Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért rekedt meg Afrika ilyen...

Miért rekedt meg Afrika ilyen alacsony szinten és nem tud továbbfejlődni? Pedig ott élnek a legrégebb óta emberek.

Figyelt kérdés
Volt már idejük az evolúció során, de ezek szerint jobban tetszik nekik ez a szint?
2015. okt. 31. 11:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%

Igénytelenek. Ráadásul nincs szinte egyik országban sem normális kormány.

Pár napja olvastam, hogy 2030-ra 500 millióval többen lesznek. Ráadásul a klíma egyre szarabb náluk, klímamenekültként még ezek is megindulhatnak Európa felé... csodás lesz ha tényleg bekövetkezik.

2015. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

Én beszélgettem egy nyelvi oldalon egy nigériai sráccal, aki elmesélte, hogy az öregek mennyire visszasírják a gyarmati korszakot, mert legalább volt munka, fejlődés, és rend volt.

Afrikával alapvetően az a probléma, hogy a kultúra és a mentalitás nagyon meg van rekedve a középkor szintjén. Nem akarom a feketéket leszólni, de nekik egyáltalán nem való a modern állami berendezkedés (értsd: országok), mert nem tudnak vele mit kezdeni. A gyarmatosítók kormányzóságokat hoztak létre, nem törődtek azzal, hogy a kormányzóságok határai törzseket vágtak szét, vagy éppen 1 kormányzóságba belekerült 8-10 törzs is. Nekik ez mindegy volt. Aztán amikor a gyarmatrendszer összeomlott, Franciaország és Nagy-Britannia elengedte a gyarmatait, akkor a függetlenedési mozgalmak ezeket a kormányzóságokat vették alapul új országoknak. (lásd: nyíl egyenes határok, melyeket vonalzóval húztak) Afrikában pár birodalom (szongháj, mali, Etiópia, stb.) kivételével soha nem léteztek országok, királyságok, nagyobb birodalmak.

Afrika azért rekedt meg ilyen alacsony szinten, mert egyszerűen nem tudnak országokat működtetni, kormányozni. Az afrikaiak alapvetően törzsi társadalomban élnek, a törzsi hovatartozás nagyon erős. Soha nem léteztek olyan népek, és nem is léteznek ma se, amelyekről az országokat elnevezték, nincsenek ilyesfajta nacionalizmusok úgymond.

Ott van példaként Ruanda és Burundi. Mindkét ország hutu többségű, tulajdonképpen 1 ország is lehetne ez a 2 állam.

Vagy ott van Dél-Afrika. Elemzők szerint ha Dél-Afrikában fennmaradt volna az apartheid rendszer, ma skandináv színvonalon lenne. De az apartheid bukásánál, amikor a feketék átvették a kormányzást, nem tanulták el az államszervezést, államéletet, nem folytatták a fehérek által kialakított gazdaságpolitikát, fejlesztéseket. Ma a Dél-Afrikai köztársaság mélyrepülésben zuhan vissza a törzsi társadalom szintjére.


Afrika nagyon nehéz helyzet, ha meg megszüntetnék az országokat, kitörne a totális anarchia és polgárháborúkba süllyedne a kontinens.

A segélyezés miatti népességrobbanás meg csak rátesz egy lapáttal.


A megoldás az lenne, ha gyökeresen megváltozna az életszemléletük, a kultúra meg gyors fejlődésnek indulna. Ha belátnák, hogy csak rosszabb lesz azzal, ha 1-2 helyett 6-7 gyereket vállalnak, akkor mindjárt előrébb tartanának. Ki kellene gyomlálni belőlük a törzsi gondolkodásmódot, mert ha már egyszer van országuk, akkor jöjjenek létre olyan népek is, és ez nagyban segítene a fejlődésükön. Mert amíg 1 ország nem 1 max 2 népből, hanem 10-15, egymást gyűlölő törzsből áll, addig semmilyen előrelépés nem lesz.


A korrupt politikusokat meg el kell üldözni az ország éléről.

