Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Putyinról,...

Mi a véleményetek Putyinról, és a háborúról?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok...

2015. febr. 14. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem minden normális ember a béke pártján áll, de úgysem rajtunk múlik... Ukrajnában sajnos etnikai konfliktusok uralkodnak, így a Krím-félszigetnél valószínűleg nem állt meg az ország szétszakadása. De hogy ki provokálj a másikat meg hogy ki az agresszor, arról az orosz meg a nyugati média teljesen ellentétes képet ad. Gondolok itt mondjuk arra mikor Ukrajnában leesett a maláj gép, és mindkét fél médiaháborút indított a másik ellen.
2015. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Oroszország egy diktatórikus berendezkedésű ország, de én nem hiszek a nyugati propagandában, hogy Putyin egy őrült, Oroszország meg akarja támadni a NATO-t, meg ilyesmi. A szokásos nagyhatalmi összeütközésről van szó, ahol próbálják bővíteni, megőrizni saját érdekszférájukat.


Az ukrajnai konfliktusról az a véleményem, hogy jobb a békesség, békés megoldásokra kellene törekedni. A forradalom, az elnök és a kormány erőszakos elűzése tavasszal jogtalan volt, a Nyugatnak nem kellett volna támogatni, de Oroszországnak sem volt joga beavatkozni. A Krím-félsziget megszállása és a kelet-ukrajnai oroszpárti felkelők fegyveres, katonai támogatása jogtalan volt, agressziónak minősül.

A rendezés során szerintem a megoldás az lenne, ha az oroszpárti szakadár régiók nagyon széleskörű autonómiát kapnának, de cserébe a terület Ukrajna része marad és megtörténik a lefegyverzés a szakadárok és az ukrán szabadcsapatok körében is.

A Krím kérdését pár évre, esetleg évtizedre befagyasztják. Erre nehéz jó, mindenki számára elfogadható megoldást találni. Talán az lenne a legjobb, ha a Krím független állammá válna.

2015. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Kettes, amikor mindenféle jogokkal jöttök, mutassátok már meg a konkrét paragrafusokat amivel ezt alá is tudjátok támasztani.


A Krím az ENSZ által meghatározott menetrend szerint kiadott egy függetlenségi nyilatkozatot, majd népszavazáson az Oroszországhoz való csatlakozás mellett döntöttek. Azt hogy a nyugat szerint csak az a demokrácia amit ők elismernek, az meg a kettős mérce példája. Az hogy a tatárok kiverték a balhét, hogy ők inkább elmenekülnek mert majd a csúnya oroszok legyilkolják őket, amit a nyugati média szépen feltüzelt hogy a népszavazást hiteltelenítse. De a részvétel így is kiugróan magas volt. Tehát azok, akik elmentek szavazni azok nem számítanak? Nem demokráciában élünk?


A második, amikor Panamában elraboltak pár amerikai diákot az USA az egész országot megtámadta a kiszabadításukért. Tehát ezek szerint az oroszoknak nincs joguk megvédeni az övéiket bárkitől? Dehogynem, csak a nyugat úgy hiszi hogy csak azokat lehet megvédeni akikre ők azt mondják. Kettős mérce.


Putyin egy nagyon okos ember. És szerintem fogytán van a türelme is. Már megjelentek a hírek, hogy esetleg az oroszok tiszta vizet fognak önteni Szeptember 11-e poharába


(angolul tudóknak)


[link]


akkor bizony az USA nehéz időszaknak néz elébe. Mert Moszkvának egyre jobban fogy a türelme. És olyan ütést visznek be az USA-nak amit megemlegetnek majd.


A háborúról pedig annyit, hogy érjen véget. Nem jó hogy emberek gyilkolják egymást. Persze feltehetjük a kérdést, hogy a demokrata, az emberi jogok hős védelmezőjének szerepében tetszelgő nyugat miért nem áll ki ilyen erélyesen az afrikai háborúk ellen. Miért nem tett semmit például az USA hogy a Ruandai népirtást megakadályozza? Katonai és politikai ereje lett volna hozzá. Mindenki a saját portáját söpörje. Obama elnök például az oroszokkal való konfrontálódás helyett például tegye rendbe Detroit városát, meg úgy nagyjából egész Michigan, Illinois és Missouri államokat, dolgozzon ki egy rendes egészségbiztosítási rendszert, a rendőrök meg egyéb közalkalmazottak ne éhbérét dolgozzanak és még lehetne sorolni. Amikor volt szeptember 11-e, akkor mindenki kikiáltotta 8jogosan) a tűzoltókat meg a rendőröket hősnek. Amikor ők meg jelezték, hogy köszönjük, de évente 25 000 dollárt keresünk, akkor hopp hirtelen abba maradt a nagy ünneplés. Vagy amikor az a pilóta letette a Hudson folyóra a gépet, aztán (jogosan) hőssé kiáltották ki, majd amikor a kongresszus előtt beszélt olyasmiket mondott, hogy a légitársaságok alig adnak pihenőidőt (ha egyáltalán adnak) a munkásaiknak, akik év 19 000 dollárt keresnek, és komoly felelősségük van az utasok biztonságáért, akkor a képviselők többségének hirtelen más dolga akadt és távozott.

2015. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy ilyen válaszokat kapok...
2015. febr. 15. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:

"Kettes, amikor mindenféle jogokkal jöttök, mutassátok már meg a konkrét paragrafusokat amivel ezt alá is tudjátok támasztani."


Van néhány nemzetközi szerződése Oroszországnak erre vonatkozóan.

ENSZ alapokmány, 1975-ös Helsinki Záróokmány, 1994-es Budapesti Memorandum


Egyébként az USA panamai intervenciója is ugyanúgy illegális volt, azt is elítélték az amerikai országok és a nemzetközösség nagy része.

2015. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!