Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan bírálnak el egy menedék...

Hogyan bírálnak el egy menedékkérelmet?

Figyelt kérdés

sehol nem találtam semmit.ezt is eltusolják?netán titkosítva van?valaki mondja már meg hogyan lehet elbírálni egy papírok nélkül ide beérkező emberről hogy ki ő?igaz-e amit mond?honnan jön?valóban jogosult-e?

na tessék egy példa: xy beérkezik azt mondja hogy ő xy szíriából a fővárosból jött.elüldözte a háború. na és akkor mi van? mi történik? kimegy valaki szíriába ellenőrizni?kétlem.innen hogyan lehet ezt kideríteni?tenyérből jósolnak vagy mi?

láttam már hasonló kérdést de csak semmit mondó válaszok mentek rá.normális választ várnék köszi.


2015. szept. 11. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nyomozó tisztek mennek ki nyelvész tolmácsok társaságában minden egyes menedékkérő lakhelyére magánhelikopterrel, hogy megnézzék, tényleg olyan veszélyes és rossz környéken élnek-e mint azt mondják.
2015. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez most valami vicc?persze én meg harry potter vagyok és mézes kalács házban lakom.tartogasd magadnak az ostobaságokat.

ez egyrészt többe kerülne mint amennyit bármelyik ország megengedhet magának másrészt mondani én is tudom hogy honnan jöttem ez hogyan bizonyítaná hogy tényleg ott is lakott,ja és felesleges is mivel meg se várják legtöbb helyen az elbírálást.harmadrészt a helikoptert arrafelé lelövik, a kérdezősködő nyomozó tiszteket gondolom ugyanúgy.negyedrészt az aszad kormány be sem engedné őket.ötödrészt ki lenne az az őrült aki vállalná hogy iszlám állam területére bemegy ezért.

és akkor józan ésszel álltam hozzá(pedig ehhez nehéz volt) ehhez a képtelenséghez.

2015. szept. 11. 17:16
 3/4 Aragorn777 válasza:

Hát nem látod hogy csak viccel?.. :)

De jó volt, mert akár ezt is lehetne, ez egy jó foglalkozás lenne.

Nem. Nagyon sok embernek vannak papírjai, vagy ilyen vagy olyan, lehet hogy hamis. Ezt senki nem tudja. De van egy központi számítógépes adatbank Szíriából, onnan sok embert be lehet azonosítani. A többit, hát sok sikert. Ismerős tanuk útján. Ezért írtam egy másik cikkben, hogy a 70 százalékuk potenciális veszély. Ha te hamis Amerikai személyigazolványt vagy útlevelet kapsz és rendkívül jól beszélsz angolul, akkor nagyon nehéz kideríteni, hogy te valójában az e vagy aki, nem hogy még azt, hogy ki is vagy igazából. Azzal a hamis igazolvánnyal leélheted az életed úgy, hogy senki nem is feltételezi, te más vagy.

2015. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

még a neves biztonság politikai szakértők is ezt hangsúlyozzák hogy a 90%-uk papírok nélkül jön.engem az érdekelne őket hogyan bírálják el.

ami igaz, mivel a papírokból kiderülne sokakról azonnal hogy nem hogy menekült státuszra de még egy palack vízre se lenne jogosult, csak a pénz miatt jön.vagy terrorista esetleg egyéb szándéka van.

2015. szept. 14. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!