Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek milyen kilátásai...

Szerintetek milyen kilátásai vannak az USA-nak a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jók.Bár világszinten egyre veszít a befolyásából, de még mindig szuperhatalomnak, a világ egyetlen szuperhatalmának tekinthető.


Az energia-ellátás miatt pedig nem fáj a fejük szerintem.Az utóbbi évtizedben olyan mennyiségű palagázt fedeztek fel az Egyesült Államok északi részén, illetve Kanadában, hogy azzal jól ellesznek a következő száz esztendőben.

2015. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Eddig mindent megoldottak maguknak,nem fog fájni a fejük,ha elfogy az olaj. Máshol is el fog,de azok jobban megszívják,mint az USA.
2015. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Rubicon87 ***** válasza:
látom arra senki nem gondol hogy előbb érhet véget az olaj korszak mint hogy kifogynának a készletek.
2015. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jók. A társadalmi stabilitást néhol alááshatják a nagy vagyoni, jövedelmi különbségek és az etnikai ellentétek, de valószínűleg azért majd kezelni tudja valahogy az ország ezeket a konfliktusokat.

A gazdaság jól működik, innovatív, a világ egyik legfejlettebb országa, képzett a munkaerő és a világból is elszívja a legjobb tudósokat, szakembereket. Nyersanyagokban, természeti erőforrásokban is gazdag ország. A dollár a világ legfontosabb valutája és a válság óta már az euró sem fenyegeti ebben, megroppant az európai közös pénz iránit bizalom a világban.


Kína 2-3 évtizeden belül valószínűleg átveszi a legerősebb gazdaságú ország szerepét a világban, de nem hiszem, hogy át akarja, át tudja venni az USA szerepét.

A jövő inkább az, hogy a világ ismét többpólusúvá válik, ahol a nagyhatalmak, szövetségek vetélkednek egymással, de immár egy nagyon nyitott, globalizált világban.

Az USA megőrzi szuperhatalmi státuszát, de visszavesz az imperialista, intervenciós politikájából. Szerintem már nem fog olyan sokat háborúzni, mint a korábbi évtizedekben, évszázadban.

Ha megnézzük az utóbbi években is kezdett visszafogottabbá válni. Például ugyan szorgalmazta a Líbia elleni háborút, még ő volt a vezető, de a beavatkozást már nagyrészt inkább az európai országokra bízta és ugyan sokat fenyegetőzött, de nem támadta meg Iránt, Szíriát sem. És Szomáliába sem vonultak be, pedig azt más nagyhatalmak nem is ellenezték volna, igaz az USA-nak sem fűződik hozzá igazán érdeke, hogy beavatkozzon az ottani anarchiába, iszlamista terrorba.

2015. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!