Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek és a franciák...

A németek és a franciák tönkre teszik az Uniót?

Figyelt kérdés

Illetve nem is a németek meg a franciák, hanem a politikusaik, de főként Merkel.

Én Unió párti vagyok. Illetve nem pont így, én szorosabb összefogást, akár egyesülést támogatok, de ebbe ne menjünk bele. Németországban és vele együtt Merkelben is hittem - tavaly nyárig.

Aztán Merkel teljesen rossz irányt vett fel. A migráns politika miatt mindenki elfordul tőle.

Először minket bélyegeztek meg rasszistának, nacionalistának, fasisztának, amikor neki álltunk kerítést építeni és azt mondtuk, hogy nem fogadunk be migránsokat. Aztán még kész sem lett a kerítés, Szlovákia felismerte hogy ez tényleg hatalmas probléma és a mi oldalunkra állt. Ahogy kész lett a kerítés a horvát szakaszon is, a szlovének is megkapták a maguk részét a "menekültekből". Ekkor ők is kezdtek egyetérteni velünk. Majd szinte egyből utána Románia is rájött, hogy Szlovénia nem fogja sokáig hagyni ezt, felismerte hogy ha Szlovénia lezárja az utakat az új alternatíva Románia lesz. Ekkor már ők és az angolok is támogatni kedztek. Miután már a fél Európai Unió egyetértett velünk, Merkel még egy lapáttal "tett a tűzre" és egyenesen hívta a menekülteket. Ennek az lett a vége, hogy - amellett hogy kihívta maga ellen a fél Eu-t és bebizonyította hogy az van amit ők mondanak - most Ausztria ideiglenesen felfüggesztette a schengeni szerződést ( [link] ), Szlovénia kerítést épít, szlovén és szlovák rendőrök és katonák gyakorlatoznak velünk együtt ( holott Szlovákia eléggé utál - legalábbis utált - minket ).

Ezek a lépések, amiket az Unió vezető országai tettek meg három dolgot jelenthetnek:

1: az Unió felbomlik

2: az uniós országok szétválnak ( akiket most semmibe vesznek nyugaton, külön válnak keleten )

3: az Unió teljesen átalakul ( belső szerkezet )


Tehát levonhatjuk a következtetést hogy Merkel ( a németek és a tagállamok tiltakozása ellenére ) tönkreteszi az Uniót?


2016. jan. 17. 00:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Az uniót nem a németek és a franciák teszik tönkre. Merkelt ugyanis a legnagyobb jóindulattal sem lehet németnek nevezni, ahogy Hollande-ot se franciának, stb.
2016. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!