Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek jelenleg melyik...

Szerintetek jelenleg melyik ország a legnagyobb akadálya annak, hogy a világon béke legyen?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok is meg, ne csak egy országnevet irjatok.

2015. aug. 17. 11:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jól megfogalmazta már is előttem, azért értelmetlen a kérdés, mert nem egy-két ország az akadálya a „világbéke” létrejöttének, hanem maga az emberi természet. Mindenki a saját hasznát, jólétét keresi, ez így volt mindig, és még jó sokáig így is lesz (talán scifibe illő elképzelés, de esetleg akkor lehetne másképp, ha minden egyes ember elérne egy igen magas értelmi és érzelmi intelligenciaszintet, és ha jóval kevesebb ember lenne a Földön).


Az USA nyilván sok minden rosszat tett és tesz, azonban kicsit mókás őket kikiáltani ludasnak, hiszen ők mi magunk vagyunk. A jó öreg Európa és a keresztény kultúra volt az, ami más népeket módszeresen legyilkolt, hogy terjeszkedjék (pl. Amerika meghódítása), és saját, egyedüli üdvözítőnek tartott kultúráját ráerőszakolja másokra – vagy ebből fakadó gőgjében elnyomjon és kizsákmányoljon más népeket (pl. gyarmatosítás).

2015. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
"Nekem legyen jo" szemléteből váltani kellene a "nekünk legyen jó"-ra. Ha mindenkinek jol megy, nekem is jol fog menni. Azzal sem értek egyet hogy tul sok ember van a földön. Elég lenne mindenkinek a föld, probléma a jövedelmek igazságtalan elosztása. A jelenlegi gazdasági rendszer pedig az USA-bol indult.
2015. aug. 18. 12:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, egy ideális világban a „nekünk legyen jó” elv alapján élnénk mindnyájan békében, boldogságban. De ez sajnos csupán egy elmélet. A gyakorlat azt mutatja, nem valósítható meg a teljes szolidaritás, mindig lesznek renitensek, akik többet akarnak másoknál (általában, hogy kompenzálják valamilyen vélt vagy valós fogyatékosságukat, értsd pl. nagyobb kocsit veszek, mert randa és rossz fej vagyok, és így lesz csajom), vagy akik nem fognak tenni semmit a közösségért, inkább élősködnek másokon.


A jelenlegi gazdasági rendszer előtt sem voltak igazságosabb rendszerek. Feudálus nagyurak, királyok, egyházak… zsákmányolták ki mindig is az embereket, és az erősen hierarchikus rendszerekben még nehezebb volt az előre jutás (ha parasztnak születtél, nagy eséllyel úgy is haltál meg).

Az emberek gondolkodása nem terjed ki általában az emberiség érdekeire (sőt, már a saját gyerekük/unokájuk sorsán sem merengenek el, gondolj bele, mennyi szemetelünk pl.), magukból, a saját jólétükből indulnak ki, aztán a családjuk és a szűkebb közösségük következik – de pl. nem hiába kellettek a vallások, ezekkel lehetett csak egyben tartani a közösségeket, még egy falunyi ember sem volt szolidáris egymással, kellett, hogy a „Pistát” kinézze a közösség, ha nem jár a templomba, és hogy Pista rettegjen a túlvilági bűntetéstől, különben simán lopna-ölne.

(Igaz, mára pont a vallások állnak az emberiség fejlődésénének útjába, mert azáltal, hogy azt hirdeti a legtöbb, hogy az egyetlen igaz utat mutatja, gyűlöletre, lenézésre uszítja az embereket.)


Szerinted mi lenne a megoldás? Hogyan lehetne a „jövedelmek igazságos elosztását” megvalósítani?

2015. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Szerinted mi lenne a megoldás? Hogyan lehetne a „jövedelmek igazságos elosztását” megvalósítani?"


Ez a gazdasági rendszer biztos hogy nem jó. Csak papiron egyenlőek a szabályok. Azzal védekeznek hogy mindenkire ugyanaz vonatkozik. Ez azt jelenti minhta összeengednénk a 120 kg-os bokszolót az 50kg-os al. Ugyanazok a szabályok :), de kimenetel egyértelmű. Én először eltörölném a kamatot. Jelenlegi rendszer a hitelre és kamatra épül. A bankok nem létező pénzt adnak hitelbe, cserébe ha nem tudod fizetni elveszik mindenedet. Csak befektetési alapok müködését engedném, ahol a belépő tulajdonos lenne és osztalékot kapna. Ezekkel a gazdaság is fellendülne mert tényleges beruházás történne, a bankokat pedig bezáratnám vagy legfeljebb közvetitő szerepük lehetne, de hitelezés biztos nem. Egyes nyersanyagok árát világviszonylatban szabályoznám, hogy a fejlődő országokat ne tudják kihasználni. Piacok liberalizálása csak a multi cégeknek kedvez, ezért nagyobb állami szabályozás és felügyelet kellene.


Még sokáig lehetne sorolni, de ezekkel kezdeném.

2015. aug. 21. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!