Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország ennyire imádja a...

Németország ennyire imádja a menekülteket?

Figyelt kérdés
Szinte az összes menekült azt nyilatkozza, hogy Németországba akarnak eljutni. Mi ott a helyzet? Ennyire könnyen befogadják őket? Nekik nem probléma a rengeteg menekült, mint például Magyarországnak? Ott milyen emiatt a közhangulat, hogyan viszonyulnak hozzájuk a németek? Az ízig-vérig németekre gondolok természetesen.

2015. aug. 12. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Menekülni eltudtak volna Macedóniába meg Albániába is vagy mondjuk Magyarország miért nem felel meg nekik?!... Aki el tud menekülni Svédországig meg Németországig, az szerintem bevándorló.
2015. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
,,Azert akarnak a menekultek Nemetorszagba jonni, mert itt van a legnagyobb eselyuk a munkara es boldogulasra. " Ezt ugye te se hiszed el? Legtöbbjük nem dolgozni ,,menekül", hanem a ,,segílyért".
2015. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ha meg a munkáért és a megélhetésért megyek németországba azt se hívják szerintem menekülésnek


menekülés az az amikor elmegyek, hogy ne öljenek meg...

2015. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

na rengetegen olyan régióból jönnek ahol nincs is boko haram meg isis meg hutik és tuszik


na ez hogy nem bevándorlás?

2015. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én nem igazán értek ehhez a témához, de ahogy véletlen megláttam a kérdést, gondoltam megosztom a menekültes tapasztalatom veletek.


Most jöttem éppen haza Németországból, egy bajor ismerősönél voltam. Ő konkrétan be is fogadott egyet, akinek segített is megszökni a hazájából. Rajta kívül rengeteg másiknak segít munkát kapni, élni.

Egy faluban lakik, ott egy teljes utca van, ahol csak menekültek élnek. Rengetegen. A környéken élők min nagyon segítőkészek velük szemben.

Egyik este kint ültünk egy padon és abban az 1 órában, amíg ott üldögéltünk, összesen kb. 10 ember ment el mellettünk. Ebből a 10-ből 8 menekült volt.

Az ismerősöm mesélt nekem valamit, de a nem túl jó némettudásom miatt csak a felét értettem. Olyasmit mondott, hogy majdnem minden városban kialakítottak a nagyobb evangélikus templomokban egy helyet, ahová a menekülteket "gyűjtik". Ott kapnak teljes ellátást, sok önkéntes gondoskodik róluk. Ide nem léphet be senki, aki el akarná őket vinni, biztonságban vannak. Bizonyos ideig, ha jól emlékszem fél évig, ott kell meghúzniuk magukat, ha nem akarnak bajt, nem mehetnek ki semmiért, vásárolni vagy sétálni sem. Ha ez az idő letelt, akkor viszont "szabadok" és teljesen normális életet élhetnek, rendes munkát kaphatnak stb.


Biztosan sok német nem ért ezzel egyet, de akikkel én itt találkoztam és beszéltem erről, azoknak semmi bajuk nem volt a menekültekkel. Legalábbis a többségüknek. Azt hiszem két ember volt, aki nem kedvelte őket, a többi (kb. 15 személy) vagy támogatta vagy közömbös volt. Azt mondták, jó munkaerő, keményen dolgoznak, becsületesek, de olcsók. Emberileg rendben vannak, kedvesek, segítőkészek, csak meg kell őket ismerni és adni nekik egy esélyt.


Ez az én személyes tapasztalatom, de persze lehet, hogy a fentebbi igazán német németek máshogy látják. Rengeteg bajort ismerek, nekik általában teljesen más a mentalitásuk, mégcsak nem is vallják magukat németnek.


Nekem személy szerint semmi bajom a menekültekkel, de nem is támogatom őket. Közömbös.

2015. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sikeres csinálják ott a bevándorlást! Nincs ott gyűlöletkampány, meg ilyenek...tudod!

ÉN már többször jártam Németországban Nordrhein-Westfallen-be több nemzetiségi van, mint német. Nem kötekednek, a németek pedig nem gyűlölködnek, köpködnek másokra. Talán mert a kormány sem uszít! Ennyi.

2015. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!