Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának az miatt is megy...

Kínának az miatt is megy olyan jól, hogy diktatúra?

Figyelt kérdés

Itt van például ez az eset:

[link]


Kínában ezen a téren nincsenek határok, szabályok.Emiatt ilyen dolgokat, melyek a tudományban tabunak számítanak, mernek feszegetni.


Lehet, hogy feltalálnak emiatt valami forradalmit.


A demokratikus országok tele vannak korlátokkal szabályokkal, vannak dolgok, amiket tilos kutatni:

[link]

Szóval, nincs bennük már meg az a szellemi szabadság, mint régen, korlátoltakká váltak.



2015. ápr. 23. 16:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam:

Kínának az miatt is megy olyan jól, mert diktatúra?

2015. ápr. 23. 16:51
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Európában nagyobb az ember értéke, az ázsiai kultúrákban viszont személytelen fogyóeszközöknek tekintik őket.


"Az ázsiai kutatók általában nagyobb szabadsággal kísérletezhetnek humán embriókon, mint nyugati kollégáik, mivel az ottani közvélemény hajlamosabb elfogadni ezt és kevesebb a vallási ellenvetés is."


Tessék.

2015. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire megy olyan nagyon jól arrafelé annak az egymilliárd embernek. De hogy gazdasági bűntettért is kivégzés jár, hogy nincs semmiféle nyugdíj, azt tudom. És jók az űrkutatásban is.
2015. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A konkrét felvetés esetében inkább a társadalmak-országok kulturáját befolyásoló többezer éves vallási alapelveknek lehet ez a hatása.
2015. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha szerinted az jó, hogy szalmakunyhóban laknak, napi egyszer esznek, egy szakadt bringával közlekedik a hattagú család, akkor jól élnek.
2015. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Úgy szemléltetném, hogy nincs sebességkorlátozás, és taposhatják a gázpedált a sztrádán tövig.

De nincs légzsák sem.

2015. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem a diktatúra miatt hanem a szándékosan magas árfolyamon tartott jüan miatt.

Mi történne, ha Kína hirtelen kitalálná, hogy akkor holnaptól mindenki úgy él, mint Európában? Senki nem venné a kínait, hanem akkor inkább gyártaná az EUban.

Kínának szerintem semmi kedve elesni ettől a piactól.

2015. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ha szerinted az jó, hogy szalmakunyhóban laknak, napi egyszer esznek, egy szakadt bringával közlekedik a hattagú család, akkor jól élnek"


Te megvesztél. Ott úgy építenek 1000 km autópályát mint nálunk egy nyilvános WC - t.

2015. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.A diktatúra, a központi hatalom miatt sok dolog könnyebben működik ott, mint a demokráciákban.

Ennek persze megvannak a hátulütői is.

2015. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy úgy építkeznek Hakapeszi, de attól még az az egymilliárd nem boldogabb.
2015. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!