Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország-ra mennyire...

Oroszország-ra mennyire veszélyes az iszlám radikalizmus?

Figyelt kérdés

Elvileg egyre kevesebb az oroszok száma,a csecsenföldön meg egyre nagyobb a népességszaporodás.

Elég magas az alkoholizmus is,ami nem segíti az orosz népesség gyarapodását

A lakosság megközelítőleg 11%-a muszlim,bár ez elsősorban a csecsen,tatár lakta településeknek köszönhető.(Moszkvának csupán 4%-a).

Veszélyben vannak a ruszkik,hogy elnyomják őket,esetleg kialakulhat egy arab modell szerű rendszer mint az araboknál(no alkohol,no vodka stb...).

Vagy az oroszokat nem kell félteni??


2015. aug. 1. 09:16
1 2
 11/19 Titusztitusz ***** válasza:
90%
A másik meg az, hogy NE NÉZZÜK MÁR ÖRÖKÖSEN VALAMI SZENTÍRÁSNAK ezeket a "jövőt illető prognózisokat"...Az hogy 2030-ban mi lesz, AZ MAJD CSAK 2030-ban(!!) fog kiderülni...Addig meg semmi jelentősége nincs annak, hogy ki mivel riogatja a jónépet...Mert ugyanúgy előfordulhat az is, hogy mondjuk 5 év múlva megfordul a trend, és elkezdenek szaporodni az oroszok a nem oroszok rovására...Minden elképzelhető mindig,és mindennek az ellenkezője is,úgyhogy én személy szerint is pont ezért nem kedvelem sohasem ezeket a "jövőt érintő prognózisokat"...Emlékszem, gyerekként olvastam egyszer egy "futurológiai előrejelzést" mégpedig az "űrkutatás fejlődéséröl"...Nos: a "neves jövőkutató" szerint (Ami prognózist kb 1980-ban adott ki...)1990-re várható az ember Marsra szállása, 1992-re a Földönkívüli élet felfedezése, 1993-ra a Holdbázisok létrehozása, 1995-re az első ipari létesítmények létrehozása a világűrben, 2000-re az első kisbolygó bányászati feldolgozása, 2005-re az első bányászati tevékenység a Marson, és 2013-ban az Földi lakosság kivándorlása a világűrbe...A többi "jóslatot" már nemis írom, annyira abszudak és nevetségesek már...Szóval ezen olvasmány óta, azért én nemnagyon adok hitelt sohasem a "nagy próféciáknak"...Mivel még sohasem láttam EGYRÖL SEM AZT, hogy X év elteltével megvalósult volna...Soha, semmilyen témában...Úgyhogy szerintem hagyjuk ezt "a 2030-ban mi lesz" témát is...Mivel még azt sem tudjuk pontosan, de még csak megközelítőleg sem modellezni, hogy mi lesz a világban, vagy itthon akárcsak egy HÉT MÚLVA is, annyi az előre nem látható bizonytalansági tényező...Akkormeg mit akarnánk mi 2030-al?????
2015. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

2029-ben az emberiség harcot vív a Skynettel. Alap történelmi ismeret. Méghogy nem tudjuk mi lesz...


:p

2015. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Te Tituszmikusz vagy ki ugyanarra csecsen háborúra gondolunk, amiben a alig néhány tízezer csecsen porig alázta az orosz hadsereget? Amit Oroszország 96-ban lényegében elvesztett?

Mert ezt figyelembe véve inkább zokognod kellene a fenemód nagy ruszkiimádatoddal.


Amit meg itt össze-vissza magyarázol a jövőről az hülyeség! Egyrészt 1980-ban senki sem jósolt olyat, hogy tíz év múlva Marsutazás lesz, csak akarsz mondani valami marhaságot és ez jutott eszedbe, másrészt a demográfia egy teljesen más jellegű jövőjóslás, például Magyarország demográfiai állapotát érdekes módon már a 60-as években jól lemodellezték. Egy tény, jelenleg Oroszország lakosságának 15%-a muszlim, ez az arány pedig folyamatosan nő, egyrészt a muszlim családok több gyereket vállalnak, másrészt folyamatos a bevándorlás muszlim országokból Oroszországba.

