Most miért nem látok török zászlós profilképeket facebookon?
"Csak 11-en haltak meg." Ja, nem tudtam hogy azemberi életek értékét mennyiségben mérik...
Komment Huszár: gratulálok, nem Erdogan halt meg, hanem ártatlan turisták...
Első: nem nem tettem ki, ahogy a franciáknál sem.
"Komment Huszár: gratulálok, nem Erdogan halt meg, hanem ártatlan turisták... "
És ez hogy jön ahhoz amit írtam...?
"Az információk közül azokból lesz hír, amelyet a sajtó munkatársai (a magyar nyelvben is használatos angolszáz terminológia szerint: kapuőrök) kiválasztanak. A kiválasztás a hírérték szerint történik. Ez olyan tulajdonsága az információnak, amely miatt hírt kell készíteni belőle, hogy minél több emberhez eljusson. Más megközelítésben: a hírérték az információnak az a többlettulajdonsága, amely eladhatóvá teszi. A hírérték meghatározása szigorúan szakmai feladat.
A hírértéket az alábbi tényezők növelik:
-az esemény, történés, cselekvés aktualitása,frissessége
-a hírben szereplők ismertsége, pozíciója, befolyása
-a földrajzi és kulturális közelség
-az esemény, történés, cselekvés egyedisége, szokatlansága, meglepő vagy megdöbbentő volta
-a tematikai keretbe illeszthetőség, azaz van-e előzménye a hírnek
-az információ érdekessége, szórakoztató jellege"
Ezek alapján kell megvizsgálni. Az utolsót szerintem kihúzhatjuk, mert nem volt szórakoztató. Kulturálisan Törökországot inkább a Kelethez és az arab világhoz soroljuk, ahol ugye bár nem szokatlan a terrortámadás. Tavaly volt ennél tízszer több halálos áldozatot követelő terrortámadás is Törökországba. A párizsi események ténylegesen, hiszen nem egy olyan ország területén történt, ahol volt komolyabb hasonló számú áldozattal. Törökország már korábban is II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő további országok és térségek közé volt sorolva, szembe Franciaországgal, ahova akkor utazhattál amikor csak akartál. Amúgy elég megnézned ezt az oldalt, ahol az emberek reakciója mutatja a kettő terrortámadás közti különbséget a legjobban. Mostani eseményekkel kapcsolatban felmerült kérdések:"Most miért nem látok török zászlós profilképeket facebookon?"; "A német belügyminiszter szerint puszta véletlen, hogy a törökországi robbantásban németek haltak meg. Szerintetek?"; " Lehetséges hogy az isztambuli merénylet mögött az orosz titkosszolgálat áll?". Gyakorlatilag két összeesküvés elmélet, meg ez a kérdés, az emberekre nincs nagy hatással, szembe a párizsi események amikor folyamatosan jöttek a kérdések, hogy itt biztonságos-e vagy ott biztonságos-e, akkor hatalmas pánik uralkodott el az embereken, mert sokkal közelebbinek érezték magukhoz az eseményeket. Ezen kívül az ott élők reakciója is sokat elárul, bár nem vagyok tájékozott a török médiában és nem szoktam olvasni, viszont a többi médiában nem hallani azt, hogy isztambuliak tízezrei vonulnának az utcákra és megmutassák, hogy nem félnek. Egy Isztambulban tartózkodó magyar turistát idézve "A merénylet után nem érezni pánikhangulatot a városban, egyetlen látványosságot sem zártak be, „az élet megy tovább”". Nagyjából ezek a fő különbségek és emiatt nem olyan nagy hír, mint a párizsi események.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!