Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a mai napig KELL...

Igaz, hogy a mai napig KELL kárpótlást fizetnie Németországnak a Holokausztért Izraelnek?

Figyelt kérdés

Ha ez igaz akkor majdnem ugyanolyanok, mint amilyenek ők voltak, mert egy német nem tehet Auswitz miatt egy francia nem tehet Trianon miatt egy arab nem tehet Párizs vagy 911 miatt egy "amerikai" nem tehet az indiánok kiírtása miatt a törökök nem tehetnek a török hódoltság miatt...

Én tényleg együttérzek az Auswitzban elhunyt zsidókkal, de egy 20-on éves zsidónak mondjuk már egyre kevésbé mondhatja magát az holokauszt áldozatának



2016. jan. 3. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az megvan, hogy Magyarország is fizet kárpótlást a Vatikánnak mind a mai napig?
2016. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

1. Megint egy holokausztos kerdes, amit nem zsido tett fel.

2. Nemetorszag SOSEM fizetett karpotlast Izrael allamnak.

3. Nemetorszag a holokauszt soran meghurcolt, de eletben maradt zsidoknak fizetett karpotlast, akar melyik allam lakosai is voltak.

4. Nem tudom pontosan mi a helyzet ma, hisz meg eletben van kb. 1000 holokauszt tulelo, es azt tudom, hogy az o melyszegenyseguk komoly problema Izraelben.

2016. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ja, es hogy a holokausztban meg nem hurcolt emberek, (pld fiatalok) kapjanak karteritest a sima marhasag.
2016. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Megerõsítve kettõt, hozzáteszem:


Áldozatok egyenes leszármazottai ( unoka és tovább már nem ), tulélõk, illetve, ha közben elhunyt ( Magyaroszágon csak a 90-es években kezdték ) akkor a gyerekei, mint az áldozatnál.


( Magyarországon és az egykori szovjet blokkban a háború után elkezdték volna, de az államok lenyúlták, ezért beszüntették. )


Nem mellesleg egy nemrég készült kimutatás szerint az eddig kifizetett teljes összeg tokkal vonóval sem érte el a zsidóktól elrabolt javak értékének 20 % -át ( egy ötödét ). ( Nézz utána! )


A mai fiatal nem tehet róla, de az elrabolt javak hasznából közvetve részesedett.


Amúgy, tehet, nem tehet, az Amerikai Egyesült Államok kormánya mai napig fizet kárpótlást a még élõ indiánoknak és különbözõ kiváltságokkal ( monopóliumokkal ) is kárpótolja õket. Nézz utána!


Megint csak, a mai fiatal nem tehet, de azon a területen él, amit az indiánoktól vettek el, tehát élvezi a terület hasznát.

2016. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Kinek bökte a csőrét a tegnapi válaszom?


"Igen, még ezekben az években is, 65 év múltán is komoly pénzek kúsznak át a zsidókhoz. Nyilván a fájdalom enyhítése áll emögött, nem a legendás pénzéhség. Ajánlott irodalom: Norman Finkelstein - Holokauszt-ipar (magyarul is megjelent)"


A könyv létező, hivatalosan jelent meg, ráadásul holokauszt-túlélő gyereke írta. Értem én, hogy azzal nem lehet mit kezdeni, ha egy zsidó ír a hk-iparról :) Őt hogy lehet a jól bevált antiszemita fiókba dugni? Marad a szintén jól bevált elhallgatás.

2016. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Akkor mégegyszer ( bármit is írt Norman Finkelstein, akinek ugye szintén kell élnie valamibõl, pl a szerzõi jogdíjból ) :

LEGTÖBBET A NÉMETEK KERESTEK A HOLOKAUSZTON, utána pedig a kelet-európai országok.

Konkrétan, számokban:


az 1934 és 1945 között ELRABOLT ZSIDÓ VAGYON KEVESEBB MINT 15%-át fizették vissza eddig minden kárpótlást beleszámítva. A kelet-európai országokban ez az arány az 5%-OT SEM ÉRI EL, de az abszolút érték itt jóval alacsonyabb.