Lehet a fejet homokba dugva élni hinni, de te azt ajánlottam nekem, hogy tanulmányozzam a csecsenföldi konfliktust, én meg azt neked, hogy ismerkedj egy kicsit a valósággal!

2015. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted komolyan a csecsenek nyerték meg bármelyik háborút is? Nem igazán vagyok oda az oroszokért, de egy csomó földdel egyenlővé tett város, több tízezer civil áldozat és egy majdnem teljesen elveszett hadsereg nem igazán jellemző a "győztesekre", (hacsak nem egy globális háborúról beszélünk).


Egyébként az oroszokat tényleg nem kell félteni. Bár nagy a muszlim népesség, nem alakult ki olyan helyzet, mint Franciaországban vagy Svédországban, hogy pont a muszlimok miatt nem ajánlatos az ország bizonyos részeibe menni. Egy-egy terrorista akció után is sok megtorlás volt.

2015. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

az oroszokat nemkell félteni,ott keményen védik a nemzeti hagyományokat,érdekeket.

Ha valaki nem tartja be az orosz törvényeket,annak el lehet húzni másik országba.

Ott nem is lesz saria törvénykezés meg etyepetye,mint a libsi Németországban....

( [link]

Ott az többség akarata érvényesül,nem a kisebbségért.

Egyetértek az előttem szolóval ott még nem alakult ki olyan helyzet,mint Franciaországban vagy Svédországban.

Franciaországban egy ártatlan napozó hölgyre támadtak no comment...

[link]

(angol forrás:

[link] ).

