Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólnátok az Európai...

_Harry Potter_ kérdése:

Mit szólnátok az Európai Egyesült Államokhoz?

Figyelt kérdés
Ez az USA minta jól jönne Európa lakosságának, és gondolok itt első sorban a magyar emberekre?
2015. okt. 21. 06:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Volt a kerdes mar sokszor, akkor is leirtam hogy en tamogatom, hosszu tavon Europa fennmaradasanak a kulcsa szerintem, de mivel nem fog megvalosulni, ezert Europa el fog sullyedni.
2015. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy volt már a kérdés. Miért ne valósulhatna meg?
2015. okt. 21. 07:10
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

Mert sok orszag politikai elitjenek (foleg a kelet-europai orszagoke, de vannak masok is) ez nem erdeke, mert nem tudnanak tovabb lopni, vagy nem olyan hatekonysaggal.


Igy aztan uszitjak ellene a tarsadalmat.

2015. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nem. :-)


1. Az Amerikai Konföderáció egy sorsközösség volt (20 évig tartó alkotmányozással!), közös identitástudattal.


2. Amerikában kialakult egy évszázados politikai rendszer két főbb párttal, ami országos szintű, és nem különböző hazai pártok uniós szövetsége.


3. Az USA-tagállamok államformái mind a hatalmi ágak szigorú, összeférhetetlen szétválasztásán alapuló köztársaság.


Most arról nem szeretnék beszélni, hogy a washingtoni államapparátus mennyivel pragmatikusabb és egyszerűbb, mint annak EU-s változata, ill. arra, hogyha az EU - ugyanebben az állami rendszerben, mint amiben most van - valóban jogi személyiséggel politizálna, és nem lenne úgy bebetonozva a rendszer, mint az USA-ban, az az egészet működésképtelenné tenné.

2015. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Mert sok orszag politikai elitjenek (foleg a kelet-europai orszagoke, de vannak masok is) ez nem erdeke, mert nem tudnanak tovabb lopni, vagy nem olyan hatekonysaggal."


Az, hogy több állam szövetségi szintre lép, attól még ugyanazok az intézmények lesznek benne szövetségi, mint tagállami szinten, ugyanazok a politikusok fognak beülni szövetségi szinten, mint tagállami szinten, ugyanazok a fékek lesznek benne szövetségi szinten, mint tagállami szinten, tehát nagyon nem értem, hogy miért pont a korrupció volna az, amiben egy ilyen államszövetség kitűnnék.

2015. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szántóvető ***** válasza:
miben lenne más az eu-hoz képest?
2015. okt. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Közös rendszer annyit jelent mintha megint pár ember kezébe kerülne egész európa ami felér egy hódítással modern felfogásban. Amennyiben ez megvalósul akkor a függetlenség elveszik amiért egyébként amerika harcolt. Az hogy egy kézbe akarjátok adni az irányítást elősegíti a centralizált birodalmat. Közös európai bank már van közös pénz a migránsok miatt közös törvények közös hadsereg is lesz úgyhogy nem tartom jó ötletnek. Minél széttagoltabb a világ annál demokratikusabb. Egy kézben viszont diktatorikus. Akármilyen mézesmadzaggal akarják eladni hogyha nem tetsuik nem lesz elmenni való lehetőség mert hova mész ha minden egy unióba tartozik. Most ha nem tetazik magyarország tudsz menni máshova ha nem tetszik németország akkor is lehet menni dániába de ha egybelesz az egész akkor nincs hova menni. Mondhatod hogy igen tagállami szinten külön lesznek de az usa példájából mindenhol washington a főnök vagyis brüsszel.
2015. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
örülnék neki, az egyetlen esély a magyarok számára
2015. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Miért kell feltétlenül az USA-t utánozni? Miért nem lehet másféle társadalom is életképes. Csak az az egy társadalmi berendezkedés elképzelhető, ami ott van? Az európai ember -főleg a kelet-európai- más mentalitású, mint az amerikai.
2015. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 szántóvető ***** válasza:
100%

kérdező válaszolj kérlek.

7-es emlékeztetlek rá hogy a vénasszony hívta be a menekülteket majd ő ragaszkodott a kvótarendszerhez is(a lengyeleket megfenyegette a szavazás előtt.)ezt az eljárást minek nevezed,demokratikusnak?

amitől rettegsz az már rég megvalósult.

ennyire még az usa elnöke sem diktatórikus,nem szokta fenyegetni meg zsarolni a(z amerikai) városállamokat.

2015. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!