Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíria és a menekültek. Miért...

Szíria és a menekültek. Miért nem maradnak harcolni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam azért menekülnek EUrópába, mert különben megölnék őket.

Közbe most tudtam meg, hogy Szíriában az egyik csoport a kereszténységért harcol. Akkor miért nem harcolnak a keresztények oldalán, hogy végre egy normális kormányt megteremtsenek.

Vagy akárki megteheti, hogy ha valahol háború tőr ki akkor csak elmegy máshová?



2015. aug. 10. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Na majd terjunk vissza erre akkor, ha Europaban haboru tor ki, te meg csalados emberkent valaszthatsz, hogy maradsz meghalni, vagy probalsz a gyerekeidnek jobb hazat keresni.
2015. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Te kérdező, látszik, hogy vagy 18 éven aluli lehetsz, vagy ennyire nincs még élet tapasztalatod... tegyük fel ha hazánkban háború vagy polgárháború törne ki és van egy családod 2-3 gyerek, feleség, nagyszülők..stb. Elsők közt lennél, aki fogná a családot és a putyerkát és menekülnél!


Általában azok maradnak harcolni, akiknek a családtagjaik meghaltak vagy nincs veszteni valójuk..stb


Magyarországon is azok maradnának elsősorban harcolni, (civilekről beszélek nem katonákról) akik az életben semmit nem tudtak elérni csak a helyi gyárban robotolnak és megunták a monotonitást, elsősorban ezek az emberek várnak valami féle változást, akik nincsenek megelégedve az elért életük eredményével, lásd. a többnyire a vidéki szélsőséges csoportok.


Azok a magyarok akik 10-20-30 éven át egy összeszerelő üzemben dolgoznak az életben többre nem jutott nekik, ezek az emberek várják jobban a nagya változást a harcokat a háborúkat és ezek csatlakoznának elsőnek a harcokhoz. Szóval mikor azt olvasod valakitől, hogy mikor lesz már harc vagy háború, ált. úgy gondolj rá, hogy életébe semmit nem ért el, és a harcoktól a változástól várja a megváltást.

2015. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom sajnos.

Az biztos, hogy a múlt században két nagyon durva és véres háború is volt ott ahol mi lakunk, minket és megszálltak és a felmenőinknek is ugyanannyi esélye volt életben maradni mint most a közel-keletieknek. Mégsem menekültek el, a férfiak harcoltak, az asszonyok a hátországban dolgoztak és tűrték a bombázást és a megszállást. És megmaradtunk mégis, béke van és viszonylagos jólét.

Persze lehet mondani hogy akkor nem volt hova menekülni, de ez nem minden. Ennyit a menekültkérdésről /és igen, tisztában vagyok azzal hogy az ott élők bármikor meghalhatnak amit nyílván sajnálok, de nem ez volt itt is 70-80 éve?/

2015. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen megtehetik, lásd a 90-es évekbe a déli határ menti területre ezrével érkeztek a volt Jugoszláviából a háború elöl menekülők, köztük sok magyar család is.
2015. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem akarnak meghalni? Ez nem eleg?
2015. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:27


Ezek szerint csak kettesre hajtottál töriből :) (viccelek)


Ezt nagyon nem tanították a suliban, de az első legnagyobb magyar migráns hullám 1848-49-be indult útnak az USA-ba 650-700 ezer magyar főleg dzsentrik és szegényebb parasztok, nagyon sok magyar menekült el a két világháborúban, főleg az I. VH idején nagyon sok magyar USA-ba menekült, de pl legtöbb német is az I. VH és után menekült ki és az utolsó előtti nagy migrációs hullám az országból 56-ban kb 40ezer magyar migrált, az utolsó meg napjainkban is tart.

Szóval egyáltalán nem tűrték a bombázásokat egyáltalán nem ültek a seggükön és várták mikor lövik agyon..akkor is volt eszük az embereknek... elhiszem, hogy a haza szeretet legfontosabb, de hidd el fontosabb a saját életed és családot biztonsága és egy épp eszű ember, pláne ha 4-5 tagú családja van, nem fog ott maradni, hol 2-3 irányból lőnek rá, te sem fogsz olyan helyen élni, ahol úgy kelsz vele, hogy ma vajon agyon lőnek-e vagy sem, lehet bármekkora haza szereteted.

2015. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as. Te eléggé el vagy tévedve.

Az I. VH. után 300.000 emberünk tántorgott ki Amerikába.

1944-ben pedig vagonokban jöttek Magyarországra Erdélyből, Bácskából a magyar menekültek, annyi batyuval, amit a hátukon el tudtak hozni.

De ahogy közeledett a front, úgy menekült sok család előbb Dunántúlra, majd Nyugatra. Hátrahagyva a házát, bútorait stb. Azt hitték, hogy oda már nem jutnak el az oroszok.

Vagy 56-ban miért mentek ki olyan sokan külföldre?

A szírek sem akarnak értelmetlenül meghalni. A polgárháború a legtöbbször az.

2015. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Más a háború és más a polgárháború. Szíriában jelenleg polgárháború van, és teljesen más egy idegen megszállók ellen harcolni, mint a saját néped ellenharcolni, az vesse rájuk az első követ, aki maradna egy olyan városba amit vegyi fegyverrel lőnek, és nyugodt szívvel ölne meg magyarokat, csak azért, mert máshogy gondolkodnak, mint ő. Amúgy érdemes megemlíteni, hogy mi magyarok se harcoltunk egységesen 1956-ba, hiszen a Magyar Néphadsereg legnagyobb része nem vett részt a szovjetek elleni harcba.
2015. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ottani keresztények éppenséggel az elnyomó kormányerőket támogatják, de ott vannak még a radikális iszlamisták, a mérsékelt iszlamisták a kurdok meg az ISIS, és akkor döntsd el hogy kinek az oldalára állva akarsz meghalni, mert itt győzni senki nem fog.
2015. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, csak 16 vagyok, és tudom, hogy mindenki ezt tenné a családjával együtt, de ez nem tartható állapot. Szóval ott nincsen sorkatonaság mivel csak polgárháború van. Alap esetbe határőrséget állítanának, és lelövetnék azt aki elakar menekülni az országból.

(Úgy tudom a németeknél is volt olyan, hogy pl aki a csatatéren visszafordult a rohamból, azt agyonlőtték)


Nem azért nem értem ezt a mentalitást mert én nem menteném a saját bőrömet, csak azért nem mert ha mondjuk minden országba polgárháborúba kezdene a pl a jobboldal, akkor mindenki csak elmenekülni és otthagyna mindent a felkelőknek? Míg végül nem lenne tovább hova menekülni, és akkor már késő lenne felvenni a harcot.

2015. aug. 10. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!