2015. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Titusztitusz ***** válasza:
A 13. számu hsz-re akkor némi reagálás:A hsz írójának megintcsak azt tudom mondani hogy NÉZZEN UTÁNA akárcsak érintőlegesen is dolgoknak, MIELŐTT OLYANNAL SZÁLL VITÁBA, aki tudja is hogy mit és miröl beszél...Kedves hozzászóló...ÉN(!!) ismerem jól az orosz-csecsen háború történetét, úgyhogy értem és tudom jól, hogy mely eseményt említettél, csakhát tudod a történelmi tények ismerete az NEM AZT JELENTI, hogy egy FOLYAMATBOL kiragadunk egy-egy RÖVID EPIZÓDOT, hanem EGYBEN SZOKÁS NÉZNI A DOLGOKAT MINDIG, éshát ahogy mondani szokás, A VÉGKIFEJLET A LÉNYEG MINDIG...Szóval az egy dolog, hogy a kb. 7-8 éven át kisebb-nagyobb megszakításokkal folytatott orosz-csecsen háborúban volt EGY(!!)rövid periódus, amikor 96 nyarán a csecsenek visszavették Grozníjt és a környező településeket az orosz hadseregtöl, meghát utána sikerült is kötniük egy számukra meglehetősen előnyös "békét" is...Ez valóban igaz, csakhogy utána ahogy mondani szokás, "nem fértek a bőrükbe", éshát ezen eset után kb. 2-3 évvel megtámadták Dagesztánt...Na...EDDIG AZ ESETIG kétségtelenül élvezték az orosz lakosság jelentős részének meglehetős szimpátiáját, de ez után már NEM(!!).Éshát ugye ha az orosz hadseregnek ezen okbol NEM KELLETT AKKOR MÁR TÖBBÉ "kesztűs kézzel bánni",a csecsenekkel, hát RÖVID ÚTON MEGMUTATTA AZ OROSZ HADSEREG a már hagyományos, és sajnos miáltalunk is jól ismert brutális kegyetlenségét, és könyörtelenségét...Szóval fittyet hányva mindenféle "emberi jogokra" meg hasonlókra, írtózatos könyörtelenséggel taposták bele a csecseneket a sárba rövid úton...(Pl. ha szükséges volt, egész falvak teljes lakosságát(!!!)lőtték bele gödrökbe, nőket erőszakoltak halálra, gyerekeket mészároltak le szemrebbenés nélkül...)Nem mondom azt hogy ez a "dicsőségükre vált volna", mivel szörnyű dolgok voltak ezek, VISZONT EZÁLLTAL RÖVID IDŐN BELÜL VÉGET IS ÉRT A CSECSEN HÁBORÚ...Éshát azóta meglehetős csend van Csecsenföldön...(Ha hiszed,ha nem...)Már kb. 13 éve...Na...Hát ERRÖL BESZÉLEK ÉN MINDIG, ÉS EZÉRT NEM FÉLTEM ÉN AZ OROSZOKAT SOHASEM...Szerény meglátásom szerint ha majd egyszer már TÉNYLEG KRITIKUS LESZ(!!) a helyzet Oroszországban az orosz náció rovására, szerintem akkorsem fognak lacafacázni sokat, hamar megoldják majd a felmerülő problémákat rövid úton, "emberi jogok", meg "humanizmus" ide vagy oda...Mint azt írtam már:AZ OROSZOK AZ NEM A NYUGAT, meg nem az IMPOTENS EU...Majd meg fogod látni alkalomadtán szerintem te is ezt a tényt,vagy meglátást...A másik meg az:Ha gondolod, írok még neked jónéhány "nagy próféciát" a múltbol, egyik nevetségesebb mint a másik, (Főleg olyankor, amikor elértük már azt az évszámot, amikröl a jóslatok szóltak...)éshát mint azt már írtam ,MINDEZ NEM VÉLETLEN mivel TÚLSÁGOSAN IS SOK A BIZONYTALANSÁGI TÉNYEZŐ...Pont úgy mint a meteorológiában...Láthatod, hogy ott is, a nagy "szuperszámítógépek" korában, még egy hétre sem tudják még MEGKÖZELÍTŐ BIZTONSÁGGAL SEM modellezni a várható időjárást a meteók, hát akkor meg mi a csudát akarna BÁRKI IS "előrejelezni" BÁRMILYEN ESEMÉNYT/TRENDET a világban???? Főleg 20-30-50 éves(!!)távlatokban??? Ha gondolod, írjál már nekem ide akárcsak EGYETLEN múltbeli "próféciát" a nagy szakértőktöl, amik esetleg be is jöttek mára...Kíváncsian várom a példákat...
2015. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15,16-os téved...

mindenképpen veszélyes,mivel az orosz születések száma rendkívül alacsony,míg a muzulmán lakosság körében magas

forrás:

[link]

