Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora volt a terrorizmus...

Mekkora volt a terrorizmus merteke azelott, hogy amerika kitalalta ezt az egeszet a kozel-keleten?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tisztelt 10 -es.hogy hány %-os urán töltet volt az oly mindegy, te sem kívánnád ha kertedbe dobálták volna akár e fajtát is.Nekem feleségem, komám és sokan mások sugárbetegségben /agydaganat, alzheim.../ haltak meg mert nem menekültek el!!
2015. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 harminezer oxigén ***** válasza:

Tisztelt 11-es.


Tényleg nem örülnék neki ha ilyenekkel lőnék a kertem, mert az azt jelentené hogy háború van és az egy "kicsit" ártana a közérzetnek.


Csupán egy általános tévhitet akartam eloszlatni, miszerint "urán bombákkal" bombázták volna meg a vidéket a délszláv háborúban.


Én nem azt mondtam, hogy mennyire egészséges vagy épp veszélytelen az ilyen fajta lövedék. Csak objektíven leírtam a tulajdonságait az ilyen lövedékeknek.


A daganatos megbetegedések sajnálatosak és igen, lehet kapcsolat köztük és a délszláv események között. A linkeken amiket beraktam, részletesen leírják milyen hatási és következményei lehetnek az ilyen fajta fegyverek használatának.


Az ilyen eszközök által okozott nehézfém mérgezés nagyobb kockázatot és veszélyt jelent mint az általa hordozott sugárzás a daganatos megbetegedések terén.


Nem csak a sugárzás okoz daganatos megbetegedést, hanem még sok minden más is. A teljesség igény nélkül: nehézfémek, arzén, azbeszt, ólmos festékek, műanyag és elektronikai cikkek gyártásánál használ vegyi anyagok stb.


Tehát ha valaki rákos lesz, valószínűbb, hogy nem radioaktív sugárzás miatt, hanem valami más miatt lesz az.

2015. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

TÉVHIT ??? Küldjem el feleségem és sok más embernek az elhunyt anyakönyvi kivonatát ??

Vagy a hivatalos adatokat hogy hány halott és deformálódott újszülött lett az után hogy bombázták Újvidéket. Igaz a felnőttek kínlódtak évekig de egyértelmű hogy /ne filozofáljunk/ urán vagy csak azzal dúsított bombákat dobáltak az amcsik. Így a téma is nem az hogy Amerika "kitalálta" hanem szerintem őket is a terroristák közé sorolom.

2015. jan. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 harminezer oxigén ***** válasza:

Tévhit az urán bomba. Nem azt mondtam hogy nem használtak urán tartalmú fegyvereket, sőt le is írtam hogy használtak és milyeneket.


Csak nem bombákat:


Bomba - gravitáció segítségével (repülőgépről, helikopterről, drón-ról ejtik) célba juttatott robbanó eszköz.


Lövedék - valamilyen gyorsítás (termikus, elektromágneses, légnyomásos stb) következtében célba juttatott, saját meghajtással nem rendelkező eszköz. Ilyen a kézi lőfegyverekből kilőtt golyó, a tüzérségi ütegek lövedékei, tankok által kilőtt cuccok.


Rakéta - saját gyorsítással, meghajtással rendelkező eszköz.


A megbetegedéseknek van köze a háborúhoz, nem véletlen hogy ez után nagyságrendekkel gyakoribbak lettek az ilyen megbetegedések. Én nem azt mondom hogy nincs köze a szegényített uránmagvas lövedéknek a betegségekhez, csak azt hogy nem a sugárzás miatt történtek ezek. Közre játszhatott az is hogy minimálisan sugárzik, az ilyen cucc, de az urán mint nehézfém (és nem mint sugár forrás) sokkal nagyobb mértékben felelős ezért (ezáltal az USA, mert ők lőtték tele a talajt). Ezek mérhetőek, a sugárzás messze a határérték alatt van, a talaj, és víz hálózat nehézfém tartalma viszont magas, ezáltal bekerült a táplálkozási körbe és felhalmozódott.


Tudom, hogy a te szemszögedből rohadtul lényegtelen, hogy hogyan került oda a nehézfém, "ejtették" vagy lőtték, vagy, hogy burkolat volt a bombán vagy pácéltörő mag a lövedékben.


A lényeg, hogy most ott van és megbetegíti az embereket.


A hozzászólásommal nem kívántam megsérteni senkit, csak tényeket közöltem, hogy nem a radioaktív tulajdonsága miatt használtak/használnak uránt (ugyan is sokan ezt hiszik).


Továbbá nem az USA-t akarom védeni, hiszen ő miattuk van ott a mérgező anyag, de nem sugárfertőzési, vagy nehézfém mérgezési céllal szórták meg Újvidéket. A felelőssége kétségtelen, valószínű tudatában voltak a nehézfém felhalmozódásának kockázatával. Ha nem is szándékosan, de a kockázat tudatában fertőzték meg a vidéket.


Az nekem sem tetszik, hogy az USA bárhova is megy a béke angyalát és igazság osztót akarja játszani. Lényegében ők a legnagyobb terroristák a világon, a demokrácia terjesztése csak egy jó indok az erőforrások és egyéb dolgok lopására.


Ha netán megsértettelek, akkor elnézést kérek, nem volt szándékos.

2015. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem sértődés csak az hogy egyet értünk elvileg sőt azonos az nézetünk is csak egy kicsit fura hogy a "vita" azon van hogy milyen fajta rákkeltő anyagot és milyen módon dobáltak az amcsi "terroristák" ..a lényeg hogy sok ember, azok közül közeli ember is, meghaltak és az USA még most is játsza az álszentet..jóakarót !!
2015. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 harminezer oxigén ***** válasza:
Hát igen, egy kicsit furcsa. Csak szeretem pontosan látni a dolgokat, elég gyakran az ilyen apróságokon szoktak megbukni a dolgok, mert a lényeg szempontjából, teljesen releváns az ilyen apróság. De mégis támadási felületet ad az érvelésen, véleményen, mondanivalón és elég sokan szándékosan ezt hangsúlyozzák ki elterelve a figyelmet a lényegről. Sajnos most én is ezt értem el a pontosítási szándékommal még ha akaratlanul is.
2015. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!