Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy jutott el Görögország idáig?

Hogy jutott el Görögország idáig?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Úgy, hogy mikor elkezdődött az egész akkor a hitelezők játszottak a hülyét.

Az EU meg Merkelék szintén.

Most meg úgy csinál mindenki, mintha nem lett volna egyértelmű, hogy a hitelezésnek nem lesz jó vége:)

Persze nem véletlen alakult ez így, most pedig meg is vették a görögöket kilóra:)

2015. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csaltak, hazudtak, színészkedtek - mindeközben jól éltek mások pénzéből :)
2015. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem realizálták, hogy pusztán a sok hitel nem juttat norvég életszínvonalra egy bolgár gazdaságú országot.
2015. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogalmazható ez meg pár szóban. Görögország jobban élt, mint amit megtermelt. A fedezetet hitelek jelentették. Azonban nem kizárólag önmagától, lustaságból, hozzá nem értésből és hasonlókból származott a hiány. Szerepe volt ebben külső ráhatásnak, és ki ne szeretne jobban élni, különösen, ha azt mondják, tegyed. A hitelek sem voltak éppen tiszták. De ennél is fontosabb, hogy a visszafizetéshez többlettermelés kell. Ehhez megfelelő infrastruktúra. Egy kis ország nem független, mások szabják az import módját, tartalmát, árát. Még inkább így van ez az exporttal. Görögországot évtizedeken át fejték, nem direkte, hanem a fennálló, tekintélyes közgazdászok által favorizált nemzetközi gazdasági rendszerekkel. Amelyek Görögország (általában a rosszabb helyzetű országok) számára akkor is hátrányosak, ha a görögök rendesen végzik a dolgukat, a gazdagok látszólag semmi disznóságot nem tesznek. Például egy hasonlat: Én egy Mercedessel állok rajthoz, te egy lerobban trabanntal. Mindkettő német. Aki győz, jutalmat kap. Nekem kevesebbe kerül a benzin, én kapom a jutalmat, enyém a lélektani dicsőség, te meg kulloghatsz. Aztán ismételjük a versenyt párszor. Mindketten tisztességesek vagyunk, mégis, egy idő után te kidőlsz a sorból, én megdicsőülök. Hangsúlyozom: mindvégig mindenki tisztességes. A verseny az, ami tisztességtelen. Hasonló a helyzet az európai gazdasággal, benne az európai államokkal. Akinek sok van, még többje lesz, akinek kevés, még kevesebbje. Merkel, Hollande és a többiek nem sárkányok, de az európai gazdasági rendszer hitvány. Javulás akkor várható, ha te is mercedest kapsz, ha a gazdasági szabályokat átalakítják. Még eltart egy darabig, míg minden fontosabb szereplő rájön: másképpen nem megy.
2015. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ui. Az eurozóna gazdasági sajátossága: az autóverseny jutalmához az alapot ketten dobjuk össze, te meg én. Egyformán. De a győztes mindent visz. Ez egy olyan módszer, ahol csak tönkremenni tudsz.
2015. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

:)

Jó, tehát szerintetek a hitelezők nem tudták előre?

Most írjátok le, hogy bolgár gazdaság, svéd színvonal.

Akkor miről beszélünk?

Ez kb olyan, hogy adok a szomszédomnak, akiről tudom, hogy alkoholista és nem dolgozik, 5 millió forint hitelt, majd megint és megint

Aztán meg előadom magam, hogy jaj, hát én ezt nem is gondoltam volna, hogy nem fog menni:)

2015. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

"Mentik magukat" a görögök, az EU meg zsarolja őket.


[link]

[link]

[link]

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=iJcRmg9fxRI

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=OtjTv78j4DE


[link]

[link]

Nem mondom, hogy biztosan így van, de érdemes elgondolkodni ezeken...

2015. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!