Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Alaszka miért ilyen gazdag?

Körmendi Mátyás kérdése:

Alaszka miért ilyen gazdag?

Figyelt kérdés

Az előző kérdés miatt megnéztem az USA államaiban a háztartások éves bevételét és Alaszka a 2. Maryland után.


[link]


2015. jan. 18. 23:32
 1/8 A kérdező kommentje:

Nehéz lenne oda kiköltözni?

Én szeretem a hideget és az ilyen vadregényes helyeket, szóval nekem jackpot lenne.

Úgy hallottam, hogy senki nem akar ott élni, ezért az USA kormánya mindent megtesz, hogy nőjön, de legalább megmaradjon Alaszka népessége.

Nem lehetséges, hogy oda könnyebb bevándorolni?

2015. jan. 18. 23:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a sok nyersanyag kitermelés miatt.


Filmekben is láthatod, sokan elmennek Alaszkába dolgozni egy olajipari cégnek és nagyon megszedik magukat.

2015. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
régebben aranyért mentek oda,most meg olajért,fákért.
2015. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Összességében nem gazdag, csupán alacsony a lakosságszám, így persze, hogy egy háztartásra elosztva több bevétel jut.
2015. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olaj, arany (mondjuk ez szerintem nagyrészt már elfogyott), fa. Jó üzletet csinált az USA amikor megvette az oroszoktól.
2015. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olaj barátom, olaj.
2015. jan. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen lakjak

Van olaj,fa,prem

2015. jan. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kiköltözni persze.. Alaszka is az USA tagállama, tehát vagy zöldkártyát kapsz vagy munkavízumot vagy illegálisan vagy kinn.
2015. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!