2015. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Titusztitusz ***** válasza:
Sokszor van olyan érzésem, hogy valami "különösen nehéz felfogásu" illetők álltal megszállt portál ez a szegény "gyakori kérdések" portál rengeteg kérdés kapcsán, tisztelet persze a mindig jelen lévő kivételnek is azért...(Bár ha így nézzük, ugyan melyik netes portálnál nincs így a dolog?)Most nem értem a dolgot sehogyse...Fentebb TERJEDELMES HSZ-EKBEN PRÓBÁLTAM RÁVILÁGÍTANI ARRA, hogy a JÖVÖ AZ MINDIG BIZONYTALAN! MINDIG...A kutya életbe...Az itt értetlenkedők próbálják már megérteni valamikor, hogy AZ, HOGY JELEN PILLANATBAN(!!!!!),szóval gyengébbek kedvéért mégegyszer:JELEN PILLANATBAN mi a helyzet Oroszországban, vagy bárhol másutt is, az EGY DOLOG...Másik dolog viszont az, hogy MI LESZ ÉVTIZEDEK MÚLVA A HELYZET...És ha egyszer az oroszok bizonyították már évszázadok óta egyfolytában azt, hogy ha VESZÉLYBE KERÜL AZ ÉLETTERÜK, akkor KÍMÉLETLEN ESZKÖZÖKKEL IS MEGVÉDIK AZT, akkor én bizony nem aggódok értük egy percig se...Ellentétben magunkkal, akik szintén bizonyítottuk már ezerszer, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk mindig tenni magunkért bármit is...Mint az olyan nő, akit ahogy mondani szokás, "csak az nem izél meg, aki nem is akarja"...Nálunk ugyanis mindig a "szép elvek" az elsők ugye, és az egyedüli szempontok, az oroszoknál viszont mindig A SAJÁT ÉRDEKEIK...És tesznek mindig a kritikus helyzetekben a "szép elvekre"...Elég ha csak belegondolunk egy jellemző, kivételesen "békés" orosz példába az elmúlt évekböl:Kb. 10 évvel ezelőtt egész Moszkvaszerte nagy probléma volt az, hogy a legnagyobb moszkvai piacot "teljesen az uralmuk alá gyűrték a kaukázusiak, meg a csecsenek"...Ez persze csak annyit jelentett jelen esetben, hogy a piacon túlságba is felülreprezentálva voltak a kaukázusi megjelenésü/beszédü árusok,és rakodómunkások...Nos...A moszkvai városvezetés NEM LACAFACÁZOTT, nem a kezeit tördelte, hogy "dehát mit lehet most akkor tenni",hanem EGYETLEN TOLLVONÁSSAL KITILTATOTT MINDEN CSECSENT ÉS KAUKÁZUSIT A MOSZKVAI LEGFORGALMASABB PIACROL... AZTÁN ENNYI...Meg volt akkor oldva a probléma, és a kutyát se érdekelték se az "emberi jogok", se egyébb "humanitárius tényezők"...Nem tudom hogy mennyire volt érthető a már sokadjára nekikezdett magyarázatom, aminek a lényege az lenne mindig, hogy:Az oroszok azok OROSZOK, és nem a "nyugat",és nem a tehetetlen, impotens, bármi felmerülő problémát megoldani képtelen EU...Mit nem lehet ezen vajon megérteni??? Lehet, hogy azért érthetetlen mindig amit írok, mivel a jellegzetesen "magyar" mentalitásu gondolkodásnak mindig érthetetlen, és felfoghatatlan dolog az, hogy vannak olyan országok és népek, akik SOHASEM AZZAL FOGLALKOZNAK, hogy "mások mit fognak vajon szólni a cselekedeteikhez", meg hogy "meg lesznek-e vajon mások tökéletesen elégedve velünk", hanem elsősorban is azzal törődnek, hogy NEKIK MI A JÓ, ÉS NEKIK MI AZ ÉRDEKÜK...Aztán a többi meg le van izélve a részükröl...Nos...Az oroszok szerény meglátásom szerint ilyenek, és éppen ezért én nem is aggódnék értük különösebben...Aki meg akar, hát akkor az aggódjon, meg böngéssze tovább rémülten a "statisztikákat", meg a "próféciákat", hogy "Oroszországban MI LESZ(!!) 30, meg ötven év múlva...(De ha kicsit cinikus akarnék lenni, akkor ezzel a mondattal zárnám a jelen hsz-t hogy:Majd 50 év múlva akkor visszanézünk ide, ebbe a kérdésbe, és megnézzük majd, hogy kinek a mondandója jött be...De ADDIG még minden zsákbamacska,ha hiszi valaki ha nem...Akármit is "jósolnak" a nagy "szakértők"...)
2015. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Oroszország,ahogy előttem is írták nem nyugat...

Az igaz,hogy sokkal több a muszlim lakosság aránya,de ahogy az előttem író is írta ott nem lacafacáznak "emberi jogok",stb.miatt...

Az oroszoknak egészen más alapjában véve a felfogásuk.

Ők nagyon konzervatívak,nacionalista felfogásúak

Moszkvában betiltották további mecsetek építését,amelyet a video is alátámaszt.


https://www.youtube.com/watch?v=DRbQhWLXqUk

2015. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!