Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Így jár el (jobb esetben)...

Így jár el (jobb esetben) Izrael a békés palesztin arab tüntetőkkel. Elfogadható ez?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


azért mondom, hogy "jobb esetben" mert nem ritka a halálos áldozat sem.


2015. okt. 8. 16:11
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
68%

29.

"azok tényleg menekültek, ezért az első biztonságos országban megálltak"

Szerinted lehet. A genfi egyezmény szerint, amit a civilizált államok jó része aláírt, ratifikált, sőt az értelmesebbje még be is tart, meg nem. A menekülteknek DIREKT van meghagyva a mozgási szabadsága, azért hogy pont ne csak a szomszédos államokra helyeződjön a migrációs nyomás, ne legyen humanitárius katasztrófa. Fogadó államoknak ez nyilván rossz, de ez van. Védekezhetnek azzal, hogy nagyjából akárkitől meg lehet tagadni a státust.


"háromnegyede felnőtt életerős férfi, azoknak kb. 20-25%-a valóban menekült. Akik ide jönnek nagy részük nemhogy nem menekült de mégcsak arabul sem tud "


Akkor meg nem értem, mire fel van itt a nagy hajcihő, úgyis ki lesznek utasítva, nem fog felhígulni az igazzi árjamagyar vér miattuk.


"mit állít az egész jobboldal, egy kis csoport alapján ítélsz meg egy egész nagy csoportot. "


Elvétve lehet olyan embert találni nálatok, aki nem ítéli el faji alapon a zsidókat, és nem gondolkodik a fent vázolt pontok alapján a menekültekről. Nyilván vannak ilyenek is, de nekik lesz annyi eszük, hogy ne vegyék magukra a dolgot. Én sem veszem magamra, ha ki vagyok kiáltva Gyurcsány fannak, mert tudom, hogy nem vagyok az, és valószínűleg jobbak az értesüléseim, mint annak, aki rám mondja, ergo semmi értelme foglalkozni vele.


30.


A gond az, hogy hogyan tartottak békét. Az összes általad felsorolt rezsim egy kisebbségi népcsoportra és a hadseregükre alapozta a hatalmát. Az országuk lakosságának több, mint felének nem foglalkoztak az igényeivel, ha akartak valamit egyszerűen elnyomták őket karhatalmi erővel. Az, hogy az USA segítette-e a forradalmakat, és milyen céllal nem bizonyítható, és nem is cáfolható. Viszont hiába küldték volna oda a legjobban kiképzett ügynökeiket, ha a lakosság bízik a kormányzatában, akkor semmit sem tudtak volna elérni. Eredendően nem ott van a probléma, hogy milyen titkosszolgálati akciókra került, vagy nem került sor, hanem ott, hogy a kormányzat a lakossága jelentős részét ignorálta. Nem kell hozzá nagy ész, hogy kikövetkeztessük, hogy egy idő után a lakosság ezen csoportjai is erőszakkal fognak fellépni a kormánnyal szemben, mert csak ezzel tudnak bármit is elérni.

2015. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
62%
A közel-keleti arab államok hatalmas 'egyetértését, barátságát' jól lehet jellemezni az arab-izraeli háborúk során tanúsított fellépésükkel. Mindegyiknek az volt a stratégiája, hogy hagyják, hogy a többieket meggyengítse Izrael és csak akkor szállnak be teljes erővel, hogy ők diktálhassák a feltételeket. Ugye általában Egyiptomra maradt a hálátlan feladat, aztán a többiek amikor látták, hogy már megint lerendezte 24 óra alatt az idf, akkor inkább meg sem indultak.
2015. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"A menekülteknek DIREKT van meghagyva a mozgási szabadsága, azért hogy pont ne csak a szomszédos államokra helyeződjön a migrációs nyomás, ne legyen humanitárius katasztrófa"


ezzel 2 baj van.hogy a nagy része nem menekül hanem dollárjelek forognak a szemük elött.60% kiutasítási ráta magáért beszél.

másik hogy itt a legtöbb munkanélkülinek nem adnak 22ezer forint segélyt de bezzeg oda meg megy nekik havi 150ezer amiből ellátják őket. én vegyek vízumot aztán 3 hónap után úgyis kivágnak ők meg ingyen itt vannak korlátlan ideig.a kérelmet nem 2perc alatt bírálják el... én fizessek vagyonokat ha a lepusztult 50éves csehszlovák vagonokba akarok utazni(vonatnak hívják de ez túlzás lenne rá) ők ingyen utaznak. és így tovább.

érted?ugye például épeszű ember sem idegeneket pénzel főleg úgy nem ha a saját családjának sem jut.felháborít hogy több jut oda,van itt elég éhező akkor nem menekülteket kéne etetni.


"Akkor meg nem értem, mire fel van itt a nagy hajcihő, úgyis ki lesznek utasítva, nem fog felhígulni az igazzi árjamagyar vér miattuk"


persze próbáld meg hazatoloncolni százezrével.veszteni való nélkül szerintem megpróbálhatnak fellázadni,erőszakkal ellenállni.nyilván azért gyalogol 5ezer kilométert hogy hazamenjen...

ez nem a magyar vérről szól.az elszegényedő kisebbségek mindig is gettókba tömörültek.párizsban is van ilyen.berlin,brüsszel stb.javaslom menjél be oda kicsit.párizs európa de fogadjunk hogy nem jössz ki onnan egy darabban?az arabok magukénak érzik.na msot ez kéne neked ide is?a rendőrök nem mernek oda bemenni.


"Az, hogy az USA segítette-e a forradalmakat, és milyen céllal nem bizonyítható, és nem is cáfolható"


érdekes még az ensz össze sem ült de a franciák már bombázták líbiát.

2015. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!