Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy többséggel elfogadta a...

Nagy többséggel elfogadta a görög parlament a megszorításokat. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A görög parlament szombatra virradóra megszavazta a kormány javaslatcsomagjának támogatását, amelyet Athén két nappal ezelőtt nyújtott be a külföldi hitelezőknek az újabb pénzügyi támogatás reményében. A 300 tagú törvényhozás 251 igen szavazattal, 32 nem ellenében fogadta el a javaslatcsomagot, nyolc képviselő pedig tartózkodott a voksolásnál.


Az AFP francia hírügynökség értesülései szerint a kormányon lévő baloldali Sziriza párt tíz tagja, köztük Panajótisz Lafazanisz környezetvédelmi és energiaügyi miniszter, valamint a parlament elnöke is a javasolt reformintézkedések ellen szavazott vagy tartózkodott, heten pedig távol maradtak a voksolástól, például Jánisz Varufakisz volt pénzügyminiszter. (MTI)



#Görögország #Alekszisz Ciprasz
2015. júl. 11. 08:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos:Görögország mögött,messze nincs akkora "teljesítmény",hogy 13.,14. havi bérek, nyugdíjak (és mekkora nyugdíjak!) legyenek.Ezen nem változtat semmiféle népszavazás.
2015. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az IMF csak olyan feltételekkel hajlandó hitelt nyújtani, hogy az országnak hamarosan garantáltan újabb hitelre legyen szüksége, ezért biztos, hogy előbb vagy utóbb államcsőd lesz a vége. Csak az nem mindegy, hogy akkor mennyi pénzzel fognak tartozni az uzsorásoknak. Ezért kellene minél előbb megmondani nekik, hogy eddig és ne tovább, és ezért csalódtam Cipraszban.
2015. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bonyolult dolog ez a görög kérdés.


Egyik oldalról ott van, hogy valóban nincs annak jogi kerete, hogyan léphet ki egy ország az EU-ból, vagy az eurózónából, vagy mindkettőből.A 2000-es évek elején az integráció örömeitől túlfűtött naív eurobürokraták nem hoztak szabályokat arra, hogyan lehet KI, csak hogy lehet BE-lépni az eurózónába.Ez a jogi vonzat.


Másrészt: nem 2011-ben vagyunk, ha Görögország valóban kilépne az eurózónából, az már nem rántaná vissza az EU-s gazdaságokat.2011-ben még bőven úgy nézett ki, hogy ha Görögország becsődöl, az bizony magával ránthat más országokat (pláne Olaszországot) is, és az már igazán veszélyes lett volna úgy általában az egységes Európára nézve.Ma nem ez a helyzet, ha Görögország kilépne, abból ők szívnának a legnagyobbat, nem az EU-s országok.


Viszont, és ezt a magyar sajtó is kiemelte, hogy az ún. "trojka" azért nem szeretne engedni Athén követléseinek, mert az precedenst teremthet, és később a többi eladósodott ország is hivatkozhat arra, hogy ha "nekik lehet, lehessen nekünk is".Ez talán a legfontosabb oka annak, hogy a nagy nemzetközi pénzintézetek és az EB nem akar minden tekintetben Athén kéréseit teljesíteni, mert azzal a többi állam előtt diszkreditálná magát.


Egyébként, nem mintha a Sziriza pártján állnék, vagy bármi ilyesmi, de azt sietve hozzátenném, hogy a görögök eladósodásában két nagyon nagy felelős van: egyrészt a görög politikai elit (és nem az átlag "lusta görög", bár valóban lusták is, dehát a Mediterrán-térségben ez nem egyedi dolog).A görög politikai elit az, akik az ország politikájában bevált módszerként vették fel a tarthatatlan hiteleket hakra-vakra az elmúlt évtizedekben.

A másik nagyon fontos felelős a nemzetközi hitelezők: ők szakemberek, nagyon jól tudták, hogy egy olyan országnak, mint Görögország, az a súlyú hitel ami van, fenntarthatatlan.Erre jött rá a 2008-as gazdasági, és annak nyomán begyűrűző adósság-válság, ami hazavágta Görögországot, és feltornászta a GDP-jükhöz viszonyított 180%-os államadósági rátát.


Végül, de nem utolsósorban: ha megnézzük, hogy mik történtek Athénban 2008 óta, láthatjuk, hogy évente-kétévente váltják egymást a kormányok.Akik ellenzékben voltak, mindig követelték a kisebb megszorításokat, és a nagyobb mozgáslehetőséget (leghangosabban a Sziriza), és amikor kormányra kerültek, szerre mind rá kellett, hogy jöjjenek, hogy bizony vagy úgy táncolnak ahogy a trojka (=EKB, IMF, EB, Világbank) fütyül, legalábbis nagyrészt, vagy addig próbálnak arcoskodni kifele, míg valóban becsődöl az ország.Most, a népszavazás után, a nagy keménykedések dacára, a Sziriza a is beállt ebbe a sorba.


Tehát megy a történet tovább: Görögország továbbra is a nyugati pénzügyi intézetek injekcióján él tovább, és továbbra sem csődöl be.Én már a legelején megmondtam, hogy nem fogják hagyni becsődölni.Mekkora király vagyok. :D

2015. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

De akkor ez most hogy van? Ha ésszerűen nézzük, akkor már rég be kellett volna csődölniük. Viszont nem hagyják becsődölni őket, de tudják, hogy nem fognak, mert nem tudnak ennyi tartozást visszafizetni? Ez így ellentmondás. Hacsak tényleg nem az a cél, hogy teljesen kisajátítsák ezt a kivéreztetett országot.

Én nem hiszem, hogy abban bíznak, hogy hátha egyszer majd visszafizetik. Ha eddig nem tették meg, akkor mi garantálja, hogy ezután valamikor fizetni fognak? Az adósságuk pedig folyamatosan növekszik. Akkor ezek szerint a most is óriási tartozásuk addig fog még növekedni folyamatosan a végtelen csillagos égig, amíg szigetenként és félszigetenként fogják eladni az egész országot a "trojkának"?

2015. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!