Szerintetek meddig fog kiterjedni az ISIS?
Szíriában, Irakban, és Líbiában azért tudnak területeket és támaszpontokat megszerezni, mert ezekben az országokban a központi hatalom egy talicska kutyasz@rt se ért. A szomszédos Egyiptomba, Törökországba, Iránba már nem mernek belekötni, mert ezek az országok nem kecsekepásztorokból állnak, hanem komoly haderővel rendelkeznek. Egyiptom is ellenük van, Jordánia is, Törökország meg egyedül le tudná őket gyalulni szárazföldi csatákban.
Az iraki hadsereggel sem bírnak néha, a kurdok is visszafoglaltak nemrég egy várost tőlük.
Azért nem foglalkoznak még nagyon a dologgal, mert ez a dolog csak regionális kiterjedésű. Európa most Ukrajnára koncentrál, az USA meg pénzszűkében van.
Szárazföldi offenzívában max 2 hét alatt le tudnák radírozni ezt a terrorszervezetet a fenébe.
Először is Irak, és nem Iraq.Ez nem angol nyelvü oldal.Ha már érdekel a dolog, legalább ezeknek nézz utána.
Valaki írta, hogy az ISIS Iránnal nem mer packázni.Először is, az ISIS egy szunnita gyökerű szervezet,és a szunnita dzsihádisták legalább annyira rühellik a síita muszlimokat, mint amennyire a keresztényeket, zsidókat, egyéb más vallásúakat. Irán pedig síita többségű ország.Ebből kiindulva teljesen természetes, hogy Irak tekintetében az Egyesült Államok és Irán egy oldalon állnak.
Egész Szíriát nem fogják tudni meghódítani, ahogy egész Irakot sem, mert mindkét ország demográfiai és egyéb szempontokból teljesen megoszott. Szíriában és Irakban is jelentős siíta/alavita közösség él, akikre nézve katasztrofális eredménnyel járna, ha az ISIS kiterjesztené uralmukat ezekre a területekre.De nem fogják tudni, mert mint az iraki síitáknak, mind a szíriaiaknak van rendes hadserege, vagy legalábbis miliciája. (Itt most nem az össz-iraki hadseregre gondolok, akik az ISIS láttán puskát, felszerelést hátrahagyva rohantak, mint a kutyák).
Ahogy más is írta, egy rendes szárazföldi hadművelettel egy hónap alatt fel lehetne számolni az Iszlám Államot.A probléma az, hogy erre nincs olyan vállalkozó, aki biztosan sikerrel is járna, mint az Egyesült Államok.
Mivel tíz éven keresztül volt háborúban az ország, az amerikai közvélemény jelenleg eléggé háború-ellenes hangulatban van.Ezért nem meri megkockáztatni az Obama-adminisztráció, hogy újból "boots on the ground" megjelenjen Irakban.Szíria az másik mese, oda nem tennék be a lábukat semmi esetre sem.
A többi ország a világban, illetve a környező regionális hatalmak (Törökország, Irán) pedig nincs eléggé felkészülve, egy ilyen jellegű hadműveletre.Ezért ülünk, és karba tett kézzel várjuk a sült galambot, hogy hátha az egyre gyakoribb légi csapások megroppantják majd az Iszlám Államot (nem fogják), miközben hetente mészárolják le százával a keresztényeket, vagy más szunnita/siíta civileket, esetleg a még a térségben levő nemzetközi segélyszervezetek munkatársait.
Sokkal nagyobb nem lesz. Persze próbálják magukat exportálni É-Afrikába de az erős francia befolyási terület, akik gyorsan leradírozzák őket.
Hosszú távon nem tudják rakban sem stabilizálni a helyzetüket. Harcolni tudnak, de a gazdaságot nem fogják tudni beindítani. Még ha az olajmezőket megszerzik az olajat sem tudják eladni senkinek. Terrorszervezetként sikeresek, államként bukás.
Életben meg addig maradnak, amíg először ujjat nem húznak a törökökkel. Azok ledarálják őket seperc alatt különösebb NATO segítség nélkül is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!