Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Star Wars filmek megtörtént...

A Star Wars filmek megtörtént eseményeken alapulnak?

Figyelt kérdés

Akik látták az újabb 3 részt azok tudják nagyjából arról szól hogyan veszi át a hatalmat Darth Sidius. Háborut indit úgy, hogy mindkét oldalt manipulálja a háttérből. Csak ő látja át a teljes képet, a két félnek pedig igazából fogalma sincs miért is harcol valójában. Végül mindkettő veszit de mire rájönnek erre, késő. Készült egy animációs sorozat is amiben még részletesebben látható ez, példáu hogyan veszi át a bankok és a pénzügyi rendszer irányitását meg ilyenek.


Nagyjából erről szól a film. Ezt a kérdést azért ebben a kategóriában tettem fel mert szerintem nagy hasonlóság van a film és a valóság között. Például ma már tudjuk hogy a második világháborúban ugyanazok finanszirozták a szövetségeseket és a tengelyhatalmakat. Később ugyanaz történt a hidegháború alatt, most pedig úgy tünik valaki háborut akar kirobbantani a nyugat és az iszlám országok között. Ha megnézzük az USA afganisztáni vagy iraki háborúját látható hogy az USA nem nyert ezen semmit. Több ezer halott katona és hatalmas kiadások, végül kivonulás, a két ország pedig káoszban.


Csak véletlen hogy ennyi hasonlóság van a film és a valóság között?



2015. júl. 6. 15:24
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A legnagyobb cégcsoportok világon mindenhol jelennek vannak de nem köthetőek egy országhoz sem. Nagyobb bevéltellel rendelkeznek mint sok ország. Akinek pedig ilyen pénzügyi, gazdasági hatalma van az irányitani is akarja a dolgokat. Ez mindig is igy volt a történelem folyamán. Amit a filmben láttunk egy az egyben illik erre.
2015. júl. 6. 16:48
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy vannak párhuzamok a valósággal, minden fiktív történetben vannak.


"Még a végén kiderül, hogy Svájc tör itt világuralomra, és ott fut össze minden szál. Tudtam én, hogy le kéne rohanni." - Svájc Wars!


"a buckalakók iránt minden szereplő által érzett jogos utálatot" - Jogos? Rasszista! Nem tolerálod a kultúrájuk másságát...

2015. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"Még a végén kiderül, hogy Svájc tör itt világuralomra,"


Nem mondtam hogy Svájc világuralomra tör, azt irtam hogy a második világháború alatt mindkét oldalt finanszirozták.

2015. júl. 6. 17:04
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
És mi bajod van ezzel? Ez a nagy revelációd, hogy Svájc mindig is semleges bankország volt?
2015. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van a Star Warsban fajgyűlölet... Mondd csak, te láttál a Birodalom oldalán idegen lényeket (a fejvadászokon kívül, de ők is inkább semlegesek, vagyis annak dolgoznak akitől kapnak pénzt)


Továbbá ha utánaolvas az ember, tudhatja, hogy több fajt is kiirtottak (pl. a lasat-okat is)

2015. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én is valami olyasmire emlékszem, hogy a birodalmiak nem kedveltek minden fajt.
2015. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 forestpas3 válasza:

Pontos választ nem tudok adni de az igaz ,hogy Lucas több dolgot vett a valóságból ,mint például a vadászgépek harcát a 2 világ háborúról másolta.


remélem segítettem :)

2015. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a háttérhatalomra próbálta felhívni a figyelmünket Lucas, ahogy elmondtad ott is egy személy (csoport) irányította a szálakat. Az elhúzódó háborúk, valamint a hatalmas káosz (tudatosan zajlott) miatt, a nép önként és dalolva fogadta el az ÚJ Világrendet (ott Birodalom), ha megnézed teljesen a mi világunkra hajaz az új trilógia, hatalmas korrupció, deviáns liberalizmus stb.
2015. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Végre valaki aki értette a lényeget, hogy mire is akart kilyukadni a kérdező.. :)
2015. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mindenki értette, de abszurd hülyeség. Főleg, hogy majd a hálivúdi filmipar fogja a mi figyelmünket felhívni a nemzetközi zsidóságra. Ja, nyilván. :)


Persze lehet addig csűrni és csavarni mindent, amíg igaz lesz az állítás, meg az állítás ellentéte is.

2015. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!