Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka annak, hogy nyugaton...

Mi az oka annak, hogy nyugaton ilyen magasak a bérek?

Figyelt kérdés
Ha én egy multi helyében lennék, akkor megbeszélném a versenytársaimmal, hogy együtt csökkentsük a béreket. Így se az én cégemtől se a másik cégtől nem fognak tudni elmenni a munkások az alacsony bér miatt. Ha erre még jön egy szakszerveti mozgalom is, akkor simán továbbállok Kínába vagy olyan országba ahol az nincsen. A munkások tudva ezt, abbahagyják a rinyálást és elfogadják az alacsony bért, mert nem akarnak munkanélküliek lenni.

2015. jún. 3. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Miért csökkentenék a béreket? Nyugaton NEM unortodox gazdálkodás folyik, nem egykulcsos adó van, nem stadionokat építenek, hanem jól működő gazdaság van. Ezért ott a bérek is magasabbak és magasabb a fogyasztás is.
2015. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

"Ha én egy multi helyében lennék, akkor megbeszélném a versenytársaimmal, hogy együtt csökkentsük a béreket. "


Ezt hívják kartellezésnek, és ha lebuknak a vezetők, akkor mennek a börtönbe, és hidd el lenne olyan az igazgatótanácsban, vagy a nagyobb részvénycsomaggal rendelkezők között, aki ilyen esetben köpne a rendőrségnek, főleg, hogy jó eséllyel ő lenne a következő vezérigazgató!

2015. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarnának kartellgyanús esetekbe keveredni, ha csak simán távozhatnak is az országból egy alacsonyabb bérszínvonalúba?


Olyan országba ahol alacsony a bér és az adók ott az oktatás, az infrastruktúra színvonala is emiatt több tevékenység nem elvihető, a szállítás költségei, illetve a helyhez kötött szolgáltatások, a PR célok is akadályt jelentenek.

2015. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy olyan mondás, hogy az alkalmazottakat motiválttá/érdekelté kell tenni a cég sikeressége érdekében.

És ezt csak a normális fizetés árán lehet elérni, amiből nem csak tengődnek az emberek, hanem jól élnek és érzik hogy megbecsülik a munkájukat.

Ezen bukik el minden itt a balkánon.

2015. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 4165 válasza:
100%

#1: Nyugaton azt az egykulcsos adót be is fizetik. Nálunk a rendszerváltás után elkezdődött egy szabadrablás, ami azóta is tart.


A kérdésre válaszolva: Ott fejlettebb az ipar és nagyobb. Ha egy helyen keveset fizetnek, másnap megy máshová. És inkább megfizetik. Egyébként mindent nem lehet Kínába költöztetni. Alaanyag, késztermék fuvarozása, vám.....

De, ha kicsit körbenézel, mi is hasonló ország vagyunk a nyugatnak. Felvettek az unióba=nincs vám és "közel" vagyunk.

2015. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Volt már néhány ilyen kartell-próbálkozás nyugaton, le is buktak az érdekeltek elég hamar.

És ahogy egy előző hozzászóló megjegyezte, köptek is néhányan, a mentesítés érdekében.

AZóta kétszer is meggondolják, hogy érdemes-e ilyesmire vállalkozni.

Arról nem is beszélve, hogy a "míg minket csak fizetgetnek, addig mi csak dolgozgatunk" szólás nyugaton nem lehetne elfogadható, mert a tömeges sztrájkokkal iszonyú összegeket vesztenének a vállalatok is és a dolgozók is. Ha kevés a fizetés és túl sok a nyereség, abba már az állam is beleszól.

Nem éri meg nekik, hidd el!

2015. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Gyarmataik vannak és sok-sok tőke befektetve a világban.
2015. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Ennek több oka lehet.

- Elsősorban az, hogy a szegény országok, az ottani munkaerő nem elég versenyképes összességében, így megéri inkább a magasabb szakmai tudású, jobb politikai környezettel rendelkező országban termelni, még ha drágább is a munkaerő. Főleg a nagy hozzáadott értékű munkák esetén.

- Másodsorban a bérek lefelé elég rugalmatlanok, így ha egy országban már kialakultak a magas bérek, akkor azt nehéz visszacsökkenteni nominálisan (a béreket inkább az infláció csökkentheti).

- A globalizált világ, szabad piac ellenére, valójában azért a kormányok, szakszervezetek gyakran nyomást gyakorolnak a vállalatokra, hogy ne lehessen a termelést, munkahelyeket elvinni az alacsonyabb bérű országba, mert ott jobban megérné.


És azért valójában mégiscsak létezik a jelenség. Ha nem is csökkentek, de például Németországban már 20 éve nem nőttek a reálbérek. Az USA-ban is vannak tanulmányok, melyek szerint a középosztály, munkások helyzete már évtizedek óta nem javult. A bevándorlás miatti verseny, túlkínálat is lefelé szoríthatja a béreket a fejlett országokban.

A kiegyenlítődés is megfigyelhető, főleg Kelet-Ázsiában viszont sokat nőttek a bérek az utóbbi évtizedekben.

2015. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy kitermeljük nekik. Amíg tőlünk van mit ellopni ott a bérek mindig is magasak lesznek.
2015. jún. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

"Gyarmataik vannak és sok-sok tőke befektetve a világban."


Felsorolnád pl. Németország vagy Ausztria vagy Olaszország "jelentősebb" gyarmatait?

Franciaországnak azok a részei, amiket te gyarmatoknak mondasz, több pénzt visznek mint hoznak, a nagy munkanélküliség és a sok segély miatt!

Nem hiszem azt sem, hogy pont a tőlünk, magyaroktól "elvett" pénzen gazdagszik a többi európai állam.

Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy itt még csak kb. 25 éve van ú.n. kapitalizmus, a nyugati államokban pedig a háborút követő 30 évben nagyon megugrott a jólét, dacára az egykori (főleg afrikai és ázsiai) gyarmatok elvesztésének...

2015. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!