2015. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
81%

Afrikában egyszerűen túl könnyű/jó dolga volt az embereknek.

A gyarmati korszak alatt sem kellett törődniük az országgal, mert a gyarmattartók eligazgatták a területeket, adtak munkát, felügyelték a rendet, stb. Egyszerűen az afrikaiak nem voltak rákényszerülve, hogy megtanuljanak normálisan működő és fenntartható országokat létrehozni/vezetni.

Amikor kivonultak a gyarmatosítók, átadták úgymond a stafétabotot a feketéknek, akkor ők egyszerűen nem tudták, hogy hogyan tovább.


De az alapvető problémák is összetettebbek:


~ éhínség, népességrobbanás

Azért van ennyi éhező gyerek Afrikában, mert szülik nyakra-főre a gyerekeket, mert egyszerűen nem tudnak jövőt tervezni, felelősen gondolkodni. Ráadásul sok helyen a védekezés nem hogy nem ismert, de egyenesen tabu, a vallásosság, meg a tanulatlanság miatt. Minél tanulatlanabb, "egyszerűbb" egy társadalom, annál jelentősebb és nagyobb a vallás szerepe. Ezért terjed az óvszer használata ilyen nagyon lassan Afrikában, az meg már csak hab a tortán, hogy sokan meg sem tudják venni.


~ törzsek

Kegyetlen ezt kimondani, de hagyni kellett volna, hogy a nagyobb törzsek beolvasszák, vagy eltakarítsák az útból a kisebb, gyengébb törzseket. Európában ugyanez ment, a gyengébb népeket vagy hanyatló országokat egyszerűen elfoglalták, vagy bedarálták a nagyobb/erősebb szomszédok. Példának okáért a hunok is eltűntek, a kárpát-medencei szlávokat a magyarok olvasztották be, a burgundokat, gallokat a franciák darálták be, a dalmátokat, illíreket a délszláv népek olvasztották be, stb. Ha Európában is megakadályozták volna ezeket, ma Európa is ott tartana, mint Afrika, hogy rengeteg kicsi nép van egymás mellett, ezek meg képtelenek lennének működő országokat létrehozni, mert túl kicsik és életképtelenek lennének. (vannak ellenpéldák, pl Luxemburg, de ez megint más. Andorra vagy Liechtenstein is szinte teljesen a nagyobb szomszédoktól függ)

Afrikában olyan sok törzs van, hogy nem hogy egységes, de működő országot is képtelenség létrehozni. Itt Európában Bosznia-Hercegovina is működésképtelen, pedig csak 3 nép lakja, melyeknek a nyelve szinte majdnem egy és ugyanaz. Afrikában a különböző törzsek teljesen más nyelvvel, kultúrával, szokásokkal rendelkeznek.

Ha Afrikában is lezajlott volna az, mint Európában, akkor ma nem lenne ennyi törzs. Sokan lennének, de nagy törzsek lennének, melyek már képesek lennének önálló nemzetállamokat alkotni, melyek akár működnének is.


Volt egy nagy afrikai kongresszus, melyen az afrikai országok vezetői összeültek, és megpróbálták szó szerint feldarabolni az országokat, de feladták, mert a rengeteg törzs miatt túl kicsi, működésképtelen és össze-vissza államok jöttek volna létre, melyek egyből egymásnak estek volna több területért.


Gyökeres változtatást kéne előidézni, elsősorban a segélyezések beszüntetésével. Míg vannak segélyek, semmi sem fog változni, és továbbra is fennmarad a demográfiai robbanás. Egyszerűen rá kéne őket kényszeríteni, hogy valahogy a törzsek egyesüljenek 1 nemzetté, így erősebbek is lennének, és nem lenne gond az olyan szervezet legyűrése sem, mint a nigériai Boko Haram pl.

Ha nem változtat Európa meg az USA gyökeresen a hozzáállásán Afrikával kapcsolatban, itt nem lesz változás. De ehhez az afrikaiaknak is lépni kéne.

2015. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!