Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Volt-e már a történelemben...

Volt-e már a történelemben sikeresen véghezvitt embargó ahol kb. egyenlő gazdasági, politikai stb feltételekkel rendelkező országok álltak szemben?

Figyelt kérdés
Olyan amely a feláldozott javak ellenére a siker nagyobb volt és természetesen békés úton rendeződött a konfliktus.

2015. febr. 2. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Miért nem? Mert egy embargó az a zsarolás egy formája. Ha embargót vezetsz be valakivel szemben, akkor megpróbálod sarokba szorítani. Viszont az, akivel szemben ezt alkalmazzák az csak felbátorodik és erőszakosabb lesz. Az embargóból aki bevezeti azt nem jöhet ki jól hosszútávon semmiképp, még ha olybá is tűnik, mert az embargó hatására, az akivel szemben bevezetik olyan nagyfokú önállóságra tesz szert, mivel kicselezi magát az embargót.


Ha az orosz-amerikai helyzetre gondolsz, ott az oroszok ebből hosszútávon jól fognak kijönni, mégpedig azért mert függetlenednek azoktól a tényezőktől, amik ellen maga az embargó szól. Az amerikaiak ezért hülyék, mert ők a hirtelen látványos eredményben hisznek, miközben az oroszok oldalvízen eladják az EU gázát a kínaiaknak meg az indiaiaknak, a tranzitot kiveszik az Eu kezéből és átteszik Törökországéba. Tehát lehet hogy rövid távon nagyot zuhan a rubel, de az EU már nagyjából elásta magát és nem kell hozzá sok idő, hogy moszkvából benyújtsák nekik a számlát. Mert a szankciók manőverezésre kényszerítik őket, arra hogy folyamatosan új lehetőségeket keressenek. Ugyanígy tett Anglia is amikor tengeralattjárókkal blokád alá vonták őket a németek, kétszer is, ráadásul emberemlékezeten belül. Az embargóból persze azok akiknek ehhez van erejük azok erősebben kerülnek ki, mert még azt a maradék zsarolhatósági faktort is kiveszik a kezedből, amit eddig ki tudtál játszani ellenük. Visszatérve az orosz helyzetre, Brüsszel és Washington immár számtalanadik alkalommal felejti el, hogy a naptól számított harmadik bolygó nem csak Észak-amerika és Európa. Vannak annak még más részei is, ahol hatalmas felvevőpiacok várják hogy oda vidd az árudat. Az USA-nak szankciózik? Hát akkor nem adunk az atomerőműveiknek több uránt (az USA atomerőműveinek igen nagy része orosz uránnal üzemel) nem kell az eunak a gáz? eladjuk másnak? A német szankciózik? Hát az eredetileg számukra gyártott ipari féltermékeket eladjuk a kínaiaknak vagy az indonézeknek érted. Ezért nem működik az embargósdi meg a szankciósdi. És ezért nem működött régebben sem. Mert ha van valamid, ami kell a világnak, akkor megveszik, ha az embargót elrendelő még a feje tetejére áll akkor is.


Tehát ahhoz hogy egy embargót sikerre vihess, ahhoz olyan környezet is kell. Ez a környezet többnyire a háború, de ott az embargónak stratégiai célja van. Viszont, ez neked hatalmas erőidet leköti. Az embargó annak is pénzbe kerül aki kihirdeti. Az embargó egyetlen egy dologra jó. Arra hogy kivívd vele a világ ellenszenvét. Tehát amikor az USA a "világ közvéleményére" hivatkozik, az csak ők és az EU, de a világ közvéleményéhez Kolumbia is hozzá tartozik meg Elefántcsontpart is.

2015. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, magamban én is hasonló következtetésekre jutottam.Viszont érdekesnek találom, hogy ma Merkel hangsúlyozta Orbánnak, hogy támogassa az újabb szankciókat az oroszok ellen, de ez így meglátásom szerint annyit ér mintha üres kútba dobálnánk a pénzünket. Mi várható a jövőben?
2015. febr. 2. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen dolgok soha nem érnek célt. Ennek a mai balhénak a gyökerei mélyre nyúlnak. Az első, az 1933-45 között fennálló 3 pólusú világrend. Ez 1945-ben 2 pólusúvá redukálódott, majd a Szovjetunió 1991-es felbomlása után lett 1 pólusú. Ez pedig az USA. Az USA mint előtte mindenki megpróbálja a végtelenségig konzerválni a hatalmát. Viszont a világ változik. És azok, akik nem követik ezeket a változásokat, azok elbuknak. Ilyen szankciókkal csak elodázni lehet azt hogy mások a te kizárólagos hatalmadhoz felérjenek, de annyi tőlük független tényező vezérli a világot, hogy ezt nem fogják tudni megakadályozni. Megakadályozni csak háborúval tudnák, de akkor meg nem maradna semmi ami felett hatalommal rendelkezhetnek. Patthelyzet. Vagy beletörődsz az elkerülhetetlenbe, hogy nem te leszel ezentúl a kizárólagos megmondóember. De beletörődni senki nem szokott. Ezért törnek ki a háborúk.
2015. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meddig tartható ez a patthelyzet? Én nem hiszem, hogy klasszikus értelemben vett háború kitörne, bár attól tartok, Kelet-Ukránhoz hasonló eszkalálódott fegyveres konfliktus esetleg más helyen is kitör.( Magyarország közvetlen környezetében biztosan nem.)
2015. febr. 3. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!