Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötlet volt az éhező Afrika...

Jó ötlet volt az éhező Afrika segélyezése?

Figyelt kérdés

Mindez ma már oda vezetett hogy Afrika kb 3xosan túlnépesedett.

1,1 milliárdnál tartanak.

Ennek elkerülhetetlen következménye lett a népvándorlás.



2015. aug. 18. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább az a kérdés miért szorul Afrika segélyezésre? Európaiak gyarmatositották, és tartották segénységben évszázadokon át. Megakadálkyozták hogy fejlődjön, amit pedig ma látunk az ennek az eredménye.
2015. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
csak néhány olyan afrikai állam van, ahol meg tudnának élni az ásványkincsekből, de a társadalmi szervezettség ott sem olyan fejlett, hogy meg tudják oldani a javak igazságos elosztását.
2015. aug. 19. 09:43
 13/18 anonim ***** válasza:
A segélyezés pont a tömeges elvándorlást volt hivatott megakadályozni. (többek között)
2015. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10: Akarod mondani a zsidók...
2015. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13


és hová vándoroltak volna Etiópiából?

2015. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#11: Afrikának lett volna 100 000 éve fejlődni, mégsem történt semmi, pedig hagyták. Pont, hogy azóta fejlődik afrika(épülnek városok, életben maradnak a gyerekek), amióta megjelentek a gyarmatosítók.
2015. aug. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdekes tény, hogy a gyarmatosítás előtti korból sem maradt semmi műemlék Afrikából. például várak, kőházak, stb, ez alapján lehet feltételezni milyen fejlettségi szinten lehettek akkor amikor a fehér ember már fegyverekkel rohangálva megérkezett hozzájuk... Az a helyzet hogy érdekes módon a fehérek tudtak termelni Afrikában, amikro a 60as és 70as eévekben a feketék kivívták az önállóságukat hirtelen már semmit sme tudtak termelni pedig az éghajlat sem kifogás mert Ausztráliában sem túl különböző az éghajlat és lássunk csodát mégis tufnak termelni... Az elmúlt 60 évben a gazdag országok legalább egytrillió dollárt adományoztak Afrikának a fejlődés előmozdítása érdekében. Ennek ellenére az egy főre eső jövedelem ma kevesebb mint a 70-es években, és a népességnek több mint a fele, 350 milliónyi ember, napi egy dollárnál kevesebből él – 20 éve még csak feleennyien voltak ilyen szegények.

A segélyezéssel szembeni legnyilvánvalóbb érv a korrupció. Az afrikai országokba ömlő pénz nem oda jut, ahová szánják, hanem a kormányzati tisztviselők és a civil szervezetek nyelik el. Az Afrikai Unió 2002-es becslése szerint a korrupció évi 150 milliárd dollárt von el a kontinenstől, és az adományozó kormányok és szervezetek nem törődnek ezzel, a homokba dugják a fejüket. Zairében Mobutu Sese Seko elnök 1965 és 1997 között legalább 5 milliárd dollárt lopott el országától. Ma sem jobb a helyzet. Egy hónapja Malawi volt elnökét 12 millió dollár elsikkasztásával vádolták meg, Zambia volt elnöke pedig azért áll bíróság előtt, mert milliókat tett zsebre az egészségügy, az infrastruktúra és oktatás fejlesztésére szánt pénzből. Az „ingyen” pénz beáramlása hatalmon tartja a nem hatékony, vagy éppen rossz kormányokat. Nem kell semmit sem tenniük a gazdaság és a pénzügy terén, és amíg fenntartják a hadsereget, semmibe vehetik az állampolgárok véleményét. Ha fogyóban a pénz, csak felemelik a telefontkagylót, és többet kérnek az adományozóktól. Nem csoda, hogy Afrikában a költségvetés 70 százaléka külföldi forrásokból származik. Jellemző adat, hogy Etiópiában, ahol a költségvetés 90 százalékát adományok fedezik, az állampolgárok csak 2 százalékának van mobiltelefonja (az afrikai átlag 30 százalék).

Még a legjobb szándékú segítség is kártékony lehet. Vegyünk például egy afrikai szúnyogháló-készítőt, aki 10 embert foglalkoztat, és hetente 500 szúnyoghálót gyárt. Tipikus esetben minden alkalmazottja 15 rokont támogat. Egy gazdag ország nagylelkűen százezer szúnyoghálót adományoz az afrikai országnak. A szúnyogháló-készítő azonnal csődbe megy, és 10 alkalmazottja sem tudja tovább segíteni a 150 rokont. Pár év alatt az adományozott szúnyoghálók tönkremennek, de már senki sem gyártja ezeket az országban – nincs más lehetőség, ismét segélyt kell kérni. Hasonlóképpen teszik tönkre az élelmiszersegélyek a mezőgazdaságban dolgozókat is.

Afrika a világ leginkább instabil kontinense. Az 1990-es években több háború volt itt, mint a világ más részein összesen. 1996 óta 11 országban volt polgárháború. A felkeléseket nemegyszer az motiválja, hogy tudható, hogy a győztes fél fog rendelkezni a pénzforrások felett. Egy másik példa pár évtizede Latin Amerika is sok külföldi segélyt kapott, még ma is kap valamennyit, de láthatjuk a fejlődést, noha most is vannak társadlami és gazdasági problmák, de roham léptekkel fejlődnek ezzel szemben Afrikában csak romlik a helyzet...

2015. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
nem volt jó ötlet...érdekes módon amíg nem tettük be oda a lábát a fehér ember,meg nem kezdett rá a segélyezésre addig nem is voltak ilyen problémák ott...most meg....tudod ugyanaz a bajuk mint a cigányoknak...nem akarásnak nyögés a vége...azok is csak sírnak,rínak,hogy nincsen munka,meg a fél világ tehet a gondjukról,meg nem volt esélyük tanulni meg a többi sirám..miközben minden ugyanúgy megadatott nekik...ugyanilyenek szerintem a fekete afrikaiak is...és sajnos ezt a véleményemet megalapozottan olyanra alapozom,aki ott él közöttük....a bűnözés,a henyélés meg a nem tanulás az megy nekik....tapasztalatom szerint az ilyen ember akkor viszi valamire, ha nem hülye módon megoldod helyette a baját,hanem otthagyod,hogy oldja meg. túlélési ösztön van mindenkiben mint ahogy nem akarás is....ha kénytelen lenne megoldaná maga is...
2015. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!