Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem lehet pénzt előállít...

Miért nem lehet pénzt előállítani?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki! Biztos,hogy nagyon gyerekes a kérdés és egyszerű a válasz,mégis mindig ez lebeg a szemem előtt és nem értem.

Valaki magyarázza már el nekem, hogy ha egy ország mint például most Görögország nem tudja visszafizetni az IMF hitelt...

Máshogy kérdezem,ha egy Országnak nincs pénze de van bankjegyeket gyártó gépe akkor miért nem lehetséges az, hogy bankjegykibocsájtásokkal korrigálja a hiányt? Nem azt mondom, hogy töménytelen mennyiségben nyomjon ki bankjegyeket és persze értem hogy eurot nem is nyomhatna, de miért nem lehetséges ez? Továbbá ennél a kérdésnél még felmerül bennem az is, hogy igazából,ha van egy pénzintézetem ami bankjegyeket gyárt, azt ki határozza meg, hogy mennyit nyomtasson és mikor kerülhet be a forgalomba? Elnézést,ha túl hülye kérdéseket tettem fel,de tényleg nem tudom rá a választ.



2015. júl. 6. 04:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pénznek önmagában nincs értéke és egyből infláció kezdődne.
2015. júl. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BlackSword ***** válasza:

Na most a bankjegyeknek önmagukban nincs értékük... Sőt... Ha mondjuk egy ország megduplázná a banjegyeinek névértékének az összegét pénzkibocsátással, akkor az nem érne többet, csak 100 kredit hírtelen kevesebbet érne... 50-et, vagy még kevesebbet...


Adott ország pénzének értékét régen az aranytartaléka, ma műr inkább a gazdasági ereje határozza meg...

2015. júl. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem uj dolog amit kitalaltal, a tortenelem folyaman probalkoztam mar vele kormanyok is, a II. VH utan Magyarorszag is eljatszotta, es tokeletesen hozta a tankonyvi peldat: nagyon csunya hiperinflaciot gerjesztett, tudod az egymilliard billbengo korszaka...


A dolog ugyanis ugy mukodik, hogyha a penzkibocsajtas merteke nincs aranyban az eloallitott javak mertekevel (aruk, szolgaltatasok) akkor a penz erteke romlani kezd, inflacio kezdodik.


Magyarorszagon a forintot a Magyar Nemzeti Bank bocsajtja ki, o hatarozza meg az aktualis gazdasagi adatok alapjan, hogy mennyi penz legyen a gazdasagban, es monetaris eszkozokkel (kamatokkal, kotelezo tartalekrataval es hasonlokkal) szabalyoz. Az MNB mukodeset torvenyek szabalyozzak, es letfontossagu hogy fuggetlen legyen a kormanytol: ha a kormany kezeben lenne a penzkibocsajtas joga, akkor nyilvan megprobalna annyi penzt nyomni amennyi kell neki, es ez torvenyszeruen hiperinflaciohoz es gazdasagi osszeomlashoz vezet.

2015. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve, a pénz egy csereeszköz, ha nincs mögötte fedezet, akkor értéktelen.


Tulajdonképpen egy váltó, a megvásárolt árúcikkért nem az általad termelt pl. 50kg krumplit viszed, hanem pénzt, amit az eladó a számára szükséges dologra költ el.

Ha a te papírod (pénzed) mögött nincs semmi, akkor senki nem fogadja el, értéktelen.

2015. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindig leírom: tök egyszerű a megoldás. Más pénzét kell nyomtatni. Pénz itt, infláció ott. Pikk-pákk.
2015. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pénz a gazdaság állapotának tükröződése, mint írták, csereeszköz. A fedezetét az ország gazdasága, azaz termelékenysége biztosítja. Ha többet nyomatnak, mint amit a gazdaság fedezni tud, akkor megrendül a bizalom az ország iránt, ami azt jelenti, senki sem fogadja el a fizetőeszközét. Az pedig egyenértékű a csőddel, mert semmit sem tudunk venni a termelésünkhöz.


Aki más ország pénzét nyomatná, üzenem: a pénzek áramlását nyilván szokták tartani. Azaz tudja a világ illetékes része, hol mennyi van. Ha például itt kétszer annyi dollár jelenne meg (mert pl. vásárolnánk érte), mint amiről tudnak, hogy bejött ide, az katasztrofálisabb, mintha a saját valutánkat nyomatnánk. Utóbbi esetben csak hülyének néznének, előbbi esetben hamisítóknak. És senki nem állna szóba velünk.


Sajnálatos, hogy pénz teremtésére egyetlen jó módszer van: a munka. Amellyel értéket elehet előállítani. Tudom, hogy egyeseknek ez fáj a legjobban.

2015. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szomorú,hogy ennyien nem látják át a pénzrendszer működését.Nézd meg ezt:



https://www.youtube.com/watch?v=osvYAOHszuM

2015. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az viszont nem jut eszébe senkinek, hogy ha egy ország gazdaságába pénzt juttatunk, akkor vásárlóerő szempontjából mindegy, hogy az a pénz külföldi magánbanktól vagy a saját állami nyomdagépből jön, ugyanúgy növeli a pénzbőséget, ugyanúgy gerjeszti az inflációt. Az egyetlen különbség, hogy a frissen nyomtatott pénz után nem kell kamatot fizetni senkinek.

A németek ezt csinálták a '30-as években. Szárnyalt a gazdaságuk, nem volt infláció, mert a nyomtatott pénz ellenértéke ténylegesen megjelent a gazdaságukban, termelő tevékenység által, amihez a tőkét a kinyomtatott pénz adta. (Trollface problem Hitler arcával ideképzelendő.) Ehhez persze hozzá kell számolni a háborús konjunktúrát is. Amit #3 írt, az ennek az ellentéte, ott a háború utáni dekonjunktúrában nyomtattak sok pénzt, óriási munkanélküliség mellett - persze, hogy hiperinfláció lett a vége. Hitler nemzetiszocializmusában viszont ugyanúgy teljes foglalkoztatottság volt, mint nálunk Kádár idején.

2015. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egymilliard billbengo korszaka...


pengő, nem bengo, csak hogy a kérdező tudja, milyen pénz volt akkor.

2015. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó előtti hozzászóló elég reálisnak tűnik, ha a nyomtatott pénz mellett gazdaság és munkaerő is áll akkor miért ne lehetne pénzt nyomni,persze az megint más kérdés, hogy pl a görögök eu zónában vannak és eurót ugye nem nyomhatnak, a saját pénzük visszaállítása pedig szúrná az eu szemét, holott ezzel sem értek teljesen egyet,mert mi is eu-ban vagyunk és még mindig forintot használunk. Szerintem az eu-nak gondolnia kellene egy mindenkori B tervre, ami megkönnyíti az egyes országok gazdaságpolitikai szempontok által racionálisnak mondható döntéseit,jelen esetben azt, hogy szabadon kötöttségek nélkül visszaállítsa a drachmát,ha már ekkora csődhelyzet áll fenn.
2015. júl. 7. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!