Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Index és a HVG csak szimplá...

Az Index és a HVG csak szimplán liberálisok politikai hovatartozás nélkül vagy annak idején közel álltak az SZDSZ-hez?

Figyelt kérdés

2015. júl. 8. 12:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, a magyar politika kategóriába akartam kiírni a kérdést.
2015. júl. 8. 12:45
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Az Index elég keményen közel áll az egyik magyar kisebbséghez, csak a hülye nem veszi észre.

Valamelyik nap olvastam egy cikküket, szó se róla, Ákost valamint Dancsót kb szétfikázták, sütött a gyűlölet.

Vagy 30 ember írt kommentet, abból 31 végülis másról nm beszélt, csak arról, hogy talán ennyire már nem.kellene, mert lassan kueucinfo:)

2015. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Semmi kozuk nem volt az SZDSZhez egyiknek sem.
2015. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dancsó Pétert? Őt miért gúnyolják?
2015. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
A HVG sosem volt liberális, az index is csak azóta, amióta a "nem-kormányseggnyaló és/vagy szélsőjobbos" egyenlő lett a liberálissal.
2015. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló:

+1


az index sajtószemlélete egyébként tényleg liberális. de az szdsz soha nem volt az.

2015. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

Dancsót azért fikázzák, mert jobbikos.


#5

"Az 1990-es évek elején született belső, szerkesztőségi statútumot követik a lap dolgozói ma is. Ez kimondja, hogy a HVG, liberális szellemiségű, gazdasági-közéleti hetilap. A munkatársak, illetve a Vélemény rovatban szereplők jelentős része baloldali beállítottságú (pl. Tóta W. Árpád, Tamás Gáspár Miklós)."

/Wikipédia/


Az Index is nem egyszer hangoztatja a cikkeiben, hogy liberális nézeteket vallanak (pl. a Nyitottak vagyunk-kampány kapcsán).

2015. júl. 9. 04:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazatok van, én is beleestem ebbe a jobbos-liberális-skatulya csapdába.


Abban az értelemben liberálisok hogy nincs megkötve a kezük. És úgy nem liberálisok hogy a mostani baloldal felé húznának.

2015. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!