Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA kormányzata miért űz...

Az USA kormányzata miért űz sportot a mérsékelt, szekuláris arab diktatúrák elmozdításából és helyükre a gyenge, korrupt demokraták rakásából, akik nem tudták megfékezni a szélsőségeiket?

Figyelt kérdés

Mérsékelt, szekuláris diktatúrák alatt Szaddám Husszein, Moammer Kadhafi és Bassár el-Aszad kormányzatára gondolok. Az ne zavarjon senkit, hogy el-Aszad kormányzata még a helyén van, őket is próbálták elmozdítani a helyükről az amerikaiak. Ezen kormányzatok kormányzása alatt béke és rend volt az országaikban, az emberek a politikai jogokat kivéve nem voltak korlátozva, a nők és különböző vallási-etnikai kisebbségek nem voltak elnyomva, kivéve a vallási őrülteket, azokért meg nem volt kár, mert azok csak ártani tudtak és tudnak mindenkinek.


Miután ezen kormányzatokat elsöpörték, azok után demokraták kerültek hatalomba, akik ugyan biztosították ugyanúgy a jogokat az emberek számára, mint az előző garnitúra, de azok nem tudtak mit kezdeni az ISIS-hez hasonló csoportokkal és emiatt a korábbi szebb arab országokból egy vallásőrültek által irányított pokol lett.


Irakot meg lehet magyarázni, hogy akkor meg nem tudhatták, hogy az ilyesfajta dolgok mivel jártak, de Líbiánál és Szíriánál miért próbálkoztak ilyesmivel, amikor láthatták, hogy Irak hova fajult ?


2015. febr. 18. 19:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*öletet meg
2015. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mindenki tudja, hogy közel sem szent Bassár el-Aszad és hozzá hasonló diktátor-elnökök, de legalább nem tűrte, hogy a szélsőségesek úgy elburjánozzanak, mint azt most láthatod. Hasonló helyzet volt, mint jelenleg sok afrikai országban. Vannak országok ahol a demokrácia nem járható út, mert a nép csak egymást ölné. Ezekbe az országokba egy erős kezű diktatúra kell, mert az utóbbi áldozatai még így is eltörpülnek ahhoz képest, amit a nép tenne magával.


A közel-keleti muszlimok a leghajlamosabbak radikalizálódásra, ezért minden lépésüket kétszeresen figyelni kell.

2015. márc. 4. 22:20
 13/15 anonim ***** válasza:
Basshar diktatúrájának nincs mit sajnálni, van közel keleti ország ami tud demokratikusan működni, a szélsőségek kialakulásához, pont az vezet, hogy, el van egy csoport nyomva, tehát ha a szunniták nem lettek volna elnyomva most nem lenne ilyen helyzet, a vallási szélsőségekről meg annyit, hogy a Hezbollahnak az egyik legnagyobb támogatója, a libanoni minisztert is ő ölette meg, semmit nem tett a térség biztonságáért, a sziriai liberálisabb változásokat akaró keresztényeket is simán bebörtönözte, és nem volt szólásszabadság sem, szóval nincs semmi ok sajnálni őt.
2015. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13: Melyik az az ország amely "tudja" őket kezelni ? Ugye nem akarod kitalálni, hogy Izrael ? Ott betonfallal választják el a "terroristákat" a lakosságtól.
2015. márc. 13. 19:36
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem beszél itt senki Izraelről, de ott van pl. Jordánia, ott lehet nincs demokrácia, mert királyság van, de attól még a király nem öleti vegyi fegyverekkel a népét, üldözi a kisebbségeket, sőt még személyi kultusza is elenyésző ahhoz képest amit az általad olyan példaértékűnek tartott Kadafi vagy Asszad csináltatott magának, de amíg azt hiszed, hogy :különböző vallási-etnikai kisebbségek nem voltak elnyomva, addig inkább, ne nagyon foglalkozz a közel-kelettel, van még mit tanulnod......
2015. márc. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!