensúly. A másik alapvető probléma az, hogy az ember úgy alakult ki, hogy volt egy törzsi kultúrája, vallása, szokásai stb. Ezek aztán változtak, alakultak csoportonként. A globális világgal az a probléma, hogy ezek nem léteznek, nincsenek értékek, minden megkérdőjelezhető, minden viszonylagos, a kultúra széttagolt, nem egységes, a vallás már rég nincs vezető szerepben stb. Egy ilyen világban az atomizálódás olyan fokú, hogy az ember nem érezheti magát jól benne, mert nincs összetartó erő. A mai embereket mi tartja össze? A karrier? A pénz? A hedonizmus? Más társadalmi osztályok vagy népek gyűlölete?


Amit leírsz, az mind szép és jó, csak éppen nagyon naiv elképzelés.

2016. febr. 16. 15:38
 9/13 A kérdező kommentje:

Globális falu? Ez egy kamuszöveg. A faluban mindenkit ismersz. A globális faluban, az interneten viszont épphogy nem ismersz senkit, és bárki bármilyennek elhitetheti magát. A személyes kapcsolatok virtuálissá váltak. Ennél távolabb nem is kerülhetnének egymástól az emberek.


Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mi lesz a globális faluval, amikor nem lesz elég pénz megvenni a legújabb számítógépet, okostelefont, tabletet, vagy amikor elfogynak a nyersanyagok.


Szóval, én optimista vagyok, a tudomány eszement istent játszása, a technika őrült tempójú fejlődése nem tart örökké, szerencsére. Remélem, hogy minél kevesebb kín árán fog az ember egy élhetőbb, emberibb világot kialakítani a mostani, hiperaktívaknak való fogyasztás-, verseny- és fejlődésorientált elmeszanatórium helyett, amiben élünk.

2016. febr. 16. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Na jó, nézzük a dolgot kicsit nagyobb perspektívából:


Szerintem az embernek küldetése van a létben. Nem ez a fejlettségi szint az, amely a végcélunk.

A Föld nyilvánvalóan nem lesz örökké alkalmas élőhelye a bioszférának (márcsak csillagászati okokból sem), fajunk napjai pedig még inkább meg vannak számlálva, ha nem győzzük le saját korlátainkat.


Az emberiségnek erkölcsileg, tudományosan, technológiailag és az egység és együttműködés terén is minél sürgősebben fel kell fejlődnie arra a szintre, hogy képesek legyünk túlélni a változásokat amelyek a nyakunkon vannak, és egyúttal ahol már méltó partnerei lehetünk más magasan fejlett lényeknek, amikor már érdemes lesz találkoznunk más bolygók társadalmaival.


Eljön az idő amikor valóban különböző (mert különböző eredetű, biológiájú, származású) fejlett civilizációkkal kell együttműködnünk, együtt élnünk, közös döntéseket hoznunk, egy "államot" alkotnunk.

Ennek csupán főpróbája az, hogy itt a Földön belül képesek vagyunk-e felülemelkedni jelentéktelen nemzetiségi különbségeinken.



A világ nagy vallásainak üzenete és a modern tudományos világképünk ugyanabba az irányba mutat. Nem a mai létállapotunk az univerzum csúcsteljesítménye.

2016. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!