Szerintetek milyen kilátásai/jövője van Németországnak?
hosszú távon európának nincs jövője.
Jelenleg a periféria országokból szívja el a munkaerőt.
De itt is szar a demográfia.
Ők mondhatni a mindennapok vezető politikájában, érdekeltek, kvázi nem lehet azt mondani hogy rossz kilátásaik vagy hosszabb távon romlana a jövőjük, a gyerekeiknek. Ahol jóság van, egy hozzáértő vezetéssel, ott sose, vagy csak igen nehezen történhetnek problémák.
Lásd Amerika.
"hosszú távon európának nincs jövője. "
Európa még nagyon sokáig a Föld legfejlettebb térsége lesz, légy nyugodt.
Németország hasonló szeretne majd lenni,mint most Amerika. Multikulturális. A világ szinte összes országából szeretnének behozni maguknak embereket,akiknek megkönnyítik majd az állampolgársághoz jutást,plussz szakmai képzésben is részesítik őket. Két legyet ütnek egy csapásra
1. Fenntmaradnak Európa legversenyképesebb országának
2. Jó időre megoldódnak a demográfiai problémák,pláne,ha a családot is hozzák majd a bevándorlók.
És ezáltal lesz olyan 30 év múlva kb,mint most Amerika.
Persze,hogy ez jó e,vagy rossz,az majd kiderül,de a németeknél is gond a demográfia jelenleg.
Szerintem jók.Alapvetően, hatalmas a gazdaságuk, ami még válság idején is kirángatja őket a sza*rból, a német termékek piaca ha lassan is, de folyamatosan növekszik.
Túlnépesedés Németországban nincs, sőt, hogy bevándorlásra van szükségük, ha fenn akarják tartani a növekedésüket.Amiből ugyebár, nincs hiány.Az más kérdés, hogy ez hosszútávon az ország el-némettelenedéséhez (micsoda szó, édes isten), de ez más kérdés.
Az igaz, hogy Németország GDP-arányosan 80%-ban eladósodott, de ez nekik nem probléma, mert a stabil gazdaságuknak köszönhetően ezt rendszeresen tudják törleszteni, közép- és hosszúvtávon ez számukra nem veszélyfaktor.
Alapjában véve, gazdasági szempontból nem sok olyan kihívást látok, ami számukra veszélyes lenne.Ha fennmarad a közös európai piac, a jelenlegi nemzetközi-gazdasági rendszer Európában, az nekik csak jó.Sokan azt mondják viccelődve, Németország két világégés után rájött, hogy gazdaságilag jobban le tudja Európát igázni, mint katonai erővel.Hát van benne valami.Az I. vh után a győztes hatalmak arra törekedtek, hogy Közép-kelet-Európa országainak piacát leválasszák a német gazdaságról, hogy az újbóli dübörgésével ne adjon lehetőséget a német revanspolitikai kezébe.Ennek ellenére 10 évvel a világháború után, 1930-ban minden közép-európai ország legfontosabb gazdasági partnere, minden francia erőfeszítés ellenére, éppen hogy Németország volt.Ez napjainkban sincs másképp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!