Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen enyhe Izrael a...

Miért ilyen enyhe Izrael a palesztinokkal szemben?

Figyelt kérdés
Nem jellemző a zsidókra, hogy így finomkodnának, mint pl Gázában... megvan a lehetőségük a konfliktus megoldására, akkor miért nem teszik?
2015. máj. 16. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy egy kicsit ku*va erős csúsztatással manipulálsz a hozzászólásodban?
2015. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Te Bálint: "Lepontozás helyett lehetett volna válaszolni rá...+


Had emlékeztesselek valamire: "Most tesztelem magam a gyakorikérdéseken, hogy alapvető dolgok elmagyarázására hogy reagálnak, hányan pontoznak le, milyen "ellenérvek" vannak, stb"

-ismerős? Akkor meg örülj neki, hogy lepontoznak, elvégre ez is része a játéknak, még ha a nevének nem is khm.

2015. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen, lehet lepontozás helyett válaszolni, de ebben az esetben részemről azért lepontozás volt, és nem válasz, mert tudom, hogy akármit mondok, úgysem győzlek meg, másrészt olyan egyszerű a kérdésed, hogy te magad is megtalálnád rá a választ, ha akarnád.
2015. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Na itt is megjelentek az 52 %-oshoz hasonló értelmiségiek... történelemtudásotokat biztos kamatoztatjátok a gyárban a futószalag mellett...
2015. máj. 17. 00:24
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést bezzeg nem törlik... Olyan, mintha azt kérdeznéd, miért olyan enyhe a macska az egérrel, hogy még játszik vele, mielőtt megenné.
2015. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva ez engem is régóta foglalkoztat, szerintem Izrael szimplán megpróbál "jópofa" lenni. Pedig rövid és hosszabb távon is jobb lenne egy radikális megoldással kezelni a kérdést. Hogy mi legyen ez a radikális megoldás az más kérdés, én például kitelepíteném a Gázai-övezet lakosságát, messze olcsóbb lenne mint fenntartani egy ekkora hadsereget meg Vaskupolát, meg hasonlókat.
2015. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-osnak


BigMac nem lesz jó?

2015. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%

""nem tudom, hogy lehet 0,1 %-a arab kézben, én facebookon naponta szembesülök Izraelt lejárató és palesztinokat dicsőítő cikkel, viszont elfogult zsidó cikket, miszerint ki kell irtani minden arabot, még soha nem olvastam" - pontosan erről van szó! Hogy lehet ez?"


Mint mondtam, ez egy rohadt erős csúsztatás.Palesztinát lejárató s zsidókat dicsőítő cikket is rengeteget lehet olvasni, csak a megfelelő oldalakon.De van egy olyan érzésem te direkt csak az olyanokat olvasod ahol utálják Izraelt hogy tudjál ujjal mutogatni.Ellenkező példára is van rengeteg, csak kicsit körül kéne nézni.Pl Hit gyülekezete is csupa elvakult Izrael imádóból áll és utálják a palesztinokat, Németh Sándornak eléggé habzik a szája minden egyes alkalommal.

2015. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a lepontozásért, részemről nincs baj a hozzászólásoddal, félreolvastam! Felpontozni már nem tudom.


A válasz: azért lehet az, mert a komolyabb hírügynöksségek, akár Izrael-, akár arabbarát, megpróbálják tárgyilagosan megközelíteni a dolgokat, ami (mivel jócskán kell hozzá történelemtudás, követni kell a politikát, a gazdaságot, stb) egy gyári munkás számára túl bonyolult (nem nézem le a gyári munkásokat, nagyok sok jóképességű, többre hivatott ember van köztük, de most az átlagot vettem), és egyszerűbb megértenie (és továbbadnia) az olyan cikkeket, mely szerint az a föld az arabok földje volt (és kicsit sem még minimum féltucat népé), ott országuk volt (holott Palesztína sosem létezett), és a mocskos zsidók elfoglalták tőlük (holott folyamatosan jelen volt a zsidó népesség is itt)... ezzel azt hiszi, érti a helyzetet, kialakul egy jó oldal-rossz oldal ellentétpár benne, és utána soha a jóéletben nem győzöd meg, hogy a valóság nem fekete-fehér


téma lezárva


szubjektív vélemény: szerintem inkább a zsidó oldal a fehér a gázai-konfliktusban

2015. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A kisebb rossz elve.


Egy izraeli fõkatona, vagy hírszerzõ nyilatkozta: Izraelnek megvolna az ereje, hogy néhány nap ( kevesebb, mint egy hét ) alatt végleg "lerendezze" a hamaszt, cskhogy akkor a környékrõl még radikálisabbak vennék át az uralmat Gázában.


Ezért csak, amennyi feltétlenül szükséges ( rakéták, fegyverarzenál, terroralagutak nagyrészének felszámolása, fõbb terroristavezérek likvidálása ).

2015. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!