Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákia egy rasszista állam?

Szlovákia egy rasszista állam?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem rasszista, mert ezt a szót csak a ballibek használják a jobboldaliakra és mivel ott baodal van korányony ezért nem az.
2015. febr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szlovákiában durván korlátozzákl a kisebbségek jogait, ezt nem bőrszín alapján teszik (így nem kifejezetten rasszizmusnak mondanám), hanem a törvéányeik mindenféle nemzetiséget, kettős állampolgárt hátrányosan megkülönböztetnek (aki kettős állampolgár, azt megfoszthatják szlovák állampolgárságától). A másik a nyelvhasználat korlátozása, mert "Szlovákiában szlovákul kell beszélni". Ez inkább egyfajta nacionalista és nemzetiségellenes politika, de definíció szerinti értelemben nem rasszizmus. Az EU-nak ezzel semmi gondja, mint ahogy azzal sem, amikor egyes (főleg szlovák és román) médiumok azt hangoztatják, hogy Magyarországon mennyire elnyomják a nemzetiségeklet, rasszimus van, stb. A valóság az, hogy Európában most is, de mindig is Magyarország volt az egyik legtoleránsabb a nemzetiségeivel szemben (kivéve néhány Habsburg uralkodó idején, de arról nem Magyarország tehetett). Mégis nálunk kiált mindig mindenki rasszizmust, pedig csak körül kéne nézni Európában. A Jobbik pl. azt hangoztatja, hogy nem bőrszín alapján különböztetne meg embereket, hanem az alapján, hogy bűnöző vagy nem bűnöző (és amelyik települést ők vezethjették, ott az is valósult meg, amit mondtak, így nincs okunk ebben kételkedni). De egyesek ezt is rasszizmusnak minősítik. De Szlovákia nemzetiségellenes politikája bezzeg rendben van. Érdekes ez a kettős mérce.
2015. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem pár szlovákiai ismerősömet, de ők azt mondják, hogy semmi bajuk nincs a szlovákiai helyzettel.

Pedig én azt hittem, hogy elnyomják őket, mert pl. kettős állampolgárok sem lehetnek, ami azért elég érdekes 2015-ben az EU-ban.

2015. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem,ők csak kisebbség ellenesek mint ahogy azt előttem is írták.
2015. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Egy viccállam.
2015. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nem ott építettek betonfalat 2-3 éve?

Vajon ha M.o csinált volna ilyet mekkora rinyálás lett volna?

2015. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!