Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíria és a menekültek. Miért...

Szíria és a menekültek. Miért nem maradnak harcolni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam azért menekülnek EUrópába, mert különben megölnék őket.

Közbe most tudtam meg, hogy Szíriában az egyik csoport a kereszténységért harcol. Akkor miért nem harcolnak a keresztények oldalán, hogy végre egy normális kormányt megteremtsenek.

Vagy akárki megteheti, hogy ha valahol háború tőr ki akkor csak elmegy máshová?



2015. aug. 10. 16:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akarnak meghalni.

A harchoz szervezettség és sok pénz kell. Nem úgy van, hogy na én majd harcolok és megváltom a világot.

Nekem is fontosabb lenne, hogy biztonságba helyezzem a családom, mint, hogy harcoljak lehetetlen körülmények között.

2015. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
29%
Szíria egy olyan ország ahol emberemlékezet óta sz@r élni. Az embereknek nincs miért harcolniuk. Ha nyugat EU-ban történne hasonló ott az emberek fegyvert fognának, hogy visszakapják az életüket meg a jólétet, de ahol évtizedek óta nyomorban és rettegésben élnek az emberek és most már háborús övezet is lassan fél évtizede ki akarna maradni. Vagy harcolni? Meg miért harcolnának, a kormányért ami csak elnyomta őket, a felkelőkért akiktől semmi jót nem remélhetnek vagy az ISIS mellé akik hobbiból fejeznek le embereket. Nincs hova állniuk, nincs egy oldal sem ami értük harcolna, ezért mennek el onnan. Ha azt nézed nálunk is ez a helyzet csak nincs háború. Egyik párt sem az emberek érdekeit nézik ezért él több mint egy millió magyar nyugaton.
2015. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Csak pár szám a tényszerűség kedvéért, erősen kerekítve:


Szíria lakossága: 20 millió

Ebből lakhelyén maradt: 10 millió

Ebből elmenekült: 10 millió


A menekültekből Szíriában maradt: 6 millió

A szomszédos országokba menekült: 4 millió

Az EU-ba menekült: 0,2 millió.


Azt nem tudom megmondani, hányan harcolnak, de 20 millió szírből 16 millió (80%) még mindig Szíriában van.

2015. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!