Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria a II. világháború...

Ausztria a II. világháború utáni időszaktól kezdve lett ennyire gazdag?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a Monarchia felbomlása után nem volt sokkal gazdagabb, mint Magyarország.

2015. aug. 15. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Akkor baromságot olvastál, mert gazdagabb volt, mint Magyarország.
2015. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2015. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Már a Monarchiában is gazdagabbak voltak sokkal. De tény, hogy amíg nekik 50 év fejlődés nekünk pedig 50 év kényszerű kommunizmus és orosz megszállás jutott, hát az jócskán kiélezte a különbségeket.

Ezért van az, hogy az egész Európai Unió legbrutálisabb határa az osztrák-magyar. Amíg ott 1100 Euro a minimálbér, itt 250 Euro. Ilyen durva különbségek egyetlen egy EU-s határon sincsenek máshol!

2015. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Részben igaz. Ausztria a második világháború után hatalmas gazdasági fejlődésen ment keresztül, de korábban a 20-as, 30-as években is fejlett országnak számított. Nem volt olyan fejlett mint Németország, Franciaország, de például Olaszországnál, Finnországnál gazdagabb volt.

Viszont ebben az időszakban, a 20. század első 4 évtizedében Magyarországnak is jóval kisebb volt a lemaradása a fejlett Nyugat-Európához képest. Magyarország annyival volt gazdaságilag elmaradottabb, szegényebb a Nyugathoz képest, mint jelenleg például Ciprus, Szlovénia, Portugália. Aztán sajnos a huszadik század második felében jelentősen nőtt a lemaradásunk.

2015. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a Monarchiában sem volt sokkal gazdagabb, akkor azért a mi kilátásaink is nagyon jók voltak. Budapest akkori fejlődése mai szemmel elképzelhetetlen léptékű volt. Viszont az első világháború valóban mindkét országot katasztrofális állapotban hagyta. A trianoni békeszerződés értelmében Magyarország kb. 232 ezer km2 területet és 13 millió fő lakost vesztett ebből több mint 3 millió magyar anyanyelvű aki a határokon kívül rekedt. Az osztrák "trianon" a saint-germaini békeszerződés volt. Itt az osztrákok elvesztettek kb. 25 millió lakost és 263 ezer km2 területet, határokon kívül maradt 5 millió német anyanyelvű. Persze lehet mondani, hogy ezek a területek, pl.: Csehország, Galícia stb. nem ezer éve voltak az övék, de akkor is sokként érte őket. Tehát a húszas évekre Magyarország és Ausztria is egy pici 7,5 ill. 6,5 milliós ország lett. A világháború és a későbbi nagy gazdasági világválság után amúgy mindegyik európai ország küszködött problémákkal, ez alól Ausztria sem volt kivétel.Legyen az a korona hiperinflációja vagy a konstans politikai belharc. Közben a Bethlen-kormány alatt Magyarország kezdte legyőzni a saját nehézségeit, így azért itt sem volt annyira rossz a helyzet. A két ország között nem volt olyan nagy különbség gazdasági értelemben. Aztán sajnos mi a keleti blokkban ragadtunk, míg nyugaton az 50-es években magukhoz tértek az államok a második világháború és az újjáépítés gazdasági terhéből, köztük Ausztria is, és kialakultak a ma ismert gazdag szociális ellátórendszerrel rendelkező jóléti államok.
2015. szept. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.

1955-ben kivonultak az oroszok.

2017. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!