Egy német kutatás szerint az 1934 után hozott náci törvények alapján kisajátított és a közvetlenül elrabolt zsidó vagyon összértéke


120 MILLIÁRD NÉMET BIRODALMI MÁRKA volt. ( [link] )


Ez 1938-as értéken számítva mintegy 18 milliárd dollár, mai értéken pedig legóvatosabban számolva is 240 milliárd dollár. ( [link] )

A náci Németország a zsidók vagyonából fedezte a HÁBORÚS KÖLTSÉGEK LEGALÁBB 30%-át.


Egy friss kutatás alapján a második világháború óta


a kisajátított és elrabolt ZSIDÓ VAGYON LEGFELJEBB 15%-ÁT TÉRÍTETTE MEG NÉMETORSZÁG,


azt is jobbára az elmúlt három évtizedben (az 1970-es évek elejéig elenyésző kárpótlást fizettek ki, és azt is nagyon lassan). ( [link] )


Amit – jóval később és csekély arányban – visszaadtak, jószerével nem más, mint a rabolt pénzügyi és gazdasági javak használata utáni profit. Részletesebb adatok a jóvátételről [link] és [link] . ( [link] )


Konkrétan Magyarországon az államilag foganatosított rablás így történt:

"A m. kir. minisztérium 1944. évi 3.840. M. E. számú rendelete

a zsidók vagyona tárgyában

A m. kir. minisztérium a következőket rendeli:

1. § (1) A zsidók minden vagyona a nemzet vagyonaként az államra száll át. ... " ( Aláírta Szálasi Ferenc miniszterelnök, megjelent Budapesti Közlöny 1944. november 3. ( vagy 5 , sajnos elmosódott, a KompLlex kft ( a magyar bíróságok hivatalos szállítója ) "Corpus Juris Hungarici" ) c. CD-jén nov 3. )

Fénymásolat: [link]

Teljes szöveg digitalizálva: [link] ( enek a gyüjteménynek az indexében a rendelet dátuma sajnos téves ( 1944.04. ), de a szöveg jó )

2016. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Most is fizetünk kárpótlást csak országunk 8 ezer zsidónak havi 300 ezret ad. Miközben mi magyarok kemény munkával is jó ha havi 80 ezret megtudunk keresni. Engem felháborít, hogy egy olyan dolog miatt kell fizetnem ami 70 éve történt és semmi közöm hozzá mivel nem is éltem akkor még. Jobban örülnék ha ezt a pénzt inkább a jövőmre fordítaná az állam mint, hogy a zsidóknak adja.
2016. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Buzulmanok szokas szerint az ujjukbolszopogatjak a hazugsagokat.
2016. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sróf válasza:
Ismerősöm a mai napig kap 280ezret havonta.
2016. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

> "Most is fizetünk kárpótlást csak országunk 8 ezer zsidónak havi 300 ezret ad. Miközben mi magyarok kemény munkával is jó ha havi 80 ezret megtudunk keresni. Engem felháborít, hogy egy olyan dolog miatt kell fizetnem ami 70 éve történt és semmi közöm hozzá mivel nem is éltem akkor még. Jobban örülnék ha ezt a pénzt inkább a jövőmre fordítaná az állam mint, hogy a zsidóknak adja."


Azt nem tudom, hogy ez a 8000 emberre 300000ft adat honnan jött, de a magyar állam két dolgot fizet:

- a túlélôknek emelt nyugdíjat, melynek összege pontosan ugyanannyi, mint a Rákosi-rendszerben elhurcolt túlélôk emelt nyugdíja

- kárpótlást az elrabolt zsidó vagyon után. Ez dettó ugyanúgy megtörtént a szocializmusban államosított vagyonokkal (kárpótlási jegyek), itt annyi különbség van, hogy mivel a holokauszt során elkobzott vagyonok volt tulajdnosainak többsége nem élte túl a holokausztot, ezért itt a személyenkénti kárpótlás helyett az idôs túlélôk gondozására fordítják a pénzt (vagy inkább annak egy töredékét).


Magyarán magyar állam a szocializmus áldozatait pont ugyanúgy kárpótolja, mint a holokauszt áldozatait.


Innen meg adódik a kérdés: az is ugyanígy csípi a csôröd? És ha igen, akkor ennek is ugyanígy hangot szoktál adni?

2016. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!