Romániában a ’90-es évek közepén a bankok által adott kamatok meghaladták a 40-50 százalékot. Jelenleg 3 és 5% közötti kamatokat fizetnek. Mi az oka ennek?
Figyelt kérdés
2015. ápr. 19. 17:13
1/5 anonim válasza:
Arendszerváltás után nem volt ritka a volt szocialista országokban, hogy infláció éves mértéke meghaladta a 40-50%-ot. Ma pedig nem haladja meg a 3-5%-ot.
A bankbetét sosem valós hozamra szolgál, hanem arra, hogy a lekötött betéted megtartsa az értékét szemben az inflációval.
3/5 anonim válasza:
Ahogy mondták, az infláció.A román lej a rendszerváltás után mélyrepülésbe kezdett, évekig megállíthatatlanul hígult a pénz.
A 2005-es pénzváltásig (nullákból való lekerekítés, az új román lej - nehéz lej - bevezetéséig) pl. egy gyengébb munkabér esetén is millió lejekről beszéltek.
Manapság pedig, bár a román gazdaság nem dübörög, de a 2008-as gazdasági törés a lejt nem igazán viselte meg, a többi nagy árfolyammal szemben sem.A forint mélyrepüléséhez képest egyáltalán.
4/5 anonim válasza:
Nálunk is nagyon magas kamatok voltak. Ez névértékre vonatkozó kamat volt, az infláció miatt a kamatos pénzed vásárlóereje valójában kisebb volt, mint mielőtt beraktad a bankba (az járt jól, aki aranyba fektetett).
5/5 anonim válasza:
mondjuk nálunk inkább volt köszönhető a bokros ámokfutásnak, minthogy olyan szinten zéró iparunk lett volna mint a románoknak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!