Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a britek ki fognak lépni az EU-ból?

Figyelt kérdés

Szerintem az egész színjáték,ők sem ennyire ostobák.

Már most jelezte több cég,hogy nem marad Londonban,ha kilépnek a britek az EU-ból. Még pár cég bejelenti,és máris más lesz a leányzó fekvése...

A kulimunkát meg ők nem fogják elvégezni,kell nekik az olcsó munkaerő,ami ha kilépnek,azis megszűnne.

Olyan gyorsan táncolnának vissza az EU-ba,hogy azt még a németek is megirigyelnék..


2015. máj. 10. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Mert ki fognak. Olyan ember még nem született a Földre aki benne maradna.
2015. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert ez már régóta téma Angliában és valószínűleg pár éven belül lesz róla népszavazás is.

Azonban szerintem az Egyesült Királyság nem fog távozni az unióból. A skóciai népszavazáshoz hasonlóan megy majd az ijesztgetés, hogy a kiválásnak milyen súlyos gazdasági következményei lennének, így ha kis többséggel is, de a maradás fog győzni.

2015. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rubicon87 ***** válasza:

"ma 13:17"


Tá-dá. Én bent maradnék.

2015. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem maradnál bent, csak nem vagy döntéshelyzetben. Ilyenkor bárki bátran kivágja, hogy én bent maradnék, de ha oda kerülne a sor, hogy valóban kiléphetne akkor csak úgy porolna utána az út.
2015. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 1


De-de született. Köztük énis. :-)

2015. máj. 10. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Az EU kasszájába először az alapító gazdaságok raktak össze tőkét, hogy legyen nekik miből hitelezni, "segíteni" a gyengébb államokat. Tették ezt a jókora hitelkamat megnyerése reményében, ill. hogy azoknak az országoknak a piacára attól kezdve szabadon viszik/vihetik a saját gagyi termékeiket.

Nos ezek meg is történtek.

Csak hogy ma már inkább úgy néz ki, hogy az erősebb gazdaságok (Anglia, Mémetország stb.) évente mindig csak adja bele a pénzét, és visszafelé pedig nem nagyon kapnak, a nemzetközi gazdasági csődök miatt. Másrészt pedig már a piacok is tele vannak, és nem nagyon veszik meg a nyugati gagyit. Inkább engedték/engedtük a kínai és hasonló még gagyibb termékeket. És hogy az államok is zsinórban nem tudják visszafizetni a felvett EU-s támogatásokat, így a befektetett pénzük utáni kamatokat sem kapják meg. Így Angliának, Németországnak, nem igazán előnyös már az EU tagjának lenni.

2015. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Rubicon87 ***** válasza:

"ma 13:30"


Ez nem igaz, itt vagyok rá élő példa, és szerintem én jobban tudom hogy mint akarok mint te. Én pedig maradni akarok.

2015. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért gondolja ezt mindenki, hiszen Cameron is megmondta, hogy ő nem kilépni szeretne elsősorban, hanem kompromisszumokat kötni Brüsszellel és néhány törvényt megreformálni. Ettől függetlenül persze 2017-ben népszavazást akar tartani, de egészen biztos, hogy nem lépnének ki. Amit Te is írtál, már nem egy óriáscég jelezte, hogy áttenné a székhelyét Frankfurtba, Párizsba, stb, ha a britek esetleg kilépnének, ami London eljelentéktelenedéséhez vezetne. Ezt a toryk is jól tudják.

Ráadásul ez egy ismételt belpolitikai válságot okozna, hiszen Skócia már bejelentette, hogy ők mindenképpen az Unió tagjai akarnak maradni, tehát ismét függetlenségi népszavazást kezdeményeznének, s akkor valószínűleg függetlenségpártiak nyernének, mert a skótok zöme egyben EU-párti is.

2015. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 PontozzLeHaIgazamVan ***** válasza:
Ne szerény hazánkból indulj ki, itthon szokás gumicsontokat dobálni az embereket felé. Az angolok ezt halál komolyan gondolják.
2015. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert a brit konzervatívok mindig is euroszkeptikusak voltak.Bár John Major vezetésével csatlakoztak úgy-ahogy az EU-hoz, ők mindig egy kicsit különutasok voltak.


Most pedig, hogy a válság hatására egy mélyebb integrációjú uniós politikát akarnak összekovácsolni Brüsszelben, amiben a nemzeti kormányok hatásköre kissebb, ez löketet adott a brit (és egyébként más) euroszkepticizmusnak.


Az a nagy helyzet, hogy a brit gazdaság nem annyira kontinentális központú, mint Európa többi országáé.Megkockáztatom, kis lassulást követően a brit gazdaság kiheverné, ha elszakadna az EU-tól.

2015. máj. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!