Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria mióta nem tartozik...

Ausztria mióta nem tartozik már a semleges országok közé Európában?

Figyelt kérdés
Olvastam egy internetes cikkben, hogy van kötelező sorkatonai szolgálat, és nem értem miért, hiszen Ausztria azzal a feltétellel nyerte vissza a függetlenségét 1955-ben a Szovjetuniótól, hogy örökké semleges marad, Svájchoz hasonlóan. Az osztrák államszerződés kiköti, hogy nem csatlakozhat semmilyen katonai csoportosuláshoz (pl.: NATO) vagy egyetlen katonai tömbhöz sem. Most mi az igazság? A válaszokat nagyon szépen köszönöm!
2015. jan. 10. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

>> van kötelező sorkatonai szolgálat...

Mi köze van a kötelező sorkatonai szolgálatnak a semlegességhez ?

2015. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden országnak van hadserege, még Vatikán államnak is, ha úgy vesszük.

Az osztrák hadsereg nem kapcsolódik nemzetközi katonai szövetséghez.

A függetlenség egyébként nem egy országon múlik, azt el is kell ismernie más országoknak is.

A semlegesség nem jelenti azt, hogy az országnak nem lehet önálló politikai arculata, véleménye, s nem lehet semmiféle szervezet tagja.

Jelenlegi állapot: Európai Unió, ENSZ, EBESZ, OECD, EBU/UER tagország.

2015. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De történelmi tanulmányaim szerint 1945-1955 között Ausztria szovjet befolyási övezet volt és csak annak fejében kapta vissza szabadságát, ha nem csatlakozik semmilyen katonai tömbhöz. Ezért nem értettem a katonai sorkötelezettséget, de most már világos. Azt hittem ez a tilalom a hadsereg fenntartására is kiterjed. De nem. Tévedtem.
2015. jan. 11. 00:52
 4/4 anonim ***** válasza:
az viszont nem igaz hogy minden országnak van hadserege.pl costa ricának sincs.van még pár példa de most hadd ne keresgessem őket.
2015. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!