Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Honnan van az Iszlám állam...

Honnan van az Iszlám állam anyagi háttere? Kik pénzelik őket?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 08:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
"Amerika nem képes ilyen gonoszságokra" - jaj, de naiv vagy... a vietnámi háborúról hallottál?
2015. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! SZÖVEGÉRTÉS!-nem ártana gyakorolni! A 10-es hozzászóló ezt írta: "Nem azért nem hiszem el, mert úgy vélem, Amerika nem képes ilyen gonoszságokra, csak nem látom a mögöttes logikát"


Tehát ha nem ment, majd kibogozom én neked :-)

Ő azt írta, hogy el tudja képzelni, hogy az USA áll a háttérben, csak nem lát benne logikát.

2015. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
igazad van előző, beírom az egyest, és felpofozom magam. Ha lehet ilyen gonosz, akkor még milyen mögöttes logikát keres? (de már előre beírom a 2. egyest)
2015. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Ha már brutálisan elnézel valamit, akkor ne próbáld meg poénnal elütni, nem pofozni kell magadat, csak tedd hátra szépen a kezd, és ne írj ostobaságokat válasz gyanánt...

(Ja és most azt fogod írni, hogy beírod a harmadik egyest, már "előre röhögök a humorérzékeden," ha-ha...)

2015. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
brutálisan .. igen... de örülsz, hogy valamit találtál a szemétdombon - azt meg ne mondd már meg, hogy mit írjak, és mennyire poénkodjak, mert téged is felpofozlak
2015. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Na, ma este nem fogok tudni aludni, mert félek a felpofozástól. :-DDD
2015. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Amellett, hogy eleve az USA támogatásával jöttek létre a szíriai elnök megdöntése érdekében, én olyan dologról tudok, hogy az Egyesült Államoknak nem érdeke az, hogy ez a térség stabil, békés legyen, mint ahogyan egy erős Oroszország sem áll az érdekükben. Ha stabil lenne, akkor megépülhetne egy olaj és/vagy gázvezeték Irán felől, és onnan akadálytalan lenne a szállítás Irakon és Szírián keresztül a Földközi-tenger és Európa felé. De pont ezeket a területeket tartják ellenőrzésük alatt a terroristák, emiatt itt a legnagyobb a káosz.

Érdekes az is, hogy amikor zűrzavar van, pont akkor szokott felmenni az olajnak az ára, mostanában pedig éppen ellenkezőleg, nagyon lement. Az Egyesült Államok tartja nyomás alatt az EU-t is.

Ha az USA-nak érdekében állna, akkor egyáltalán nem bánna velük kesztyűs kézzel, mint ahogyan nem bánt Szaddámmal meg Kadhafival sem, és még sorolhatnánk hosszasan.

Nagyon elgondolkodtató, hogy már évtizedek óta nem képesek mit kezdeni úgy általában az egész terrorizmussal, amivel ugye, szintén hasonló a helyzet, mert attól tartok, hogy nem is akarnak azzal sem mit kezdeni; megszüntetni biztosan nem. Hihetetlen, hogy a világon ennyi hadsereg, NATO, fegyverek, rengeteg katona, titkosszolgálatok nem bírnak egy ilyen kis létszámú csoportokkal. Vajon miért nem? Azért, mert valójában nem is akarnak, ugyanis a káoszt, félelmet, destabilitást fenn kell tartani.

2015. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%
Azt is le akartam írni az előbbi hozzászólásomhoz, hogy amint azt sokan sejtik a világon, ennek a szervezetnek az iszlámhoz semmi köze nincsen, mint ahogyan a terrorizmusnak sincsen.
2015. márc. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17-nél a pont (véleményed az euroatlanti integrációról? mit jelent nekünk? a nemzetállamoknak?)
2015. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%

Nézd 17-es, azért egy térképre érdemes lenne ránézned, mielőtt butaságokat írsz!

Ad1. Jelenleg sem lenne semmi akadálya annak, hogy az iráni olajat Európába juttassák, egyrészt ott vannak a tankerhajók, márpedig Nyugat-Európa hatalmas kikötői kapacitásokkal rendelkezik, amiket még növelni is fognak a jövőben, az EU főbb petrolkémiai üzemei is kikötők közelében vannak stb.

Ad2. Iránnak és Törökországnak igen hosszú közös határszakasza van, tehát ha akarnának Irán-Törökország vonalon Szíria és Irak megkerülésével is gond nélkül lehetne építeni egy nagy kapacitású kőolaj és földgázvezetéket. (A Nabucco ehhez lett volna hasonló, ha megépül)

Más: Írod, hogy az USA nem érdekelt egy erős Oroszországban, és ez tökéletesen igaz, csakhogy a két érved kioltja egymást! Ha ugyanis Irán (és Azerbajdzsán) képes lenne ellátni Nyugat-Európát na az lenne nagy kitolás az oroszokkal, akik jelenleg Európa szénhidrogénigényének 30%-át fedezik. Onnantól kezdve ugyanis Európa szénhidrogén ellátása tovább diverzifikálható lenne, lenen a saját készlet (Nagy-Britannia, Norvégia), lenne az orosz, lenne az iráni-azeri, lenne az arab tankerekkel, és még az amerikai repesztéses kitermeléssel felszínre hozott LNG szállításról nem is beszéltünk.


Az ISIS-t nem az USA hozta létre, 2011-ben meghalt Bin Laden, ezzel az Al-Kaidát az amcsik lefejezték, brávó! Öngól, lett helyette egy radikálisabb szervezet, ami nem szimpla terrorista sejtekből áll, hanem felfegyverzett hadseregként viselkedik. Ez jelentős részben egyébként az iraki Al-Kaidából illetve a Szíriában Asszad erői ellen harcoló muszlim szélsőségesekből lett. Az USA ezeket sosem támogatta, a nyugat az FSA-t az ún. Szabad Szír Hadsereget támogatta, ezt viszont az ISIS és Asszad erői tönkreverték, jelenleg jelentéktelen befolyásuk van a szíriai polgárháborúban.

Ha szerinted nincs semmi köze egymáshoz az iszlamizmusnak és a terroroizmusnak, akkor tágítsd egy kicsit a látóköröd, kezd mondjuk Said Qutb-al ő maga nem volt terrorista, de azokat az iszlamista gondolatokat, amiből kinőttek a mostani szélsőséges mozgalmaz jobbára ő indította el. Az arab szocializmus idején a szovjetek által támogatott rezsimek üldözték ezeket az iszlamista gondolkodókat, miután kidurrant a Szovjetunió sorra jönnek felszínre a problémák, és nőttek ki belőle a terrorszervezetek.

Zárszó: a terrorizmust nem lehet bombázással megfékezni, még megszállással sem, 2011-ig voltak amerikai szárazföldi csapatok Irakban, mióta kivonultak az ország gyakorlatilag darabokra esett, van síita-szunnita ellentét, északon jelentős kurd kisebbség, egy demoralizált hadsereg, egymást váltó korruptabbnál, korruptabb kormányfők stb. Az arab államok egy része gyarmatkori "tákolmány", például olyan állam, hogy Líbia csak azóta van, hogy a második világháború után megcsinálták, korábban nem volt! Az a terület mindig más irányítása alatt állt (jobbára Egyiptomhoz tartozott, illetve Egyiptom épp aktuális urához, ezen változtatott az olasz-török háború, mikor lenyesték ezt a rész olasz gyarmatnak, így született meg Líbia, finoman fogalmazva nem épp a legéletre valóbb államalakulat.

2015. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!