Vannak pontos adatok a bevándorlásról?
Adatok, hogy mennyien lépnek be összesen Európa területére, naponta, hetente, vagy havonta.
Mert sok helyen olvasok erről, de pontos adatokat nem találtam még.
Videókat láttam, hát remélem azok csak szélsőséges esetek (bár nem úgy tűnt - pl. autópályás vonulás).
Sok riportot is megnéztem, és nem értem, hogy mi értelme ennek.
Nem értem, miért jó az, ha ilyen sok ember bejön. Egyszerűen mindenképp rossz vége lesz. Munkájuk valószínűleg úgysem lesz, főleg hogy dolgozni sem nagyon akar a többség, csak focista lenni, meg ilyenek. Több politológiai szakértő megmondta, hogy pár generáció múlva, úgyis radikalizálódás lesz, bár néhány videót elnézve, ahol a saját zászlójukat lengetik, nem kell ehhez 1 generáció sem.
Tehát ennek mi értelme, ha úgysem lesz jó, az itteni őslakosoknak legalábbis semmiképp.
Arra gondoltam, hogy a vezető politikusok, elnökök gondolom nem hülyék, és jobban átlátják a helyzetet, tehát vagy én gondolom rosszul, és nem lesz ilyen drasztikus, vagy ők az elvakultak, az emberi jogok miatt, esetleg direkt történik ez, úgymond egy terv része.
Ki mit gondol erről?
Illetve aki tud adatokkal szolgálni, és még emellett reális válasszal is, azt megköszönöm!
Az az értelme, hogy ott lőnek rájuk OTT BIZTOSAN MEGHALNAK.
Fogtad?
Nem tudom, hogy vannak-e pontos adatok erről, mint ahogy arról sincsenek, hogy hányan menekültek el Magyarországról (csak becsült adatok vannak).
Ez az egész történet még februárban kezdődött, amikor a Charlie-Hebdo szerkesztőségben lemészárolták az újságírókat és a karikaturistákat. Onnantól kezdtek el komolyabban elgondolkozni azon, hogy a bevándorlókkal szemben erőteljesebben fel kell lépniük (és ezzel predesztinálták is őket, hogy egytől-egyig terroristák). Ebből következik az is, hogy az országok vezetői rohadtul nem tudnak mit kezdeni a problémával (és talán nem is nagyon akarnak), de jó ürügy arra, hogy a valós problémák háttérbe szoruljanak, vagy éppen van kiket okolni. Ne feledjük el, hogy Hitler is így kezdte a pályafutását (belső ellenségkép megteremtése), és hogy annak mi lett a vége!
Hogy ezt elérjék, napi szinten beszélni kell róla, mert akkor fontos, és akkor úgy is tűnik, mintha nagyon meg akarnák oldani. Én azt gondolom, hogy egy 10-es skálán, ahol a 10 a legfontosabbat jelöli, a bevándorlók kérdése nálunk úgy 4-es lehet, de a mi hőn szeretett kormányunk legalább 23-asra értékelné ugyanezen a skálán, de csak azért, hogy meglegyen a látszat, és legyen kit okolni a gondokért, amikért valójában a kormány a felelős.
Vannak pontos adatok, érdemes böngészni a KSH, Eurostat és menekültek estén az UNHCR oldalait, na meg persze a Wikipediát.
Magyarországon pl. jelenleg 143 ezer külföldi van, nagyrészük határontúli magyar, csak pár tízezer Európán kívüli, ami egy tízmilliós országnál jelentéktelen szám.
A fogadó országnak azért kell a bevándorló, mert a lakossága fogy és öregszik, szükség van a fiatalokra, illetve idetartozik még az "agyelszívás", azaz a szakemberek jobb helyekre költöznek (pl. a magyar orvosok Nyugatabbra vagy a vendéglátósok Ausztriába).
A bevándolrónak meg nyilván azért jó, mert jobb körülmények között élhet anyagailag is és szakmailag is, ne adj'isten olyan helyen, ahol nem cseszegetik politikai, vallási, származási vagy egyéb indokból.(Pl. 200 000 magyar menekült el politikai üldöztetés miatt 1956 után vagy anyagiak miatt ha jól tudom most olyan 600 000 magyar él külföldön.)
Az természetesen nem jó, hogyha kultúrálisan, vallásilag vagy etnikailag megosztott egy ország, abból eddig sajnos mindig feszültség keletkezett. Ezen segíthete a megfelelő integráció, de sajnos egyik oldalról sincs meg erre igazána törekvés. Jó példa erre Franciaország, ahol az elsőgenerációs, kis számban érkező bevándolrók be tudtak illeszkedni mint alacsonyabb státusú külföldi, de a már franciának született másod-harmadgenerációs bevándorlók hiába franciák, őket a fogadók továbbra is bevándorlónak tekintik. Ha viszont nagyobb számban érkezik bevándorló, akkor nincs különösebben rákényszerülve, hogy alkalmazkodjon a fogadó országhoz, és kis ekülönült külföldi szigetek alakulnak ki, mint pl. a kínai negyedek.
Az EU-ban tartózkodók számáról viszonylag pontos adatok lehetnek, de itt is lehet kb. 1% eltérés, mivel sokan illegálisan érkeznek az unió területére és bujkálnak, nem regisztrálják őket.
Viszont, hogy az EU egyes tagállamaiban mennyien tartózkodnak, élnek arról csak durva becslések vannak, mivel az emberek szabad áramlása miatt ezt nehéz nyomon követni. A legutóbbi német népszámláláson például az lett az eredmény, hogy közel 2 millióval többen élnek az országban, mint ahogy azt korábban megbecsülték. De még a népszámlálási eredmények sem lehetnek teljesen pontosak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!