Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen hátulütői és milyen...

Milyen hátulütői és milyen előnyei lehet annak, ha a párommal kiutazunk Angliába?

Figyelt kérdés
Van kihez mennünk, de mondjuk egy alapfokú nyelvtudással, mennyi rá az esély, hogy kint is maradhassunk? Mennyire költséges odakint az élet? Jobban kijön az ember az ottani minimálbérből? Mennyire fogadják szívesen a bevándorlókat az angolok?

2015. jan. 25. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A Nemzeti Együttműködés Rendszerében a gazdasági bevándorló kategóriába kerültök.
2015. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BlackSword ***** válasza:
87%

Ketten bőven ki fogtok jönni, főleg ha szorgalmasak vagytok és jó a munkátok...


Sok sikert!!!

2015. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Alapfokú nyelvtudás?

Figyelj, elsőnek középszintre kell felhozni a nyelvtudásotokat ,mert enélkül bukta lesz ez a kaland.

Eleve nagy pénztartalékkal szabad csak elindulni.

Jó nyelvtudás nélkül nem fog menni.Hiába mondja vki ,hogy majd ott megtanultok ez nem igaz.Legalább középfokon kell beszélnetek egy nyelvet,hogy vmi rátok ragadjon.

2015. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, azért. Nulla nyelvtudással indultam el, ugyanannyi befektetéssel, mint most, csak akkor Németországba. Ha nem sokalltam volna be a kinti bürokráciától még mindig kint lennék és társalgási szinten megtanultam 9 hónap alatt németül. Dolgoztam végig németeknél, hivatali ügyeket intéztem stb. Tehát ez nem teljesen fedi a valóságot. Az első egy-két hónap volt a húzós, de kényszerből sokkal jobban és hamarabb tanul az ember, mint így tervezgetés szintjén, de szeretném kihangsúlyozni, alapfokon már beszélek angolul, tehát megértem amit mondanak, a német munkahelyen is angolul tanítottak be.
2015. jan. 25. 11:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem bánom, hogy ott nem maradtam kint, viszont van fogalmam, hogy milyen egy magyarnak külföldön.
2015. jan. 25. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapfokú nyelvtudás bőven elég általában, hiszen a legtöbb dolgozó bevándorló és ő sem rendelkezik olyan nyelvtudással, mint aki már ott született. A lakhatás az, ami általában drága, de például London agglomerációjában, tehát nem benn a városban elég jó áron lehet szobát találni. Egy barátom épp kinn van, neki egy heti fizetését viszi el összesen a lakbér minden hónapban, ez szerintem bőven elfogadható.
2015. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hátulütőit már nagyjából ismered, hisz éltél már külföldön. De ha a német nem tetszett, ez se fog. Németbe nem éltem, de kábé ugyanaz lehet ott is, mint itt is. Itt is nagy a bürokrácia. Ha nem tetszett németbe, itt se fog, ezt garantálom. Ezt vagy elfogadod és akkor maradsz, vagy nem fogadod el és akkor mész haza. Bárhol is él az ember-akár otthon-, a rendszert el kell fogadni, akinek nem tetszik a rendszer, ott az ajtó, lehet távozni.

Amikor arról kérdeznek engem, hogy milyen Angliában élni, csak annyit szoktam mondani, hogy minden a feje tetejére van itt állítva:D Nekik meg a mi életmódunk, gondolkodásunk, rendszerünk tűnik úgy, mintha a feje tetejére lenne állítva.

Azt is tudod, hogy mennyivel szabad elindulni, hiszen már egyszer útnak indultál, tudod nagyjából, mennyi fog elmenni mennyi idő alatt. Alapfokú nyelvtudással is tudod, hogy mennyire fogsz boldogulni, az előbbiek miatt. Az élet pedig annyira költséges, amennyire te teszed azzá. Persze van egy alap, de ez is attól függ, hava kerülsz. Ha turisztikailag forgalmas helyre, akkor drágább az élet. Ha egy koszos, eldugott kis faluba, akkor ott fele annyi se az élet. Ha meg van kihez menni, akkor tudod, hogy milyen helyre kerülsz, tőle tudsz a leginkább pontos választ kapni. Ő elmondja neked, mennyi kábé az albérlet arrafele, milyen boltok vannak és utána már rögtön online meg is nézheted, mennyibe kerül egy kiló-pontosabban szólva 800g (merthogy itt ilyenek vannak)-kenyér. A rightmove oldalán megnézheted az albérleteket-országos. A minimálbér 6.5 font körül van. Megkérdezed a kedves ismerősödet arról, mennyi a villany, víz, gáz, szemétdíj. Ezek az alapok. A szemétdíj, vízdíj átalánydíjas, de lehet ez megyénként változik, nem tudom. Miért nem az ismerősödtől kérdezed meg ezeket, hiszen az ottani életet kell megiserned. Leírhatom én neked, nálunk milyen az élet, ha az ország másik szegletén teljesen más, az rajtad nem segít.

2015. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!