Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A torrentezőket miért üldözik...

A torrentezőket miért üldözik egyre jobban az EU-ban?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember használja a torrentet.


Például, én szabadidőmben szoktam amerikai scifi sorozatokat nézni, mindig torrent segítségével töltöm le.Miért?Azért, mert egy 400 megás fájlt, 2 perc alatt letölt.


Ha, mezei letöltőoldalakról töltöm, ott meg sebességkorlátozás van, nem tudom kihasználni az internet teljes sávszélességét, csak, ha előfizetek a letöltőoldalnak a prémium accountért.


A torrenttel rengeteget spórol az ember.Gyakorlatilag mindent letölthet ingyen, minden programnak a teljes verziós crackelt verzióját.


Attól félek, hogy olyan törvényt hoznak,a torrentezéssel kapcsolatban, ami az egész EU területére fog vonatkozni.


Már most pedzegetnek internetet érintő javaslatokat:

[link]



2015. márc. 5. 12:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Pont az ilyen oldalak veszélyeztetik az internet szabadságát.


Az ilyenek miatt fogják korlátozni és kontrollálni az emberek hozzáférését

2015. márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert az Internet az annyi, amennyit látsz belőle. Szerinted; ma nem vagy korlátozva? :D


Igen, ez mindenképpen érdekes kérdés.


A szerzői jogokkal korlátozott termékek (film, zene... stb.) körül most érett be a több évtizedes bullshit-termelésnek a gyümölcse. Azt gondolom, hogy ezek az iparágak "kitermelték maguknak" a megfelelő közönséget és a torrentlobbi érvényesülése a nem várt irányba mozdítaná az árbevételeket (rugalmas keresletű termékekről van szó) - ezért nem izmozzák a kelleténél jobban a kiadók a terjedés korlátozását (pár kampányfilm és jól van). Pedig tudnák (lekapcsolnak pár trackert... ez nem valódi lépés).


Hol vannak a határai a szabad információáramlásnak? Úgy értem, hogy a torrent tipikusan az a platform, ahol a megosztott tartalmak között nagyon sok a seedelt "illegális irodalom" amit máshonnan elég nehéz elérni. Politikai, gazdasági és egyéb témában... adott esetben ez jóval nagyobb rizikót rejt magában, mint Mágnás Miska pár kiesett milliója...

2015. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
18%
A torrentet mint technologiat nem uldozi senki es nem is fogjak.
2015. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!