Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki gondolta volna, hogy egy...

Ki gondolta volna, hogy egy orosz ukrán konfliktusból Ukrajna jöhet ki győztesen?

Figyelt kérdés
Pedig most ez történik, idén már nem fog csökkenni az ukrán GDP, miközben az orosz 5%-al. A rubel minden eddiginél nagyobb válságban, miközben a hrivnya szárnyal hozzá képest. A befektetők viszik vissza Ukrajnába a pénzüket, miközben már az orosz pénzes emberek is túl kockázatosnak látják saját piacukat, és inkább Európában fektetnek be.
2015. jan. 24. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Ukrajna nem kerülhet ki győztesen ebből a konfliktusból. Azt meg csak te hiszed, hogy az ukrán hrivnya értéke nem fog csökkenni ebben az évben.

....

Az orosz rubel valóban romlik, de Oroszországot ez nem fogja tönkre tenni, és nem fog más nagyhatalmak játékszere lenni. Ez Ukrajnáról nem elmondható. Nyugat-Ukrajna az USA és az EU bábja, Kelet-Ukrajna pedig az oroszé. Kb. az van ott is, ami volt Vietnamban vagy Koreában.

2015. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem csak elég ránézni a GDP-re, amit elvileg már te is láttál.


Oroszország GDP-je 2 096 774 millió dollár és a világon a 8. helyen van. Igen, valószínű, hogy csökken a GDP-je és ez nem jó, de közel sem annyira rossz, mint


Ukrajnának, akinek 178 313 millió dollár a GDP-je és még ez is csökken. 56. a listán. Mi a 60. vagyunk 132 260 millió dollárral (10 millió fő vs 50 millió fő).


Közben találtam egy frissebb, 2014-es listát. Ezen Oroszország GDP-je 2,057.3 milliárd dollár (tehát nem változott túl sokat), Ukrajnáé viszont leesett 134 milliárd dollárra a korábbi 178-ról. Tényleg Ukrajna a győztes, valóban.

2015. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Itt van pl. egy prognózis. [link]
2015. jan. 25. 10:41
 14/17 anonim ***** válasza:
-2,1 -> Szerinted nem negatív szám. Igaz, hogy az orosz -4,0 nagyobb, de míg Oroszország nagy részén béke van (persze van egy-két tartományocska, ahol nincs így, de az nem annyira vészes), Ukrajna területének jó 1/4-én harcok folynak + ott van még Krím is.
2015. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13: Az utóbbi időben már valahogy nem tudom komolyan venni az ilyen előrejelzéseket (pont mint a hitelminősítő intézeteket). Ráadásul ez a folyamatosan csökkenő olajár mellett értendő.


Most meghalt a Szaúdi király, egyből emelkedni kezdett az olaj hordónkénti ára. Ki tudja, hogy később mi lesz? Aztán nézd meg, hogy az elmúlt évben mennyit zuhant az Ukrán GDP és mennyit az orosz. Szerintem azért komoly különbség van a kettő között.

2015. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó, csakhogy ez nem Ukrajna érdeme, hanem a nyugati szankcióké.Megnézném fordított esetben, az ukránok egy hónap után összeomlottak volna.

Mielőtt megvádolna valaki, nem, nem az oroszoknak drukkolok, csak mondom.

2015. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#13


Ez nagyon gagyi táblázat... Elég csak MO-ra ránézni... Majdnem 4%-os emelkedés? Ha ha ha :D


Amúgy nézd meg a 2014-es adatokat. Ukrajna -7... Oroszok +0.6

2015. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!