Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem állnak le legalább...

Miért nem állnak le legalább tárgyalni, alkudozni az ISIS-el, ha már a különleges műveleti katonákból álló mentőcsapattal végrehajtott tússzabadítás nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 01:42
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"A valóság nem akciófilm"



Irakot, amikor még rendes hadsereggel rendelkezett, harckocsik és vadászrepülők százaival, ezreivel, meg több százezer katonával, 2 hét alatt begyalulták veszteségek nélkül. Kétszer is, először 1991-ben, másodszor 2003-ban.


Vagy 40-50 talibán vezetőket Afganisztánban és Pakisztánban sok UAV bevetéssel próbálták letörni, olyanokat, akik 1-2 falun kívül senkit nem tudnak másokat terrorizálni, ezzel szemben az ISIS hadurak keze tovább ér, mint a talibánoké, mégis a valódi, vérengző őrültek helyett egyszerű kecskepásztorokat kergettek.



Külföldi hírportálokon, ahol nem kussolnak úgy fontos dolgokról, mint a magyar médiában. Tedd te is, és akkor rájössz, nem az a legnagyobb hír, hogy mosómacik születtek x állatkertben, vagy, hogy vasárnap tudsz-e tescózni.



"baromság"


A New York Times beszámolt arról, hogy dokumentumok kerültek elő, melyek igazolják, hogy az USA már 2012 támogatja fegyverekkel a Szíriában tevékenykedő kereszténygyilkos és vallásőrült kormányellenes erőket.


Jó sok olyan videó van a jutubén, amelyben a lázongók és vallásőrült felkelők amerikai páncéltörő rakétákkal (M136, M47 Dragon, BGM-71 TOW, FGM-148 Javelin) támadják a kurdokat vagy szír kormányerőket.


A londoni székhelyű Conflict Armament Research szerint az ISIS terroristái feltűen nagy mennyiségben használnak "PROPERTY OF U.S. GOVT." jelzésű M16A4-es és M4-es gépkarabélyokat.



[link]


[link]


[link]



Egyébként mi váltotta ki belőled ezt a jól megmondó, lenéző stílusú hangnemet ?

2015. febr. 4. 20:18
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

Te olyan félelmetesen buta vagy... Na megválaszolom a fejedben lévő paradoxonokat...


Irakot, amikor még rendes hadsereggel rendelkezett, azért tudták legyőzni hetek alatt, mert rendes hadserege volt... Itt most nincs ilyen, ezek polgári kocsikkal mennek, elvegyülnek a lakosság között. Lebombázol, de mit? Egy Iszlám Állam által ellenőrzött várost? Az utakat? Mit? Ne úgy képzeld el, hogy azon a területen mindenki tarrorista, szerinted akiket fejeznek le, meg végeznek ki, is ISIS-esek?


Dokumentumok már régóta igazolják, hogy az USA támogatta az Assad elleni felkelőket, de azt nem látták előre, hogy ezekből a felkelőcsoportokból milyen terrorszervezet válik majd ki... Ezenkívül ellenséges fegyverzetet másféle módon is lehet szerezni, pl ellenségtől elvenni, és az általam látott videók többségén nem M-4-esek voltak a kezükben, meg Javelinek, hanem AK-k meg RPG-k.


Amúgy én a pontos típusmeghatározásaidból már a második kommentednél láttam, kedves kérdező, hogy gyerek vagy még, és fegyverőrült. Én is az voltam ennyi idősen (az is vagyok még), de ha meg akarod érteni a világot, akkor vedd elő a történelemkönyveidet, és állj neki tanulni. Később lesz annyi értelmed, hogy belásd, mekkora hülyeségeket hordtál itt össze.

2015. febr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

A válaszomban nem csak rendes iraki erők ledózerolását említettem, hanem talibánok levadászását is. Külső szemlélő számára a talibánok és más afgánok között nincsen különbség, mégis valahogy meg tudták őket különböztetni s levadászni őket.


Az ISIS tagjainak van egyenruhájuk, általában feketében akcióznak, de láttam nagyobb csoportosulásukat sivatagi digitálisban is vagy más terepmintában. Továbbá előszerettel különítik el magukat mindenkitől a fekete zászló lobogtatásával. Az ISIS fegyverzete nem korlátozódik pick-up-okra, harckocsijaik és gyalogsági harcjárműveik is vannak, azokat az iraki "hadseregtől", kormányerőktől szedik.



