Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak én találom felháborítónak...

Csak én találom felháborítónak ezt?

Figyelt kérdés

Azt amit Erdogan kormánya művel Törökországban. A szituáció a következő: a kurdok már több éve harcolnak az ISIS ellen Irakban és Szíriában, sikerül elérniük stratégiailag fontos városok visszafoglalását, stabilizálnak egy többé kevésbé jól működő rendszert. Mindenesetre ez egy ezerszer biztonságosabb és stabilabb dolog volt a nagy katyvaszban.

Erre történik egy merénylet Törökországban, kurdok ellen, mik az első hírek: több száz embert letartóztattak, bombáznák az ISIS-t, ezek után mit gondoltam én hülye. Azt hogy végre fellépnek a rajtuk keresztül az ISIS-hez áramló iszlamistákkal szemben, akiket eddig kitudja milyen megfontolásból, leszartak.

Aztán egy nap múltán kiderül, hogy a letartóztatottak 90%-a kurd vagy balos aktivista, a hadsereg pedig nagyrészt a kurdok erőit ágyúzza és bombázza.

Amerika aki eddig a kurdokat támogatta, most egy szót sem szól, a kurd munkáspárt és Törökország között már majdnem tíz éve egyre jobb lett a viszony, az tagadhatatlan, hogy az előbbi terrorszervezetként működött, de amit az ISIS ellen bemutattak annak már köze sincs korábbi tevékenységükhöz. Ezt a békét rúgta fel szánt szándékkal Erdogan, borítékolható volt, hogy törökök meghalnak, meg is haltak. Nem tudom mit akar elérni ezzel a lépéssel. Minden esetre felháborító, hogy a nyugat kussol, a média kussol, sokkal kisebb ügyekben is előfordult, hogy minden honnan csak egyvalami szólt. Köszönöm ha végigolvastad, várom az észrevételeket a témában.



2015. aug. 5. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl öreg vagyok már, én csak legyintek. Ilyen a világ, mindig is ilyen volt, mindig is ilyen lesz.
2015. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
A törökről tudni kell hogy a 150 éves megszállás alatt a Kárpát medence magyar lakosságát 80%-ról lepusztították 40%-ra, a török időkben vesztette el Erdély a magyar többségét (de erről pszt, nemzeti berkekben nem szabad róla beszélni, mert a mai politika érdek azt kívánja hallgassunk erről). Saját hazájukban az örményeket szinte az utolsó szálig kiirtották, műemlékeiket és templomaikat ledózerolták, és ilyen sors vár a kurdokra is..
2015. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A helyzet az, hogy én nem tudok olyan országról a világon, amely mások érdekét előbbre helyezné a sajátjánál.

Ez a törököknél sincs másképp: bár nem rajonganak az ISIS-ért, de a szírekért valamint a Törökországot a kb 1/5 területétől megszabadítani kívánó kurdokért még annyira sem. Tehát gyakorlatilag hülyék lennének totális háborút indítani az ISIS ellen, miközben az ellenségeiket tizedelik.

2015. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak te, én is.


Van egy komoly nemzetközi probléma, az ISIS. Van egy csapat, ami küzd ellene, nevezzük őket Kurdoknak. Törökország szerint az ISIS probléma, ezért megtámadja a.... (dobpergés) Kurdokat. Azt állítva, hogy a Kurdok nem jószándékból háborúznak, hanem területet akarnak maguknak Szíriából, hogy végre legyen országuk.


Zseniális. Nem az agresszorok hanem a felszabadítók ellen harcol.

2015. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Törökország nemcsak az IS-t nem akarja a szomszédban látni, hanem egy független, és viszonylag stabil, erős Kurdisztánt sem. A kb 80 milliós Törökországban 20%-ot tesznek ki a kurdok, ez kb 13-18 millió embert jelent, valamint a kurdok Törökország területének kb a 20%-át lakják.

Ha létrejönne egy független Kurdisztán, az Szíriát és Irakot ugyan nem sokban érintené, de Iránt és Törökországot teljesen destabilizálná. A törökök ezért félnek a kurdoktól, mert nem akarják, hogy fellázadjanak és vigyék az ország 20%-át, Irán meg alapba soknemzetiségű.


Az USA is csak azért nem szól közbe, mert a NATO egyik legerősebb és legütősebb hadserege éppen a törököké, így nem merik megkockáztatni azt, hogy egy ilyen jelentős szövetségest elveszítsenek a kurdok miatt.

2015. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ez a törököknél sincs másképp: bár nem rajonganak az ISIS-ért..."


Ez nem igaz! Naponta több ezer ember megy át a szír határon, hogy csatlakozzon a dzsihádistákhoz! És ráadásul a kurdok ellen lép fel, ezzel a béketárgyalásokat megszegték!

2015. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt gyakorin két opció van.


Balos: Én is felháborítónak találom.


Jobbos: Nem tudom, majd megkérdezem Vona Gabit.

2015. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!