Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy sztálin finnország...

Igaz hogy sztálin finnország megtámadásával elősegitette a német verességet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Van egy ilyen elmélet, hogy a Szovjet területi nyereségek a II. világháború előtt (Lengyelország, Finnország, Baltikum) azért voltak szükségesek, hogy a németeknek nagyobb utat kelljen megtenniük Moszkváig.
2015. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem erre gondolok.

hanem hogy a szovjet veresség miatt hitler alábecsülte a szovjet erőket, s aszerint támadott s ez okozta a vesztét.

de ha sztálin a finneket megfelelően előkészitve támadja s nyer akkor hitler is sokkal nagyobb erővel támad sztálinra s akkor meg ő nyer.

2015. ápr. 5. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

#2


Hitler anno a teljes erejével támadta meg a Szovjetuniót, de eredetileg nem tervezték, hogy a háború ki fog törni 39-ben, a német hadsereg modernizációjának befejezését 48-ra tervezték.

A szovjetek elleni támadást pedig úgy, hogy már stabil uralmuk van Európa felett.

2015. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem.

eredeti terv szerint a szovjetunio leigázása volt az első s utána jött volna a nyugat.

az angol francia hadüzenet miatt fordult ez meg.

2015. ápr. 5. 12:46
 5/10 A kérdező kommentje:

a teljes erő pedig relativ.

ha az erőviszonyokkal tisztában léve nagyobb tartalékokat halmoz fel akkor sikeresebb lehetett volna.

pl. az utánpótlás katasztrofális volt, erre nem volt felkészülve rendesen.

2015. ápr. 5. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

#4,5


Nyugaton kívüli Európát még el akarta foglalni és tartani még pár évig a támadás előtt, ami alatt valamivel gyorsabban tudott volna tartalékot felhalmozni, mint a Szovjetunió.

2015. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem történelmi ismereteim, hanem logika alapján fogok válaszolni. Szerintem annak az esélye, hogy ez tudatosan történt Sztálin részéről, kicsi. Egy az, hogy a háború egy viszonylag primitív tevékenység, tehát nem egy magas intelligenciájú mag köré épül ki valami, aminek adott esetben lehetnek primitív elemei, hanem egy alapvetően primitív mag köré épül valami, aminek lehetnek bizonyos intelligens elemei. A másik, hogy minél nagyobb tömeget megmozgató, nagy, hatalmas folyamatról vagy tevékenységről beszélünk, az annál inkább csökkenti apró trükkök esélyét, mivel minél nagyobb egy rendszer, annál bonyolultabb apró belenyúlással nagy hatást gyakorolni a rendszer egészére, bár azt itt hozzá kell tenni, hogy a sztálini berendezkedés primitív volta, vagyis az, hogy egyetlen ember határozta meg a teljes orosz oldal működését, az adott erre esélyt, viszont pontosan ez a lehetőség, amely esélyt ad ilyen apró, trükkös változtatásokra egy úttal bonyolultabbá is teszi a tudatos kivitelezést, mivel az egyetlen emberre marad, nem egy csapatra, vagy szakértőkre, főleg nem valami demokratikus úton meghozott döntésre.


Viszont ha a nem tudatos elősegítés a kérdés, akkor az könnyebben elképzelhető. Sztálin veszíthetett úgy is Finnország ellen, hogy nem ez volt a terv, ami így valóban küldhetett egy olyan üzenetet, hogy az oroszok nem túl erősek, ami miatt támadhatott Hitler. Az meg, hogy miért kaptak ki a németek mégis, valószínű abban keresendő, hogy két eltérő csatáról van szó. Nem ugyanaz támadni, mint védekezni, ennek egyik alrésze az, hogy a saját hazáját védi-e egy katona, vagy egy másikat, vagy éppen egy másikat támad. Nagy távolságot is kellett megtennie a németeknek, hideg is volt, ezek miatt nehéz volt az utánpótlás biztosítása. Én inkább a részletekben keresném a választ arra, hogy miért kaptak ki a németek, nem pedig egy nagyívű, egész rendszert átívelő trükkben.

2015. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

egy pillanat. a kérdés nem arról szólt, hogy egyetlen egy eset okozta e a német verességet vagy sem, hanem hogy ez a részlet hozzájárult e vagy sem.

ez a részlet csak egy a sok sok részletből, melyik összességében okozták a német verességet.

ha kellően sok olyan részlet van ami a német győzelmet segiti elő akkor az lett volna

2015. ápr. 5. 13:50
 9/10 anonim ***** válasza:
A szovjetek történetesen megnyerték a finn háborút.
2015. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ja igaz, szégyenletes módon végül nyertek
2015. ápr. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!