Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrikában is beindulhat egy...

Afrikában is beindulhat egy olyan mértékű gazdasági robbanás, mint Ázsia sok országában?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Tekintve, hogy egymást váltják a véreskezű diktátorok, pusztító polgárháborúk, járványok, a hadurak és drogbárok hatalma erősebb, mint az adott kormányé, és, hogy sok közép afrikai országban mért átlagintelligenciát Európában értelmi fogyatékosként kezelik, nem valószínű.
2016. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek meg az alapok meg egy minimalis gazdasagi fejlodeshez sem, nemhogy egy robbanashoz.

Ami ott robbanni for a kozeljovoben az a Boko Haram/Al Shabab/Ansar Dine es hasonlo minta allampolgarok bombai.

2016. febr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha jön egy kedves diktátor, aki nem mészárol le mindenkit és hajlandó Európa felé nyitni vagy köztársaság lesz ( megjegyzem, hogy az előbbire nagyobb az esély ), akkor igen.

De egyébként az egyes jól írta, egyelőre ez elképzelhetetlen. Talán 15-20 éven belül megindulhat valami változás. Jó esetben békés és lassú, rossz esetben.... lásd: az arsb tavasz. Agresszív, sok pusztítással és lassú.

2016. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 10-15-20 évben már be is indult néhány országban.

Például Mozambik, Angola, Namíbia, Botswana, Etiópia, Nigéria, Kenya rengeteget fejlődtek, 6-8%-os éves gazdasági növekedést produkáltak.

Ugyanakkor nagyon mélyről indultak és kérdés, hogy ezt az ütemet fenn tudják-e tartani. Afrika politikai, társadalmi stabilitása elmarad Ázsiáétól. Ez viszont létfontosságú a gazdaság fejlődéséhez.

2016. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ázsiai országok húzóereje a tömegesen rendelkezésre álló alacsony képzetségű és bérigényű egésznap dolgoztatható munkaerő volt. Ilyen Afrikában van, tehát egy kisebb gazdasági robbanásra lehet számítani. Pár évtizeden belül viszont az ilyen munkahelyeket gépek fogják felváltani. Az oktatás fejlesztése pedig az említett gazdasági robbanás nélkül nem fog sikerülni.
2016. febr. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Másik dolog, hogy az ázsiaiakkal ellentétben az afrikaiak többsége nem biztos, hogy alkalmas szellemi munka végzésére. Ne tagadjuk le, lehetséges, hogy genetikai okai is vannak az ázsiaiak és afrikaik között gazdasági különbségnek. Persze ez nem bizonyítható.
2016. febr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az Ázsiai országok alatt gondolom a kelet és dél ázsiai országokra kell gondolni. Ott eleve nagy hagyománya van a sokgyerekes családmodellnek, ahogy Afrikában is, viszont Afrikával ellentétben az ottani családok igyekeznek legalább az egyik gyereküket tisztességesen kitaníttatni, jobbára külföldön, ez pedig hatalmas hasznot hajt az országuknak, mert egyrészt nem az államnak kell fizetni az oktatásukat, másrészt meg Magyarországgal ellentétben ők visszatérnek az országukba és ott hasznosítják a tudásukat. Ezáltal az évtizedek alatt kitermelődött ott egy olyan szakemberi réteg, akiknek a képzése gyakorlatilag fillérekbe került az országnak, így megteremtették az alapot a fejlődéshez, hisz a külföldi tudást belföldön kezdték el hasznosítani, ezzel is megkímélve az államot az külföldi szakemberek alkalmazásától, ami mindig többe kerül, mint a hazai munkaerő. Afrikában ilyen nincs. Ott egyrészt a gyerekek egy jelentős része meghal még felnőtté válás előtt, ha meg túl is éli, akkor többnyire a családdal marad és csak a helyi oktatást eszi igénybe, ami meg azért nem egy Yale, arról nem is beszélve, hogy az ottani kormányok a legkorruptabbak a világon és következetesen kiirtanak mindenkit, aki változást hozhat, ugyanis egy veszélyezteti az ő hatalmi pozíciójukat. Ők nem olyan értelemben korruptak, mint mi vagy bármilyen más nyugati kormány, nekik egész konkrétan az az érdekük, hogy minden többre hivatott ember, aki elhozhat egy olyan világot, ahol nincs egy véreskezű kormány, azt mind megölik, vagy legalábbis ellehetetlenítik az életét. Mivel eleve szegény országokról beszélünk, akik külföldi, drága munkaerőt alkalmaznak, így nagyon gazdaságtalan és lassú az a fejlődés, ami náluk megy, ami hosszú távon fenntarthatatlan, tekintve, hogy a legkisebb gazdasági megingás is évekkel vetheti vissza fejlődésüket.
2016. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi 10-15-20 évben már be is indult néhány országban.

Például Mozambik, Angola, Namíbia, Botswana, Etiópia, Nigéria, Kenya rengeteget fejlődtek, 6-8%-os éves gazdasági növekedést produkáltak. "

Ugyanezt akartam írni.

kiegészítésként még annyi, hogy Nigériában van a közép -afrikai régió egyik legnagyobb nyugati típusú befektetési láza.

A főváros vetekszik némelyik amerikai nagyváros mértével, vagy épületeinek kivitelezésével.

És a húzóerőt a dél-afrikai köztárságot ne feledjük, ami egy erős európai átlagot produkál, termelésben, kivitelben behozatalban, és gazdasági növekedésben.

lehet hogy vannak szegényebb emberek ott is, de érdemes pl az ingatlanárakat megnézni a 3 nagyvárosában, és máris képet lehet kapni, milyen az ország gazdasági helyzete.

2016. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz ugyanolyan dolgos kezek is kellenének mint amilyenek Kínában vannak.


De Kína sem fog túlságosan messze jutni.

Mondjuk kb. Japán színvonaláig.

2016. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"De Kína sem fog túlságosan messze jutni.

Mondjuk kb. Japán színvonaláig."


Csak szólók, Japán szinte Nyugat-Európát is túl szárnyaló gazdasági csoda.

2016. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!