"Nem látták előre"


Irakban, 2003-2004 környékén gyorsan megtörtént ez Szaddam bukása után, vagy Líbiában is Kadhafi bukása után, mit gondoltak, hogy Szíriában minden konszolidáltan fog lemenni ?



"Fegyvereik"


Nem azt mondtam, hogy többségében amerikai kézifegyvereket használnak, hanem hogy jelentős arányban. És nem csak ilyen primitívebb, rég szolgálatból kivont M16A1-eseket és civil M4-eseket, hanem normál kincstári M16A4-eseket és M4-eseket is, amik nemigen jellemzőek az iraki hadseregben.

2015. febr. 18. 01:47
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Miután megválaszoltam minden kérdésed, amiből nem fogtál fel semmit, plusz


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..


ezt a kérdést is te tetted fel, így én nem akarlak tovább győzködni...


MI AZ, HOGY KINCSTÁRI M4-ES??? fogják, elküldik a kurdoknak támogatásként, és útközben megkaparintja az ISIS, így hozzájuk került, pont, ennyi a nagy összeesküvésedről; és mint mondtam, 5000 más módja is lehet

2015. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

A tálibos dolgot továbbra sem reagáltad le. Nem különültek el a civilektől, mégis tudták őket kezelni. Meg miért próbálod bebizonyítani, hogy hasonlóan néznek ki az ISIS harcosai, mint a civilek ?



Nem tudom, hogy mennyire ismered a fegyvereket, de egy kincstári, az állami fegyveres szervek által használt M4/M16-osok és a civil változataik között nagy különbség van, mármint ami a kinézetet illeti, mert a civil változata is alapból tudja a sorozatlövő / automata tűzmódot. Pl. más előágy van rendszeresítve a kincstáriakhoz és másmilyen a civil változatokhoz.


[link]


[link]



Amikor az ejtőernyős ledobálás kockázatos, akkor miért nem szárazföldről fegyverzik őket ? Vagy ha nem akarják a kurdok megerősödését, miért nem rendezik le őket a légierő repülői és a bőrnyakúak harckocsizói, gyalogosai ? Szerintem még a legfanatikusabb harcosok is besz@rnának az A-10-esek gépágyús köreitől.


Nem szép dolog az ígéretszegés Obamától, de a lakosok is rádöbbentek, hogy az emberiesség, a mások megmentése a vérengző őrültektől előbbrébb való, mint a "többet nem harcolunk a Közel-Keleten" ígérgetések. Ne hárítsák át az EU-s államokra ezt, rendezzék le ezt ők maguk.

2015. febr. 18. 21:01
 16/28 anonim ***** válasza:

látom, még mindig nem fogod fel, hogy egy A-10-esnek nem lenne mit szétlőnie, de mindegy... A-10-est különben sem küldenek gyalogság ellen... igen, vannak török és iraki harcskocsijaik, de elenyésző a számuk, és nem is igen merik bevetni őket a légi támadások miatt


a fegyverekhez jobban értek, mint te, és látom, nem vágod, hogy nincs ilyen, hogy kincstári m-4-es, az USA olyan fegyvert küld, amilyet akar, kincstári vagy nem kincstári, tökmindegy

2015. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
78%
A másik, amiért óvatosabban kezelik a helyzetet, hogy az iraki és afganisztáni háború sem növelte a népszerűségüket, és akkor meg azért reklamálnál, hogy hogy mer beavatkozni a világ túlsó felének konfliktusaiba.
2015. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Irakban, Líbiában és Szíriában normálisan működő, mérsékelt, szekuláris kormányzatokat bombáztak, olyankor jogosan háborogtak a háborgók. De most hogy közveszélyes elmebetegek szállták meg a térséget, nyugodtan mehetne a teljes hadigépezetük.


Afganisztában miért használták rendszeresen még az A-10-eseket is, amikor ott 15-20 fős turbános járatok tartottak mindenkit rettegésben ?

2015. febr. 18. 22:36
 19/28 anonim ***** válasza:
15-20 fő ellen, minden utánanézés nélkül, kimerem jelenteni, soha az életben nem vetettek be a-10-est... forrást!
2015. febr. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Csomó jutubés videóban volt ilyen, hogy A-10-essel próbálták kigazolni a bokrok közül lövöldöző kecskepásztorokat.


Szerinted mekkora csapatok szokták az őrjáratozó amerikai vagy más katonákat zaklatani ?


A-10-es gépágyús csapása Talibanisztánban:


https://www.youtube.com/watch?v=llEWrL9ghyg

2015. febr. 19. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!