Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A torrentezőket miért üldözik...

A torrentezőket miért üldözik egyre jobban az EU-ban?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember használja a torrentet.


Például, én szabadidőmben szoktam amerikai scifi sorozatokat nézni, mindig torrent segítségével töltöm le.Miért?Azért, mert egy 400 megás fájlt, 2 perc alatt letölt.


Ha, mezei letöltőoldalakról töltöm, ott meg sebességkorlátozás van, nem tudom kihasználni az internet teljes sávszélességét, csak, ha előfizetek a letöltőoldalnak a prémium accountért.


A torrenttel rengeteget spórol az ember.Gyakorlatilag mindent letölthet ingyen, minden programnak a teljes verziós crackelt verzióját.


Attól félek, hogy olyan törvényt hoznak,a torrentezéssel kapcsolatban, ami az egész EU területére fog vonatkozni.


Már most pedzegetnek internetet érintő javaslatokat:

[link]



2015. márc. 5. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Vajon miért? Ha te ölnél bele rengeteg pénzt, hogy elkészíts egy sorozatot, filmet, vagy játékot; örülnél neki, ha csak úgy valaki letöltené ingyen? Ugye, hogy nem.


Na erről van itt is szó. Egyébként lehet próbálkozni, majd kitalálnak valami mást. A torrent előtt is meg tudta oldani mindenki, ha kellett valami.

2015. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Remélem hoznak végre egy ilyen döntést. Dühítő hogy egy bármilyen adathordozó vásárlásakor azért kell dupla árat fizetnem, hogy abból finanszírozzák a torrent pistikék általokozott anyagi kárt.
2015. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Mert van, akiket megfizetnek annyira, hogy nem értik mi értelme a software termékeket, filmeket lopni. Ha nekem is lenne egy 0 a fizum mögött, ahogy a nyugati kollégáimnak, én is ki tudnám fizetni a filmeket, sw-ket. De akkor már inkább Netflix -eznék. De az EU azt is ellenzi.
2015. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Mióta népszerű lett az internet azóta a lemezeladások csökkentek. Sok előadó a koncertekből él, a filmesek meg abból hogy 3 hónapig csak a mozik adják a filmjeiket, utána kijön DVD-re és letöltik az emberek a DVD minőségű filmeket.

A lényeg: Azért üldözik mert jogdíjas dolgokat ingyen megszerzel, pedig fizetni kellene érte.

Régóta van már számítógépem de még soha nem fizettem egy programért se vagy játékért, a filmeket, zenéket is úgy töltöm le. Meg se merném számolni hogy mennyi pénzbe került volna ha mindent úgy veszek meg hogy jogtiszta.

Kicsit irreális hogy új játék pc-re 13-15.000ft amiért én 3 napot dolgozok, más országokban meg fél napi kereset.

Azt hiszem nekünk se lenne drága egy eredeti új játékért 3000-3500ft (fél napi kereset) és akkor nem kell crack és online is tudunk játszani.

2015. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
4: A sok DLC-ről ne is beszéljünk... Én konkrétan már csak olyan változatokat vagyok hajlandó megvenni, amiben benne van minden. Vagy egyáltalán nem veszem meg. Hiába a kedvező ár, ha utána kétszer annyit ki kell még adnod ahhoz, hogy játszható legyen a játék.
2015. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1: A trackereket ma is úgy üldözik, ahogyan csak tudják. A buta cikkecskék helyett meg kellene várni egy hivatalos állásfoglalást a köpködés elkezdéséig :).


2: Az Usa-ban már marketing-eszközként hasznosítják a trackerek által kínált lehetőségeket, ráadásul - felmérések igazolják (Yahoo Entertainment-en) - hogy a nézők egyre jelentékenyebb hányada "csekkolja le" a filmet mielőtt beáll a jegypénztárakhoz.


3: először a szórakoztatóipart kellene megrendszabályozni. A filmek 99%-a reboot és/vagy remake (pedig nem ezt ígéri a trailer), a zenék nagy része trendi másolata valami trendi másolatnak (pedig a demo nem ezt ígéri). Ehhez mekkora szellemi tőkét kell megmozgatni amit ennyire ellensúlyozni kellene? :D


4: az MS jobban járna, ha leszerződne a gyártókkal és integrálná az op-rendszereit a csomagba (legalább a driverproblémák is megoldódnának :D). Bár az MS inkább a vállalati szektorból akasztja a nagy lóvét, az pedig indifferens (mivel ellenőrzik + ktgként elszámolható, tehát megveszik a szoftvereket).


5. Az EU maga ellen dolgozik, mint mindig. Persze; csak akkor ha van ennek a cikkecskének bármilyen alapja :D.

2015. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: a filmipar sokkal összetettebb. Nagyon jó cikkeket tudsz olvasni arról, hogy milyen pénzekből és hogyan gyártanak pl. sorozatot, vagy reality show-t az Usa-ban.


A sorozat reklámfelület. A gyártók súlyos lóvékat fizetnek azért, hogy Jennifer Aniston Pepsi-t vegyen ki a hűtőből, Curtney Cox Viledával mosson fel és Matt LeBlanc a Knicks meccseire járjon el a srácokkal. És ez csak az egyik szeletkéje a budgetnek. A Big Bang Theory 8 szupergázsijai pl. már ebből "megtérültek" (Yahoo Business vagy Entertainment, már nem emlékszem pontosan).

2015. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudnám, kit károsítok meg, ha letöltöm mondjuk a Rambót az enkórról, mert meg szeretném újra nézni, a VHS kazettámat meg már megette a molylepke...
2015. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom hallottal-e mar arrol hogy vanna ugynevezett szerzoi jogok.


Vagy esetleg arrol hogy a filmek meg a szoftverek nem az egbol hullanak ala, hanem cegek gyartjak oket egy valag penzert.


Lopj kenyeret a boltban, meg autot az utcan, mert az is draga.


Ertem en hogy letoltotok, meg csorok vagytok, de baz.ki legalabb buszkek ne legyetek mar ra!


Amugy meg a torrentet senki nem uldozi, a szerzoi jogsertest meg a lopast uldozik, fuggetlenul attol hogyan tortenik.

2015. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez a kérdés annyira naiv és öntörvényű, hogy ennél többet nem is érdemel meg: -
2015. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!