Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Eu, új határvédelmi erő...

Az Eu, új határvédelmi erő létrehozása, nem gyanús?

Figyelt kérdés

[link]


Az alapötlet jó is lehetne.

Az egyik probléma itt kezdődik:

"aminek akkor is joga lenne átvenni egy uniós külső határ őrzését, ha azzal valamelyik tagállam nem ért egyet."


A másik kérdés, az EU jelenlegi ideológiáját elnézve, nem értem, hogy minek kell katonai képzés meg katonai gúnya a refugees welcome tábla szorongatásához.


Arról sincsenek információk, hogy ez a határvédelmi erő határzárást is megakadályozhatna-e.Lenne-e rá jogkörre?



2015. dec. 18. 20:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

1#

Nem hiszek az ilyesmikben.


Egyszerűen, nem bízom az EU szervezeteiben.


Szerintem az egész "vegyük át a határőrizetet" dolgot,miért most dobták be?Miért nem akkor, amikor 1000 kontinensfoglaló tört be?


A másik, szerintem hátsó szándékok vannak emögött a közös határőrző szervezet mögött.A határokat akarják nyitogatni vele, meg az abszurd kvótájukat átnyomni.

2015. dec. 18. 21:03
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, az.

Hogy segítséget küldjenek, vagy inkább küldtek volna még a folyamat elején, vagy szavakkal legalább próbálták volna visszatartani a migránsokat, az one, de fenyegetni, elfoglalni, ha nem akarja, akkor is bemegyünk, és azt csinálunk amit mi akarunk, azt igen.

Ehhez nagyon értenek. Nagyon ellenszenvesek.

2015. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Így kezdődik a másik ország elfoglalása, előbb ellenőrzés alá kerül a határ, aztán meg csak nézhet, hogy kik parancsolgatnak itt.
2015. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tragikomédia ez az eu!


Ezt az elején lehetett volna valamennyire orvosolni ha normálisabban őrizték volna a határokat, főleg ahol a migrik annyira özönlöttek befelé, de hát....

2015. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Így van, a dolog nagyon kétélű. Nemcsak megvédeni tudják helyettünk a határt, hanem a határőrizet birtokában ránk is ereszthetnek, akit akarnak. És utóbbi esetben mit fogunk csinálni? Lenyeljük a békát, vagy felvonulunk velük szemben, és ellenállunk?

Szerintem nem szabad lemondani arról, hogy mi magunk védjük meg a határainkat! A terevezett új Frontex jogosultságok nagyon visszaüthetnek. Már hallottam a vita során felmerülő kérdéseket, pl. ki fogja kiadni az utasítást, hogy a Frontex vonuljon be valahová, és vegye át a határőrizetet?

2015. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom lemaradtal-e a fideszes berrettego brossurarol, de Orban pontosan ezt kovetelte. Hogy ha egy orszag nem kepes vagy nem akarja megvedeni a hatarait, akkor menjen oda az EU es tegye meg helyette.


Szerintem kerdezz ra a kozpontban mi a hivatalos allaspont.

2015. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy mi nem akarjuk a mi határvédelmünket másnak átengedni.
2015. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mikor mi megakartuk védeni a határainkat egyből nekünk estek, most meg katonának küldenének egy olyan országba, ami mondjuk nem is támogatná az elképzelést. Nem vagyok összeesküvés hívő, de ez olyan megszállás előzmény akár.
2015. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

22:03, nem tudom kinek címezted, nem volt megszólítás.

"de Orban pontosan ezt kovetelte" írod.


"Teljes egyetértés volt az uniós állam-, illetve kormányfők között azzal kapcsolatban, hogy a határellenőrzés nemzeti hatáskör, de ha egy tagállam nem tud vagy nem akar eleget tenni ezen kötelességének, akkor a többieknek legyen joga arra, hogy közösen biztosítsák a schengeni határt - jelentette ki Orbán Viktor pénteken, az Európai Tanács csúcstalálkozójának zárónapján."

[link]

2015. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen teljesen zavarodott az EU. Saját határait nem védheti egy ország, de a Frontexet köteles beengedni, hogy ott garázdálkodjanak az EU-sok. Reméljük hamarosan vége lesz ennek az egész bolond intézménynek!
2015. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!