Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt a teljesen nyilvánvaló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt a teljesen nyilvánvaló dolgot miért nem képesek felfogni azok, akik itt ítélkeznek/bírálnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre a mindennapi életünkben, hogy az emberek legnagyobb része csakis abba a helyzetbe képes beleérezni magát, amivel ő maga is azonosulni tud. De ha valamivel nem, az teljesen hidegen hagyja.

Ugyanezen elv működik itt is. akik mások felett ítélkeznek, pálcát törnek; azok javarészt sosem voltak még csak közel sem olyan helyzetben, mint akikről beszélnek.

Mondok is konkrét példát. Korábban feltűnt nekem egy rendkívül brutális stílusú hozzászóló egy témakörben. Nő volt és a lányoknál nem sikeres fiúkat osztotta, körülbelül azon a szinten, hogy semmitérő hulladékok és megérdemlik, hogy utód nélkül pusztuljanak el. Később privátban megtudtam, hogy ő sosem volt egyedül, mindig volt valakije. Ez egy nő esetében-valljuk be-nem nagy mutatvány, erre alapozva viszont felsőbbrendűnek képzelte magát. Megint mások szintén belerúgnak a földön fekvőkbe, viszont egy szerelmi csalódás miatt meg ki akarnák nyiffantani magukat.Holott ez utóbbi szerintem semmi ahhoz képest, ha valakinek nulla a sikerrátája.

Egyszóval: mi olyan nehéz ezeknek abban, hogy megértsék, minden ember élete más?



2015. febr. 6. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerencsére nem csak ilyen emberek vannak mint akiket írtál.

De ebből az oldalból nem szabad minden káromkodós ellenszenves válaszból kiindulni.


Nagyon sokszor vannak fiúk akik lánynak adják ki magukat illetve fordítva is :)


Általában mindenkinek a saját gondja a legrosszabb. Azok akik sz**ar helyzetben vannak vagy voltak többször is azok jobban megértik ha valakinek pocsék a helyzete. Aki mindig sikeres volt az kevésbé tud ezzel azonosulni.-


Én egyszerűen magasról lesz**arom, hogy ki mit gondol.

2015. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erősebb kutya b#szik. Mindenkinek vannak gyengéi, erősségei. Ki ebben jobb, ki abban. Én párkapcsolatban és a nők terén vagyok szerencsétlen, ti meg egy szöget sem tudtok beleütni a falba. Mindenkinek meg lehet találni a gyenge pontját.
2015. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek egoisták,és nem akarnak, de nem us tudnak mássl foglalkozni.

Tipikusan az a faj,akivel vitatkozni is kár leállni,mert mem érti meg,amit mondasz.

2015. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én empatikus ember vagyok, szóval nekem nem nehéz valaki helyébe beleélni magam.

De valakiébe inkább nem akarom, mert önmagában gáz a dolog, és nálam az "edd meg, amit megfőztél" kategóriába tartozik, pl: A tipikus "15 évesen a barátom belém élvezett, lehetek terhes?".

De az általad említett példákat szomorúnak tartom. Egyrészt azért, hogy így áll egy ember a másikhoz, másrészt azért, mert akiknek az élet nem adott még meg sok mindent, azoknak tényleg nem túl könnyű.

2015. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 CptTomato ***** válasza:

Az empátia választható dolog, de nem feltétlen kell azt jelentenie hogy érdekelnie kell minden egyes ember gondja.

Ha arról van szó hogy segítsek valakin itt gyakorin ok beleférhet hiszen ezért is jövök fel. Ha arról hogy valaki elvárja hogy az ő élethelyzetét vegyem figyelembe az én életemben és erre nincs alapja értsd nem közeli barát/családtag akkor felejtő mert nem érdekel nem fogok az empátiám miatt még egy akadályt görgetni magam elé....

Azok akik viszont csak máson élősködve tudnak élni ezt sértésenk veszik és rinyálnak miatta.... a sokadik ilyen után jön el a pillanat hogy már hidegen hagy mindenki gondja főleg a való életben.

(u.i.: szándékosan túlzóan fogalmaztam)

2015. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1.

Laza vagy! :)

2. 3. Igazatok van!

4. Nagyon tetszett a válaszod!

2015. febr. 6. 23:08
 7/12 A kérdező kommentje:

Minden ember gondját nem is veheti senki magára.

Arra céloztam a kérdéssel, hogy nem egyenlő esélyekkel indulnak az emberek. És sajnos sokan ezt teljesen figyelmen kívül hagyják.

2015. febr. 6. 23:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Nemcsak az empátia hiányáról van szó, az is belejátszik, hogy a legtöbb ember szereti megalázni a magánál gyengébbeket és szerencsétleneket, mivel ezáltal saját magukat többnek érezhetik. Egyeseknél (ilyen lehet a kérdésedben említett nő is) ez már egészen kóros méreteket tud ölteni.
2015. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos.

Egyébként azt nem értem, hogy mi a konkrét problémájuk. Egy abszolút magabiztos, önmagával elégedett ember elvileg abszolút nem érez semmi negatívat a magánál szerencsétlenebbek felé; inkább segít vagy legrosszabb esetben közömbös.

2015. febr. 6. 23:21
 10/12 Kurtz Bickle ***** válasza:

Nem veszik a fáradtságot a mögöttes dolgok felkutatására, mert valljuk be, gyűlölködni, lealacsonyítani másokat olykor-olykor (atom-ókor) nagyon jól tud esni.


Amúgy meg nem egyszerű feladat olyan érzelmeket elképzelni, "felidézni", amelyek felbukkanása amúgy nem fenyeget, és eddig nem is tapasztaltad meg. Érthető bizonyos szemszögből.



(Témába vágó: kiboritom.blogspot.com/2014/12/hatalom.html )

2015. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!