Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tudnátok felsorolni szlovák...

Tudnátok felsorolni szlovák királyokat?

Figyelt kérdés
2015. júl. 5. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

"A románok állították Hunyadi Mátyásról, hogy román volt."


Ha úgy vesszük, származását nézve az. A nagyapja még egy oláh kisnemes volt.

2015. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%

Liberális felfogás szerint mindenki az, aminek vallja magát.

Mátyás magyarnak vallotta magát öröktől fogva. Téma lezárva.


Mátyás atyja János, aki Zsigmond király és Morsinay Erzsébet (erdélyi nagybirtokos nemes) törvénytelen gyermeke.


A szőröstalpú oláhoknak max. trágyatologató szerep jutott, nemhogy nemesi címet adományozott volna nekik magyar király.

2015. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

"Mátyás atyja János, aki Zsigmond király és Morsinay Erzsébet (erdélyi nagybirtokos nemes) törvénytelen gyermeke."


Tudod, csak mert te azt szeretnéd, h ez így legyen, attól még nem lesz igaz.

2015. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

tudod, csak azért, mert te be akarod szennyezni a magyarok történelmét, attól még nem lesz igazad.


Nem értem az ilyeneket.

A románok, szlovákok gyilkolnának, hogy ilyen történelmi személyeik legyen (nem hiába hamisítsák a történelmet).

Erre nálunk magyaroknál meg akadnok olyanok akik szinte az oláhok, tótok kezébe nyomják vérmagyar ősapáikat.

2015. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem mondtam, h oláh volt. Azt mondtam: oláh SZÁRMAZÁSÚ.

Egyébként Zsigmond meg német volt, szóval, akkor német SZÁRMAZÁSÚ.

(Ezt a legendát amúgy maga Mátyás terjesztette, ugyanis az egyszerű nemesi származásával szinte emberszámba se vették a több száz éves európai királyi dinasztiák.)

2015. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

A kérdés komoly. Az egy dolog, hogy ténylegesen nem volt saját királyuk, de viszont képesek voltak más államok, országok címerét, dalait, királyait és más történelmi személyeit kisajátítani, sajátokként eladni, és sajátjaik el is hiszik az egész történelemrablásukról, hogy az az igazság.


Alább láthatjuk a világ legszerencsétlenebb sovinisztáinak legújabb alkotását. Ezt tudja kitermelni magából egy etnikum, melynek se külön országa, se címere, se himnusza - és főleg történelme nincs, identitásának pedig egyik legfontosabb alapja az ellenségkép, azaz a magyarok gyűlölete. No de azért mégiscsak jó lenne, ha büszkék is lehetnének valakire... S ha nincs kire, akkor a saját mitikus alakjaik mellé oda kell csapni az összes magyar uralkodót, s máris megoldottuk a kérdést. Aki hazát, címert, himnuszt és még ki tudja, mi mindent lop magának, az igazán nem akad fenn ilyen apróságon...


Stefan I., Belo IV., Jan Hunady, Matej Korvin - íme Szlovákia uralkodói!


[link]

2015. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nem szeretnék akadékoskodni, de szerintem ez megfelel annak, ahogy mi magyarok azt mondjuk Queen Elizabeth-re, hogy Erzsébet. Vagy Williamre h Vilmos. Henry VIII - VIII. Henrik. stb.

Mitől más István-Stefan, vagy Béla-Belo? :)


Tény, hogy szlovák királyok nem voltak, mivel köztársaság volt mindig is. Nem értem, miért kell ilyen provokatív kérdéseket feltenni?


Szlovákiában sem tanítják úgy, hogy István vagy IV. Béla szlovák királyok lettek volna. A nemzetiségüket és a származásukat, az uralkodásukat is jobb helyeken megtanítják rendesen. Szlovákiai vagyok, tehát személyes tapasztalatból beszélek.

2015. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Csák Mátéról konkrétan azt állítják, hogy a "szlovák függetlenségi háború" (!) vezéralakja volt.

Liszt Ferencről, Benyovszky Móricról szintén azt mondják, hogy szlovák.

2015. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!