Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Német származású vagyok, de...

Német származású vagyok, de szégyellem a fajtám. Más is így van vele?

Figyelt kérdés
Undorító amiket csináltak a II. világháború alatt. Soha, semmilyen körülmények között nem vállalom fel, hogy német vagyok.
2015. ápr. 15. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Végigerőszakolták Európát, majd itt maradtak 40 évig, ezek a mocskos... oh wait
2015. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Én is az vagyok.

De, nem szégyellem, sőt büszke vagyok rá.

Dédpapinak még az NSDAP pártjelvénye is megvan:DDD


A családom sohasem tekintett negatívan arra a korszakra.

2015. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Szegény.


Nagy meghasonlás lehet.


A spanyolok kiirtották fél Amerikát. Ne légy spanyol. Az USA Ázsia jó néhány országát megnyomorította, teszi azóta is. Ne légy amerikai. A török több száz évig épített birodalmat, végrehajtotta az örmény genocídiumot. Ne légy török. Az angolok távolkeleti és indiai tettei miatt óvakodj angol lenni. Nem is tudom. Mi lehetnél?


A II. világháborút (sőt még szörnyűbb dolgokat) végigcsinálták a németek. De nem minden német. Volt például közöttük Schindler is. Megvetheted azokat a tetteket. De a hazádat nincs jogod.

2015. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A kollektiv bunosseg elve baromsag. A naci nemet allam bunos, az egyes allampolgarai, hacsak maguk is el nem kovettek valami buncselekmenyt, nem tekinthetoek bunosnek azert, amit a vezetoik muveltek.


Ertsd: a kiskatona, akit kivezenyeltek a frontra fobeloves terhe mellett, nem haborus bunos. A naci tiszt, aki a parancsokat adta neki, igen.

2015. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Én meg szégyellem, hogy ember vagyok. Képzeld, miket csináltak az emberi élet kezdete óta... Soha nem vállalnám fel, hogy ember vagyok.
2015. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Ne szégyelld. A németség sokkal többről szól, mint a második világháború alatt elkövetett bűnökről. Amikben ráadásul a legtöbb német nem volt bűnrészes, legfeljebb hallgatólagosan. De a történészek hivatalos álláspontja szerint a zsidók elleni népirtást teljes titokban hajtották végre, az emberek nem tudtak róla (bár a megelőző zsidóellenes intézkedésekről igen).

A nyilasok is magyarok voltak, az ávósok egy része is magyar volt, melyikért szégyelljem magam?

Ha hiszel a kollektív bűnösségben, ugyanúgy gondolkodsz, mint a nácik... :) Vicces, de tényleg. Az ő zsidóellenességük alapja is ez volt. A cionista maffia ténykedéseit - Balfour-nyilatkozat, a WJC hadüzenete németország ellen - ráverték a zsidóság egészére, miközben az NSDAP hatalomra jutását a vezető cionisták - Rockefeller, Warburg, Rothchild - támogatták a háttérből. A németeket is palira vették, és a zsidókat is. Ez nem a te bűnöd. Még meg sem születtél akkor.

2015. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
a germánok a leginteligensebb népek a világon, szerinted miért tartanak ott ahol, am meg ha holokauszttal van bajod jelenleg magyarországon nagyobb sokkal a rasszizmus, bár nekünk nincs elég hatalmunk lebombázni izraelt.
2015. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy kamukérdés, primitiv provokáció valami nethuszártól.


DON'T FEED THE TROLLS !

2015. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyai ágon én is német vagyok és büszke vagyok rá.
2015. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az érdekes az, hogy az ember akkor szégyelli magát, ha tényleg nem csinált semmi rosszat, hanem a másik személy, aki helyett szégyelli magát.


Velem is párszor megesett, hogy szégyelltem magam valami miatt, pedig felesleges volt. Például az Orbán-Putyin találkozót, mert a lengyel testvéreink úgy érezték, hátba támadtunk őket. De később megtudtam, hogy más is így érez, nemcsak én. Mikor a villamoson véletlenül meghallottam a lengyel csevegést, összeszorult a szívem a szégyen miatt, de örültem, hogy ők legalább eljöttek hozzánk. De a lelkem attól se volt nyugodt. Mikor leszálltak, odamentem hozzájuk és bocsánatot kértem amiatt. Ők nagyon kedvesek voltak! Azt mondták, ne magamat hibáztassam, mert én tényleg nem csináltam semmi rosszat. Az egyik lány mondta, hogy volt, hogy ő is szégyellte magát, ha egy lengyel valami rosszat csinált.

2015. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!