Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szír menekültek németországba?

Szír menekültek németországba?

Figyelt kérdés
Ahogy hallom a hírekben,kb:1500-1700 menekült érkezik hazánkba,főleg szíriából,afganisztánból,akiknek az uticélja németország, ausztria.nos ez egy év alatt kb:540000 ember.szíriában nincs ipar,viszont németország fejlett ipari ország,(magyarországró is folyamatosan mennek ki ipari szakmunkások.)ez a több százezer ember mihez fog kezdeni ott?-hány CNC-marós ,hegesztő,hentes,vagy egyéb szakmunkás van közöttük?-ennyi konyhai kisegítőt még ők sem tudnak foglalkoztatni.

2015. aug. 23. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt a "Szíriában nincs ipar" hülyeséget honnan halucináltátok? Fejlettebb ipara (volt a háború előtt), mint Magyarországnak..
2015. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
betanítják őket, tanulási lehetőséget adnak nekik. ez a szomorú, inkább kelet európai emberekkel kellene feltölteni a szakmákat nem szírekkel és hasonló.
2015. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csomagolásra vagy ilyen egyszerübb munkákra simán betanithatóak.Az ő gyerekeik pedig simán tanulhatnak szakmát suliba.
2015. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ennyi betanitott munkásra nincs igénye a gazdaságnak.

elsőnek:a wikipédiában olvastam hogy nincs ipara.

2015. aug. 23. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fogják az összeset befogadni. Ennek szerintem több mint a felét szépen hazaküldik. Azért se Németország, se Ausztria nem olyan hülye, hogy ennyi embert megpróbáljon befogadni és eltartani.
2015. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bányászat, ipar

Kőolajfinomító Homszban


Szíria területe ásványkincsekben (kőolaj, foszfát, mangán- és vasérc, kősó) gazdag. Iparára a petrolkémiai ipar, a műtrágyagyártás, a textil- és az élelmiszeripar a jellemző. A kézműiparnak (bőr) még mindig nagy a jelentősége.

2015. aug. 23. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
GDP 27%-a ipar volt 2010-ben. 50% körüli rész szolgáltatások, ami egy relatíve fejlett gazdasági szerkezetet tükröz.
2015. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
már csak a szerszámosláda hiányzik a kezükből
2015. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A háború elől nem csak a szegények menekülnek.

Valamilyen statisztikában (asszem német volt) olvastam, hogy a szír és afgán menekültek kb 30-35%-a diplomás + ezeknek ugye a családja. (Ezért van pl sok fiatalnak drága telefonja, fülhallgatója, stb, mert ők nem éltek rossz körülmények között Szíriában sem például)

Olvastam egy 50-es hapsiról, aki 2 garázsos kertes házban lakott Szíriában, autós cége volt, most pedig egy sátortáborban sínylődik Libanonban.


Szóval ott sem mindenki kulimunkát végzett.

2015. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,véleményeket,azt hiszem jobban utána nézek az ország történetének, történelmének.
2015. aug. 23. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!